Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Tacno tako,

 

drugi stripovi ne mogu ni da se probiju ( pogledajte samo sta se desava sa Dampyr-om koji 4-ti po prodaji u Italiji ) al to je zato sto Srbi ne vade glavu iz Zagorovog dupeta.

Штета за Дампира. Мени је он био најбољи стрип који је ВЧ издавао.

Надам се да ће они троброји да иду, као што је најављено,

Share this post


Link to post
Share on other sites

@serblackbeard

Ja sam cak cuo i 4 u jednom da ce izaci.

Jbg sad je to druga prica, pni su prsli sa prodajom to znam iz prve ruke, nadam se da ce ova kolekcionarska prica sa debeljucama potrajati.

Drugi problem je sto je u Italiji izasao 146 broj ko zna kad cemo ih stici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поручио Текса дебељана. Цена скочила...

 

Jbg, 800 strana :D

 

Što se Dampira tiče, ići će uglavnom trobroji, osim ponekad četvorobroji. Recimo, prvi će biti četvorobroj jer su brojevi 43 i 44 povezani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasidi 8 - Igra osvete

 

261c5n8.jpg

 

Kasidi 9 - U pravcu juga

 

aour6c.jpg

 

Dobra i loša vest.

Dobra vest - Kasidi brojevi 8 i 9 od sutra u prodaji u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

Loša vest - Kasidi će biti prodavan po ceni od 350 dinara.

Do povećanja cena je došlo iz 2 razloga -

1.Skok eura - kada je rađena kalkulacija za strip uzeti su troškovi po kursu 100 dinara - 1 euro,sada euro varira od 112 do 114 dinara

2.Smanjen je tiraž

 

Ako se uzme u ubzir ceo serijal, svih 18 brojeva,onda će prosečna cena biti 310 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najava novog izdanja od Darkwooda.

 

Zadovoljstvo nam je da najavimo novu bilioteku koju će Darkwood pokrenuti u toku ove godine - biblioteku JEZOVNIK!  [shocked3]

 

Ko voli horore biće zadovoljan, ko ne voli horore - biće zadovoljan.  8)

 

Biblioteka JEZOVNIK je osmišljena tako da pokriva stripove fantasy, horor, sf i mystery tematike, ali i one koji bi se mogli okarakterisati kao triler, krimi ili noir. Nekada će to biti stripovi sa originalnim scenarijima, a nekada strip adaptacije Lavkrafta, Edgara Alana Poa i sličnih velikana gotike. Dakle, stripovi u JEZOVNIKU će biti tematska mešavina Twilight Zone, Night gallery, X Files i još mnogo čega, ali naravno u stripu.  Biće zastupljeni i najpoznatiji junaci iz raznih svetskih škola stripa, ali i opusi odredjenih autora na "zadate" teme.

 

Sa najpoznatijim autorima i krećemo: Ričardom Korbenom i Bernijem Rajtsonom.

 

Reč je o best of izdanjima iz Creepy serijala, identičnim onima koje je najavio Dark Horse, s tim što će Darkwod objaviti i naš best of stripova Hozea Ortiza iz navedenog magazina. Neke od stripova koje ćete imati prilike da vidite sigurno pamtite, poput Gavrana od Korbena koji je Stripoteka objavila, ili Četiri jahača apokalipse koji su izlazili u Spunku u nastavcima i plenili našu pažnju, ali većina priča nije objavljivana na našim prostorima.

 

 

A evo i detalja, i naslovnih strana koja izdanja imaju u originalu:

 

20025.jpg

 


  • [li]Korben - preko 300 strana, kolor, format okvirno A4, HC, puna cena približno kao USA izdanje - oko 2500 dinara, promotivna slična kao usa izdanje sa maksimalnim popustom na amazonu - oko 1700 dinara, a možda i nešto niže [/li]

 

 

18485.jpg

 


  • [li]Rajtson - oko 150 strana, cb/kolor, format okvirno A4, HC, puna cena okvirno kao u USA oko 1800, promotivna oko 1300 [/li]

 


  • [li]Ortiz (naslovnica u izradi) -  3 knjige sa okvirno 200 strana svaka, verovatno sve CB, A4, HC, puna cena oko 2000, promo oko 1450 [/li]

 

Planirani datum izlaženja prve tri knjige - do kraja godine, a čim budemo imali više detalja, obznanićemo ih.

 

Kao i sa Supernovom, očekujemo da će JEZOVNIK imati nekoliko knjiga godišnje.

 

Plus, ne znam jel spomenuto. Posle Pinokia u biblioteci Supernova će se pojaviti Pakao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicni komentari ispod ove vijesti sa index.hr:

batman je peder. ja sam se jednom jebao s njim, ali u pežou 206 a ne betmobilu. jebiga
:haha: :haha:

 

Nego, pade mi na pamet, sta je sa onim mini-magazinom BZZZZ! kojeg je izdavao Veseli cetvrtak? Da li je to definitvno prestalo da izlazi ili su samo mene sklonili sa mailing liste? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...