Jump to content

Behexen


SHUB- NIGGURATH

Recommended Posts

Pretrazivanjem po forumu sam otkrio da tema ne postoji... Mislim, mozda je nekada postojala, ali ovaj vrhunski bend sigurno zasluzuje nasu paznju....

 

Behexen dolazi iz finske i osnovan je jos davne 1994. mada im prvi album "Rituale Satanum" izlazi tek 2000-te. Muzika je gitarska, brza, melodicna, glas vristeci... Sve u svemu jedan od bendova koji odskacu iznad proseka sirovog black metal zvuka.

 

Na svojoj turneji sa Hornom su posetili i Beograd 06.10.2003.

 

Evo i diskografije:

 

Reality is in Evil... Demo, 1995

Eternal Realm Demo, 1997

Blessed Be the Darkness Demo, 1998

Rituale Satanum Full-length, 2000

By the Blessing of Satan Full-length, 2004

Horna / Behexen Split, 2004

From the Devil's Chalice Boxed set, 2007

 

Od pesama bih izdvojio "Christ Forever Die" i "RITUAL OF FLESH AND BLOOD" :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest xeperoth

Behexen - Rituale Satanum je jedan od mojih omiljenih albuma, Raw do krajnosti, besprekorni Finci, prema cijim bendovima oduvek gajim neku slabost da im se oduprem...Sad kad cujem da su bili...Nisam imao pojma...ali nadam se da ce uskoro biti jos cool BM svirki u BG-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, fenomenalan bend!!!! By the blessing of Satan je remek delo Black Metala, a ni Rituale Satanum ne zaostaje mnogo. Inače već duže vreme (oko dve godine sigurno) odlažu iylayak novog albuma, ali neki od nas srećnika već imaju po koju pesmu sa njega! :evotigana: Inače se izlazak odlaže zbog pedera iz Woodcut rec. koji seru neki kurac. Pičke!!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Uf, fenomenalan bend!!!! By the blessing of Satan je remek delo Black Metala, a ni Rituale Satanum ne zaostaje mnogo. Inače već duže vreme (oko dve godine sigurno) odlažu iylayak novog albuma, ali neki od nas srećnika već imaju po koju pesmu sa njega! :evotigana: Inače se izlazak odlaže zbog pedera iz Woodcut rec. koji seru neki kurac. Pičke!!! :violent:

Napokon je prekinut ugovor sa njima

 

vise informacija vidite na www.behexen.tk

 

jeeeeeeee

 

najavljen je 3xep boxet (doduse jos pre 2 god ali nije izdat) from the devils chalice i izlazi valjda na jesen, kao i novi album ooo nesto occult nesto omega

 

jedva cekam to da cujem!!!

 

mrzi me sada ponovo da pisem, bila je tema ranije... ali fenomenalan bend... ponosan sam vlasnik skoro svih originala sto na cd-ovima, sto na lp-ovima sto original majice i duksa sa turneje

 

:twisted: :twisted: :twisted::rockdevil: 666

Share this post


Link to post
Share on other sites

hey

ja prvi put chujem za taj bend ali volim satanic bm

a i mnogo dobro mishljene imate od tog benda tako cu jedan album skinuti sa neta

ako neko sluchajno ne zna imate na ''soulseek'' par njihovih albuma i shto je najvaznije download

je besplatan

samo ukucajte u googlu SOULSEEK i skinite taj program...

ja prostiji program u zivotu nisam video,ali ima sve od black witchery do vangelisa npr. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Upravo skidam se novi Behexen album po nazivu "My Soul For His Glory". Pogledao sam i artwork na metal arhivama - obecava! Kao i ime albuma uostalom...

 

PS.

 

Ko ovo procita, nek primi k znanju da ni poslednji Belenos nije los, kao ni Sear Bliss... (mrzi me da trazim i otvaram teme, pa moram da spamujem ovako, jebiga)

Edited by Крљар С.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Behexen je odlican. Na pravo slusanje me je malo iznenadio jer je produkcija malo losijeg kvaliteta, konkretno, nema onu snagu kao By the blessing of Satan, vokal je malo drugaciji i ima nekih rifova koji mi se nisu dopali, ali ima i jako dobrih. Sve u svemu, jako mi je dobro legao ovaj album i svima bih preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo skidam se novi Behexen album po nazivu "My Soul For His Glory". Pogledao sam i artwork na metal arhivama - obecava! Kao i ime albuma uostalom...

 

PS.

 

Ko ovo procita, nek primi k znanju da ni poslednji Belenos nije los, kao ni Sear Bliss... (mrzi me da trazim i otvaram teme, pa moram da spamujem ovako, jebiga)

Коначно си узео wireless, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...