Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Nathan Never

nn_front.JPG

 

SD 001 Specijalni agent Alfe

SD 002 Crni monolit

SD 003 Operacija Zmaj

SD 004 Otok smrti

SD 005 Nevidljiva sila

SD 006 Zabranjena zona

SD 007 Ljudi sjene

SD 008 Pakao

SD 009 Svemirsko pjesastvo

SD 010 Poslednja bitka

SD 011 Iza zvezda

SD 012 Izgorena zemlja

SD 013 Pustinjski razbojnici

SD 014 Prvak

SD 015 Prezivljavanje na nuli

SD 016 U ponoru pamcenja

SD 017 Jedanaesta zapovijed

SD 018 Vreme osvete

SD 019 Delirijum

SD 020 Demoni

SD 021 Izgubljeni svijet

SD 022 Zatocenica dvorca

SD 023 Osvetnici

SD 024 Vampyrus

SD 025 Srce tame

SD 026 Ja, robot

SD 027 Poslednji val

SD 028 Gabrielova zagonetka

SD 029 Kitov pjev

SD 030 Prljava ulica

SD 031 Bufalo Express

SD 032 Mrtva zemlja

SD 033 Opsesija

SD 034 Strava nad nama

SD 035 Deca noci

SD 037 Reiserova tajna

SD 054 Bauhaus killer

SD 055 Lov na čovjeka

SD 058 Zmajeva osveta

SD 061 Sablast u kompjutoru

 

Kreator : Michelle Medda, Antonio Serra i Giuseppe Vigna

Crtač : Claudio Castellini

Naslovnice : 1-59 Castellini/60 - De Angelis

Premijera : 1991.

Žanr : SF

Omiljeno oružje : Blaster Gun

Omiljeni uzvik : Bijedo!

Vjerni pratitelj : Legs Weaver

Najveći neprijatelj : Aristotel Skotos

 

Trio koji je stvorio Nathana Nevera su Michelle Medda, Antonio Serra i Giuseppe /Bepi/ Vigna. Ovaj strip serijal krenuo je u

Italiji u lipnju 1991. godine gdje je na samom početku doživio veliki uspjeh. Tematika samog stripa pripada žanru znanstvene

fantastike. Nathan Never je bivši policajac kojeg proganjaju burni duhovi prošlosti uzrokovani bolnim događajima. Njegovu ženu

Lauru Lorring ubio je zločinac Ned Mace i to pred očima njihove kćeri Ann, koju zatim otima. Nathan brzo uspijeva pronaći

kćer, no na žalost njezin je um vidno potresen te, da bi se zaštitio, obavija malu Ann velom neprobojnog autizma. Od tog

trenutka Nathan Never odlučuje napustiti posao policajca i postaje specijalni agent Alfe. Sam lik Nathana Nevera prikaz je

običnog ljudskog bića sa svim prednostima i manama, bez ikakvih natprirodnih moći, koji sve probleme riješava u velikom broju

uz pomoć svojih prijatelja i kolega iz agencije u kojoj radi. Radnja samog stripa se odvija u jednoj dalekoj budućnosti koja

zapravo započinje 2024. godine nakon nuklearne katastrofe koja je izazvana faktorom ljudske gluposti, eksperimentima u samom

Zemljinom središtu, uslijed čega je došlo do bitne promjene geografskog izgleda našeg planeta. Nathanove pustolovine počinju

oko 150 godina nakon tog događaja. Osim ljudske populacije, u svijetu Nathana Nevera susrećemo i ostale vrste i rase kao što

su brojni roboti, kiborzi, mutanti, alieni...

Nesumnjivo, ovo je strip namijenjen čitateljima koji vape za znanstvenom fantastikom, akcijom, adrenalinom...

 

 

Prepisamno sa YuForuma

 

Elem, Imam sve Natane u mekom pakovanju (ludens) :da: Polako sam presao na tvrde korice, kosta do zla boga! Ali Natan je car, nije mi zao para :da:

Edited by Lemur zlikovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Преузето са форума стрипови:

 

U prodaji od ponedeljka 10.05.2010. - u stripoteci Darkwood, a uskoro i u objektima Trafika, striparnicama Alan Ford, u odredjenim knjizarama - popis naknadno, za sada se zna da ce biti u Stubovima kulture sigurno, u Crnoj Gori stripoteci Mister No, u Hrvatskoj u Libellusu i SNK, u Sloveniji u Striparnici Buh i potrudicemo se na sto vise mesta da bude dostupna.

Ocekujemo da cemo imati u prodaji izdanja vec na Mafestu.

 

Promotivna cena u Darkwoodu, a mozda i na jos nekim prodajnim mestima ce biti 1300 dinara prvih mesec dana od 10.05.2010. do 10.06.2010., 1500 dinara od 11.06.2010 do 11.07.2010. i od 12.07.2010 trajno 1800 dinara, odnosno 18 eura.

