Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Највероватније ћу се отарасити свих мојих стрипова, говоримо о преко 500 комада од маторих до ових нових (Загор, Текс, Марк, Блек и компанија), задржаћу само Торгала, Астериксе и Таличног Тома, све остало тутањ, тако да ако неко хоће да их преузме уместо канте за ђубре радо ћу изаћи у сусрет, иначе, нећу правити каталог и нећу слати поштом. Будите другари па поделите ако више људи буде хтело

Edited by APOHAKC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Највероватније ћу се отарасити свих мојих стрипова, говоримо о преко 500 комада од маторих до ових нових (Загор, Текс, Марк, Блек и компанија), задржаћу само Торгала, Астериксе и Таличног Тома, све остало тутањ, тако да ако неко хоће да их преузме уместо канте за ђубре радо ћу изаћи у сусрет, иначе, нећу правити каталог и нећу слати поштом. Будите другари па поделите ако више људи буде хтело

 

Zar ne bi bilo pametnije da ih prodaš nekoj striparnici? Baciti 500 stripova, pa kakvi god da su, grehota je...isto je kao i knjigu da bacaš u djubre.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, видиш да човек не жели да их баци, већ да их поклони неком, ако неко хоће да их узме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако неко хоће да их преузме уместо канте за ђубре радо ћу изаћи у сусрет,

 

 

Па, видиш да човек не жели да их баци, већ да их поклони неком, ако неко хоће да их узме.

 

Onda je trebao da se registruje na domaći strip forum. Mnogo više bi se ljudi zainteresovalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево, ја се пријављујем да их удомим. Следеће недељу ћу имати лимузину на располагању, па могу да сврнем до Новога Сада. Таман вишкове могу да расподелим ортацима.

Само их никако не бацати. душа ме заболи када слушам приче о људима који су побацали своје плоче након што су престали да их слушају. То је криминал према култури!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado, aj' sednemo u voz sutra pa mi Bosku da delimo duplikate :D

 

(500 stripova je dvojici pickin dim za nositi - uneo sam na gajbu pre par dana 84 broja Stripoteke koji su mi falili - nosio kroz pola grada i mogao jos bar toliko da ponesem)

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado, aj' sednemo u voz sutra pa mi Bosku da delimo duplikate :D

 

(500 stripova je dvojici pickin dim za nositi - uneo sam na gajbu pre par dana 84 broja Stripoteke koji su mi falili - nosio kroz pola grada i mogao jos bar toliko da ponesem)

 

 

Ma šta je 500, sećam se kad sam pre neku godinu dobio hrpu starih Stripoteka i Strip Art izdanja...bilo ih je baš mnogo, i mislim da sam uspeo sve sam nekako da ih odnesem na gajbu. Ovde bi se pola ljudi samopoubijali da vide Vesovićevu kolekciju stripova, police iza polica, haos...:)

 

Znaš da je prošle godine Vlada imao problema na aerodromu, kad se vraćao iz Francuske? Toliko je stripova ponabavljao, što za sebe, što što su ovi moji narucili da im donese, u dva puta je deportovano, i to na guzne mišiće, koliko je stripova bilo.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt imao sam skoro sve brojeve starog Alan Forda (govorim o Hrvatskom izdanju), od izdatih oko 370 falilo mi mozda 50, cale u mom odsustvu stavio na tavan gde su ih golubovi israli i iskljucali, hteo sam da se ubijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt imao sam skoro sve brojeve starog Alan Forda (govorim o Hrvatskom izdanju), od izdatih oko 370 falilo mi mozda 50, cale u mom odsustvu stavio na tavan gde su ih golubovi israli i iskljucali, hteo sam da se ubijem.

 

Strašno, ali ozbiljno mislim. Zato ja svoje drzim pod kljucevima. :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašno, ali ozbiljno mislim. Zato ja svoje drzim pod kljucevima. :D

 

Tad sam ja prestao da sakupljam, nikad se nisam oporavio od tog gubitka, bilo je besmisleno kretati ponovo.

Secam se kad sam bio klinac i komsinica mi poklonila punu kutiju od zamrzivaca stripova, u nasledje joj ostalo od sina koji je prerastao. Tu bili ti Alan Fordovi, Zagori, Markovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije nista, mom (starijem) prijatelju zena bacila kolekciju Marvel i Dc stripova i to preko hiljadu komada, selili se ljudi a ona kao satro mislila da su stari casopisi. Posle je i on nju bacio iz krosea, ali jebes to, zenu mozes da menjas, a ponovo da skupis te stripove je malo teze (antikviteti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije nista, mom (starijem) prijatelju zena bacila kolekciju Marvel i Dc stripova i to preko hiljadu komada, selili se ljudi a ona kao satro mislila da su stari casopisi. Posle je i on nju bacio iz krosea, ali jebes to, zenu mozes da menjas, a ponovo da skupis te stripove je malo teze (antikviteti)

 

U jbt!

Imam slicnu anegdotu - drugarica kupila preko neta prvi broj Mikijevog Zabavnika, dosao majstor, trebale mu novine da zamesa neku smesu i iscepa taj broj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mojim roditeljima mogu da zahvalim na tome što su uvek shvatali koliko su mi stripovi bitni, tako da i kad sam bio u vojsci, ili van zemlje, niko ih nije dirao ili premeštao. Znam da ih imam mnogo, samo old school dnevnikovih izdanja imam oko 1000, a strip revije, marvelove, francuske strip albume, izdanja drugih i raznoraznih malih i velikih izdavača i da ne računam. Naravno, nisam kolekcionar, ali tu je sve što mi treba, što kao dokumentacija, što kao nešto što pratim i volim. Naravno, Black Sad, Druzina od Vjesala i Mister NO na prvom mestu. Imam skoro sva izdanja (Mister NO), ono što mi nedostaje jurim trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su često u osnovnoj školi cimali da crtam neke sexualne činove, tipa ''aj' nacrtaj, nećemo niko reći da si ti''. Posle, kad sranje iscirkuliše do profanke, na pitanje ko je kriv, uvek sam ja bio. :D

 

Sad me Astrallis podseti, mislim da sam baš neku sodomiju crtao u četvrtom razredu osnovne, i to u onoj notnoj svesci (ne znam da li ih još ima danas), iz muzičkog. svih 32-34 strane, koliko ih je bilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...