Jump to content

System Of A Down


Recommended Posts

Da, gitara uopste nije dominanatan instrument, osim sto kad se ukljuci distorzija uopste ne mozes da cujes sta bubanj svira - posebno na Steal This Album.

aha narocito u roullette icon_smile.gif

bez zezanja,mislim da bubnjevi na steal this album uopste nisu toliko necujni

Edited by Ziggyman

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se bubanj najmanje dopada na mesmerize...previse mekan zvuk za takvu muziku, bar po mom ukusu....mozda je i do loseg mp3ja, ali meni deluje i da je dobos nekako previse duboko nastimovan.....ili tripujem?

 

gitara mi je ok....upravo slusam hypnotize (album) i sve mi je potaman...icon_biggrin.gif

 

 

a solaza ima taman koliko treba.....jebo vas mJetal kad se tripujete da svaka pesma treba da ima (bar po jednu) solazu....eighties are long gone, get over it!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam se covek javio...cega se pametan stidi...(icon_smile.gif)...jedino sto sam ja (ne znam zasto) napisao u mnozini...m0j skramasti mozak se izvinjava u slucaju prouzrokovanja eventualnog zbuna....

 

arch, lepo je sto volis solaze, ali onda idi u heavy/prog/whatever sobu....kod nas se solaze koriste sa ukusom, a ponekad i smislom....nista nije moranje pa ni solaza....pardon, ponajmanje solaza...

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekoliko meseci

moj drug je bio juke box...

pa nam je tako svima pevao

za svakog po nesto..

 

prvo je pevao neku potocharu, pa onda neki hip hop

a kada je trebao mesto za mene i ortaka da otpeva pevao je

pogadjate............

soad - BYOB

 

i kaze cho`ek, nisu oni loshi samo da se ne deru onoliko

hteo sam da se lupim glavom po chelu majkemi icon_smile.gif

soad je jedan od bendova koje cenim iako ne volim taj nu metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

SOAD definitivno eksperimentise sa zvukom sto je svakako za pohvalu ali iskreno vise mi se svidja ono sto su pre svirali. Recimo da su nove pesme sviracki progresivnije ali su u isto vreme i dosadne. Znaci nije im uspelo kao i vecini bendova da spoje tehnicki zahtevne pesme i "hit" pesme u jedno. Videcemo sta ce biti na sledecem albumu. ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, pa to zavisi od pesme do pesme....deluje kao da su zanrovski skrenuli...kapiram da da su im ovo prva dva albuma, a oni prethodni kasniji, da bi se opet probili dojaja i da niko ne bi pricao kako su mesmerize i hypnotize slabi albumi...oni prvi su tehnicki jednostavniji ali ipak efektivniji...ali ne bih rekao da na ovima nemaju hitova..."hitova"...mozda je i bitan momenat promena tematike...ranije su pisali svakojake slaborazumljive textove, a sad su vise politicki angazovani....sto se mene tice, mislim da se nece vracati na staro...i donekle mi je zao zbog toga...vise bih voleo da je hyp. i mes. snimio neki drugi bend...onda bih voleo dva benda na isti nachin icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Meni sve pesme CoBa zvuce isto, nisam ni pominj'o SOAD.

2. Hypnotize je odlican album i meni se cini da nisu zanrovski skrenuli, jer kad pogledas po albumima koncepcija je manje vise ista imaju pljuvanje rezima, pljuvanje rata, ezotericne - sanjarske pesme, zajebantske pesme, pesme koje imaju naziv nekog jela ( icon_smile.gif ), neke, u izvesnom smislu, ljubavne, filozofske, o drogi... Na svakom njihovom albumu nacicete po neku koja potpada u jednu od ovih kategorija, a to je ipak neka doslednost, e sad to sto Mes/Hyp ne lici mnogo na Toxicity isto tako i Toxicity ne lici mnogo na prvi SOAD... Bend se menja, svasta utice na njih sve je to normalno... Na ovaj nacin ostaju svezi, a opet isti.

U suprotnom bili bi kao CoB icon_biggrin.gificon_smile.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Meni sve pesme CoBa zvuce isto, nisam ni pominj'o SOAD.

2. Hypnotize je odlican album i meni se cini da nisu zanrovski skrenuli, jer kad pogledas po albumima koncepcija je manje vise ista imaju pljuvanje rezima, pljuvanje rata, ezotericne - sanjarske pesme, zajebantske pesme, pesme koje imaju naziv nekog jela ( icon_smile.gif ), neke, u izvesnom smislu, ljubavne, filozofske, o drogi... Na svakom njihovom albumu nacicete po neku koja potpada u jednu od ovih kategorija, a to je ipak neka doslednost, e sad to sto Mes/Hyp ne lici mnogo na Toxicity isto tako i Toxicity ne lici mnogo na prvi SOAD... Bend se menja, svasta utice na njih sve je to normalno... Na ovaj nacin ostaju svezi, a opet isti.

U suprotnom bili bi kao CoB icon_biggrin.gificon_smile.gificon_razz.gif

Promena se odnosi na muziku a ne na textove. Ja njihove textove ni ne znam ali vecinu njihovih stvari znam... pa skoro u ton! icon_mrgreen.gif

 

Kakve veze ima CoB sa SOAD?! icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

CoB nema nikakve veze sa SOADom, nego sam ih bezveze pomenuo radi poredjenja... A sve pesme su im nekako iste... I don't take kindly to their types...

 

Ni muzicka promena nije toliko evidentna, ubacili su mozda koju "poppy" stvar vise... ali opet to je ono sto sam pricao o menjanju benda...

Sto se hitova tice... sacekaj malo da ti udju u usi icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha, kako ovaj Sharkey zapocinje pizdaze na forumima, pa to je umetnost... icon_smile.gif

 

Sem toga, SOAD nije nu metal... nu metal je KoRn i njegovi klonovi i plagijati!

evo ga opet, moj omiljeni lik na forumu

 

gitara, bubnjevi, nu metal.... sve je on to apsolvirao, i ko zna sta sve jos icon_smile.gif

 

 

 

Da dodam nesto, na ovu pricu o menjnju SOAD-a. Meni se uopste ne svidja sto Daron postaje dominantna licnost benda, i mislim da se to sto je od strane ostalih clanova dobio veliki stepen slobode u pisanju pesama - jako lose. Na Mesm./Hyp. ima definitivno previse iritirajucih delova sa njegovim pevanjem, a takodje i dosadnih gitarskih deonica u kojima se smenjuju variracije na istu temu. Mislim.... ima ih previse za Sistem. Cini mi se da je ranije Serj vodio bend, a Daron pisao muziku, a sada Daron i vodi bend i pise muziku. Ranije je bilo bolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da lepo je primetio zak ovo, i meni se cini da se u nekim momentima Daron malo nepotrebno trpa... On je bio odlican back vokal, ali bas nije potreban u svakoj pesmi. Gotivim ja njega, ali mislim da ima malo ego problema...

Valjda ce ga proci icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...