Cak i poslednja cena je sa velikim popustom u odnosu na cenu koja bi trebala da bude formirana, ali kako je ovo prvi projekat, onda u skladu sa time ide i neka cast za kupce od izdavaca. Pokaze li se uspesno prodaja, pokusacemo da odrzimo sto nizu cenu svega, osim ako budemo prinudjeni da smanjimo tiraz.

 

Promocija Tarzanovih strip albuma, koja ce se odrzati u okviru vec postavljene izlozbe posvecene podsecanju na Tarzana u knjigama, stripu, na filmu... odrzace se od 19h do 20h u Muzeju Kinoteke - 19.05.2010. koja je ovog meseca pokrenula i ciklus filmova o Tarzanu. Pozvani su svi koje ova izdanja interesuju, kao i svi prijatelji Darkwooda, pa izvolite na druzenje uz dobru kapljicu :))

 

Praksa ce stalno biti da cena bude najniza na pocetku, pa u roku od dva meseca da dodje na realnu cenu gde ostaje trajno, makar podelili neprodane primerke bibliotekama, domovima, skolama :)) i tako za sva izdanja. Zelimo najkorektniji odnos sa najkoretnijim kupcima i onima koji se ne nazivaju ljubiteljima stripa, a cekaju da izdavac propadne, ili upadne u skripac, pa da tada kupe bud zasto :).

 

Takodje moramo voditi racuna i imati fer odnos prema ostalim distributivnim mestima koja se krajnje degradiraju kada se na rasprodajama pojave stripovi po nizim cenama nego sto ih oni nabavljaju "na veliko".

 

Naravno, neprekidno cemo voditi brigu o kupcima koji nas podrze svaki put odmah po izlasku izdanja i pazicemo na njihov interes u svakom trenutku, upravo ovakvim pocetnim akcijama, gde ce imati priliku da kupe po rasprodajnim cenama, koje ce biti istovremeno omogucene i svim ostalim prodajnim mestima ako zele da ucestvuju u promociji, a krajnja cena ce uvek biti maksimalno snizena, koliko je moguce, a da ne ugrozi opstanak izdavaca.

 

Velika zahvalnost Melini Mikulić, Mirjani Aćimović, Sergeju Karovu, Vladimiru Ćuku, Sibinu Slavkoviću i Zlatku Milenkoviću, koji su svojim doprinosom uticali na kvalitet i nisku cenu ovih izdanja, te posebna zahvalnost Pajketu, Borislavu Graboviću-Grabowskom, za dugo trazeno i konacno, u njegovoj reziji, uspesno realizovano resenje loga Darkwooda.

 

Knjiga jedan

 

Tarzan_Knjiga_1_Naslovnica.jpg ................ Tarzan_hrptovi.jpg

 

 

Tarzan_Knjiga_1_Korica.jpg

 

Tarzan knjiga 1 - Tarzan među majmunima

Crtez: Burne Hogarth

156 strana, 245x345 mm - format malo veci od Marketprintovog HC Valijanta

crno belo

 


 

Knjiga dva

 

Tarzan_Knjiga_2_Naslovnica.jpg ................ Tarzan_hrptovi.jpg

 

 

Tarzan_Knjiga_2_Korica.jpg

 

Што се "Веселог" тиче, ове недеље у продаји:

 

tnmmvec12.jpg

tnmnvec30.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarzan knjiga 1 - Tarzan među majmunima

Crtez: Burne Hogarth

156 strana, 245x345 mm - format malo veci od Marketprintovog HC Valijanta

crno belo

 

 

 

 

Legendarni Burne Hogarth, imam nekoliko njegovih knjiga o anatomiji i još nekim detaljima. Za njega je i sam Barouz svojevremeno rekao da je on jedini pravi crtač za Tarzana, te je i bilo krajnje vreme da ovo izadje na svetlost dana.

Ovo se ne propušta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle premijernog izdanja, Tarzana, došlo je na red prvo kiosk Darkwooda - GEA! Mini serijal od 18 epizoda u kome od sveta treba spasiti šta se spasti može. Ako išta i vredi spasavati. Ko preživi, pričaće!

 

5xj5dv.jpg

 

24wx0jq.jpg

 

Gea #01: ZAŠTITNICA

Tekst, crtež, naslovnica: LUKA ENOH

130 strana, c/b, 150x210 mm, 250 dinara, papir 100 gramski beli, korice 300 gramski kunzdruk, pastificirane, dizajn Melina, ritam izlaženja na kioscima je dvomesečni za prva tri broja, a od četvrtog prelazimo na mesečno. Prvi broj bi trebalo da se pojavi na kioscima u toku naredne nedelje.

