Jump to content

System Of A Down


Recommended Posts

po meni nisu napravili zaista dobar album josh od toxicity-ja! a i nema nakog kvalitete u svirci! bio sam fan pre nekih 3-4 god ali sada uopshte ne slusham SOAD kako ni NU Metal ako se moze tako nazvati! kakav je to bend koji nemaju solu, pa jebiga kao i u vecini nu metal bandova! chisto udaranje po gitari. e jebiga

a kad u pesmi ima solaze onda je sve tako savrseno... yea, right! icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

JELI 'ARCH ENEMY' KOLIKO GODINA TI IMAS DETE,MISLIM DA NEMAS PRAVO DA SUDIS O MUZICI,MA KAKVOJ ONA BILA,KAO PRVO SOAD NE SVIRA METAL,MOZDA JE U POCETKU SVIRAO ALI VISE NE,KAO DRUGO TI SI JEDAN OBICAN NAPALJENI KLINAC KOJI JE ODSLUSAO NEKE ODREDJENE PESME KOJE IMAJU ODREDJENE 'SOLAZE',USTVARI STA TI PODRAZUMEVAS POD SOLAZOM,VECINA DANASNJIH BENDOVA PREDJE DVE TRI SKALE,JEDAN ARPEDJO I TO JE TO,NIKO SE VISE NE UNOSI U MUZIKU SA DUSOM ,DA NPR.OSETIS ONU SOLAZU KOD 'ONE'(METALLICA),ILI NIJE BITNO KOD KOJE PESME,NAVEO SAM METALLICU KAO PRIMER. VAZNO DA PESMA IMA SOLAZU I TO JE TO.MORAS MALO DA SAGLEDAS U SIRINU DA OSETIS MUZIKU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali tu je solo u sluzbi pesme a ne u sluzbi nakurcenog tehnickog dokazivanja kakav sam baja jer sam navezbao skale i ukljucio 10 efekata...

 

npr solo u Deer Dance...

e ti si mi bas nedostajao.

 

 

bas bih jako onako puno voleo da mi objasnis kako ti to razdvajas solo koji je u sluzbi pesme od onog koji je "u sluzbi nakurcenog tehnickog dokazivanja kakav sam baja jer sam navezbao skale i ukljucio 10 efekata..." bas bih voleo da znam ko te je naucio toj vestini klasifikovanja solaza, i otkrivanja skrivenih (odnosno za moje oko skrivenih) motiva gitarista da prave solaze i da ih ubacuju u pesme. ja bih zaista jako voleo da kao ti to umem da radim, jer onda bih mogao da razlucim pesme sa onakvim solazama od onih sa ovakvim solazama, ne bih vise slusao solaze koje su "u sluzbi nakurcenog tehnickog dokazivanja kakav sam baja jer sam navezbao skale i ukljucio 10 efekata..." zato bih jako voleo da mi objasnis kako to radis!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dave grohl

 

shta bubnjari znaju o solama! a i ti si mi neki obrazovan muzichar! wallbash.gifwallbash.gif

Prvo, ja sam i bubnjar i gitarista i to skolovani gitarista, ali ne nastupam na toj poziciji jer me gitara nikad nije odusevila kao bubanj, te sam svu paznju usmerio na sviranje bubnjeva.

 

Stvarno nemam vremana da objasnjavam ko/gde/kad i kako je usro pesmu/album/bend svojim soliranjem i gusenjem, a imao sam prilike da saradjujem s gomilom takvih, doduse umisljenih domacih rock zvezda, kojima gitara i solo tacke predstavljaju produzetak njihovog polnog organa i extazu i njihovom ego manijakalnom ponasanju. Jednostavno prezirem takve stavove i muka mi je da gledam takva nicim izazvana sranja u pesmama, tako da ne vredi objasnjavati nekome kome je muzika svedena na virtuozne tehnicke solo tripove. Sve same kosti, nigde mesa.

 

OK, svako neka pristupa muzici iz svoje perspektive. Sto se mene tice, drago mi je da SOAD nije u tom fazonu iako je gitara apsolutno dominantan instrument, upotrebljen na pravi nacin.

 

evotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko te pita s kim si ti saradjivao i kako ti ljudi produzavaju svoj polni organ?

 

ko te pita da objasnjavas ko je, gde, kad i kako usrao koju pesmu ili album?

 

 

pitao sam te da objasnis kako to uspevas da odredis koji solo je u sluzbi pesme a koji nije? posto ja to ne umem.

Edited by zak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba malo vise da citas knjige, da se informises na temu umetnosti, njenog istorijata, sta je to sto se vrednuje u umetnosti i sta je njena sustina, koja je pozicija autora, koja su mu sredstva izrazavanja, odnos prema delu i publici, a ne samo da preslusas sve albume od Van Hallena i mislis da sve znas...

 

Ovo sto ti mene pitas je kao da trazis da ti napravim interpretaciju Leonardove Mona Lisa Gioconde ili Michaelangelovog Bachusa i zasto su oni do izbezumljenja vredni i po cemu se isticu u odnosu na milion slicnih portreta ili skulptura tog tipa...

 

ma opusteno, uzivaj u muzici koju volis, pristupaj njoj i sa kriticke strane.

 

pozz

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam kad procitam odrednjen broj knjiga, i informisem se o istoriji umetnosti, da cu onda moci da pristupam muzici kriticki kao ti:

Serem se na solaze!!!!

 

Hvala dragome Bogu i Isusu Hristu pa nema solaza u Systemu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

............rock zvezda, kojima gitara i solo tacke predstavljaju produzetak njihovog polnog organa i extazu i njihovom ego manijakalnom ponasanju. Jednostavno prezirem takve stavove i muka mi je da gledam takva nicim izazvana sranja u pesmama, tako da ne vredi objasnjavati nekome kome je muzika svedena na virtuozne tehnicke solo tripove..........

u potpunosti se slazem.. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da smarate ljudi...

To sa solazama je cisto stvar subjektivnog osecaja, ili ti lezi na odredjenom mestu ili ne.

A ne bih se slozio da je gitara skroz dominantan instrument, svaki instrument dolazi do izrazaja, u nekim pesmama gitara u drugim bubanj, negde jedan glas, negde drugi glas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da smarate ljudi...

To sa solazama je cisto stvar subjektivnog osecaja, ili ti lezi na odredjenom mestu ili ne.

A ne bih se slozio da je gitara skroz dominantan instrument, svaki instrument dolazi do izrazaja, u nekim pesmama gitara u drugim bubanj, negde jedan glas, negde drugi glas...

Solaze smo apsolvirali....

 

Da, gitara uopste nije dominanatan instrument, osim sto kad se ukljuci distorzija uopste ne mozes da cujes sta bubanj svira - posebno na Steal This Album. Nemam ja nista protiv toga, to je njihov trip o nivelaciji instrumenata, o produkciji i oni su se i kao takvi meni svideli, mada bi ja malo drugacije resio sam zvuk bubnja, ali ok...

 

Serj i njegov voice je uz gitaru takodje neko ko dominira, potpuno opravdano... Bio bi bedak nekoga s takvom glascinom baciti u drugi plan.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...