 

A kad se svih 18 brojeva skupi, trebalo bi da na polici izgledaju otprilike ovako:

 

2qkv1uq.jpg

 

Kome se ne čeka kiosk, može da svrati u Darkwood, objekte Trafika, ili druge striparnice od ovog petka – ili da dođe na promociju Klubu obožavatelja stripa u Novom Sadu, u četvrtak, 3. juna u 19 časova. Takđje, u striparnicama i objektima Trafika uskoro stižu i brojevi 2 i 3 (javimo kad), pa ko želi, može da ih pokupi pre nego što stignu na kioske.

 

 

Kao što je bio slučaj i sa Tarzanom, a sto ce biti i na svim Darkwoodovim izdanjima, Darkwood će GEU nuditi po promotivnim cenama u određenom periodu - od 4. juna do 4. jula prvi broj će koštati 200 dinara, a nadalje 250 dinara.

 

Dok ne podignemo sajt – prvih 70 strana možete da skinete odavde!!

 


Nije vam dosta informacija?

 

Ko i šta je GEA? Prvi Bonelijev mini-serijal, priča podeljena na 18 epizoda o mladoj junakinji - ali o čemu se tu radi?

 

„Kažu da su Đavoli od pamtiveka bili neprijatelji ljudskog roda. Prisutni su u istoriji čovečanstva od davnašnjih vremena i svaka civilizacija ih je identifikovala kao glavnog protivnika. Biblijski mit o padu Lucifera nakon borbe s arhanđelom Mihajlom pripoveda nam i o Velikom ratu između tog Krvničkog soja i šačice ljudi koje su podržavali i vodili Vrhovnici, arhanđeli iz religijske tradicije hrišćana, Jevreja i muslimana. U hermetičkom govoru svoje kaste ti ljudi su sebe nazivali Zaštitnicima.

OVO JE PRIČA O JEDNOJ OD NJIH.“

 

E sad, na osnovu ovog uvoda koji je preuzet iz prve sveske serijala, možete da steknete utisak da je reč o fantasy serijalu sa teškim temama o večnoj borbi protiv metafizičkog zla. S druge strane, na Bonelijevoj web stranici, Gea je opisana kao mlada rokerka koja vozi skuter, ide na časove kenda, svira u bendu i voli sve što vole savremeni mladi. I šta je tu tačno?

 

GEA je i jedno, i drugo, i mnogo više od oba. Humor, horor, metafizika, duhovnost, ezoterija, brutalna kiritika društva, anarhija i rokenrol – sve su to elementi koje je Luka Enoh, koji potpisuje i crtež i scenario (čast da bude kompletni autor serijala je do sada u Boneliju ukazana samo njemu) ubacio u Geu. Dakle, tu je pre svega dobra zabava s energičnom glavnom junakinjom i njenim zgodama i nezgodama; zatim zdrava dozu horora, jer se Gea ipak bori protiv demona; ali i ezoterija i mistika – njen svet je do detalja razrađen, baziran na hinduističkim, jevrejskim i hrišćaniskim legendama – količine prastarih misterija koja se pojavljuje u stripu se ni Marti Misterija ne bi postideo. A iznad svega, Luka Enoh koristi sukob dve rase, ljudske i demonske, za brutalnu kritiku društva u kome su neki krivi samo zato što su „stranci“, a poreklo neprijateljstva se ne ispituje. Kako serijal odmiče, neprijatna pitanja o samoj prirodi sukoba i ratova isplivaće na površinu za Geu – i lakih odgovora neće biti. Serijal počinje polako, sa naizgled zasebnim epizodama, da bi se posle broja 12 sve niti splele u jednu veliku priču koja vodi ka novom Velikom ratu između čovečanstva i đavola.

 

Zahvaljujemo se svima koji su pomogli oko ovog izdanja, uskoro će uslediti i najave brojeva 2 i 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi Zagor Odabranih prica:

 

Jel moze neko da mi kaze koliko je tih specijala izaslo?

 

Imam prvi mislim (Plamena Lobanja+ Na Krilima Noci + Horde Zla).

Pre neki dan sam video da je izasla epizoda sa Rendalom mutantom,

pa me zanima sta je sve izaslo u medjuvremenu, sa kratkim opisom koje epizode obuhvata (opis u odnosu na staru Zlatnu seriju).

 

Jel ima Helingena itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi Zagor Odabranih prica:

 

Jel moze neko da mi kaze koliko je tih specijala izaslo?

 

Imam prvi mislim (Plamena Lobanja+ Na Krilima Noci + Horde Zla).

Pre neki dan sam video da je izasla epizoda sa Rendalom mutantom,

pa me zanima sta je sve izaslo u medjuvremenu, sa kratkim opisom koje epizode obuhvata (opis u odnosu na staru Zlatnu seriju).

 

Jel ima Helingena itd...

 

8 комада за сад

имаш списак на www.alanford.co.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Dobar odabir prica, nisam ocekivao Sekiru i Sablju.

Nadam se da ce kad tad da izbace Put u Nepoznato i nastavke, jedna od retko pominjanih trilogija.

 

Nulti cas,koji je to sklop prica? Ne budi secanja.

Edited by Opera Ghost

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...