Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Uskoro izlazi strip album na preko 100 strana u izdanju System Comicsa sa epizodama objavljenim u Heavy Metalu + bonus materijal

 

Copy%20of%20AVILI--korica-final%20%281%29.jpg

 

dobos%201%20copy.jpg

 

Sadržaj, tj deo sadržaja:

 

VILI SE VRAĆA

FLIPER BIG

MARSOVSKA DRANGIBULA

SREĆNI PILOTI

FFAK KOMPANI

RUTINSKI POSTUPAK

DOBOŠ

ŽAKLINA – LUDA BILJKA

 

Vili će sigurno biti u boji a sve ovo navedeno zauzima nekih 70 i kusur strana, ostalih 30 bi trebalo da je taj bonus materijal (još uvek ne znam šta su tu planirali da ubace).

Izvesno je da će album biti HC i da izlazi do salona stripa, to bi bilo 27. 09.

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' timestamp='1347027000' post='2571208']

 

 

Ako volis Ajznera - uzmi, ali nije bas neko remek delo. A ni B92 nije bas strip izdavac koji zna sta radi, font je uzasan i deluje malo preko kurca odradjeno sve.

 

nisam ga čitala, zato i pitam. ja sam zadovoljna kako je samizdat uradio mausa. ovde me trenutno interesuje koliko je dobra priča. za ostalo ću da vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u pretplati već sada možete da naručite...

 

BILI HOLIDEJ

 

Nije lako stvoriti strip vredan pažnje. Originalan. Još je teže učiniti da on pri okretanju svake

strane, i uranjanjem u njegov crno-beli svet , počne da svira muziku. Pravi literarni bluz,

sveprožimajući grafički džez. Da se pri tome ispriča jedan život i ponovo začuje njegov glas. Glas

Bili Holidej, neverovatne pevačice, koji nije utihnuo ni posle toliko godina od njene smrti, koji i

danas odzvanja sa gramofona, kasetofona i raznoraznih digitalnih uređaja. A zahvaljujući brilijantnim

Hoseu Munjozu i Karlosu Sampaju dobli smo nešto jedinstveno u svetu stripa. Dobili smo bio-

stripovski džez.

 

Poslušajte ga.

 

2me398k.jpg

 

60 strana, crno-belo, HC, Supernova format.

 

Džezerski privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...lidejprivju.pdf

 

Cena je sledeća:

 

* pretplatna - 650 dinara

* promotivna - 800 dinara

* konačna - 950 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

 

TARZAN: NEDELJNE KOLOR TABLE Harolda Fostera, prvi i drugi tom

 

Posle popriličnog odlaganja do koga je došlo usled dorade materijala, a nadasve zbog (još jedne) potvrde prvog Marfijevog zakona, da sve što može poći naopako i hoće poći naopako - Fosterove nedeljne kolor table Tarzana samo što nisu izašli.

 

 

33m4o6f.jpg

 

176 strana, kolor, HC, Riznica format.

 

Privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...olor1privju.pdf

 

 

6enmf4.jpg

 

160 strana, kolor, HC, Riznica format.

 

Privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...olor2privju.pdf

 

Harold Foster. Tarzan. Biblioteka Riznica. Šta vam više treba?

 

Cene po knjizi su sledeće:

 

* pretplatna - 1300 dinara

* promotivna - 1600 dinara

* konačna - 1950 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

Kao što možete da vidite, cene su osetno niže nego što bi trebalo da budu za izdanja u boji, takve opreme i tog broja strana - to je naš način da se odužimo strpljivim kupcima koji su ovo izdanje čekali još od prošlogodišnje najave.

 

 

GRANVIL 1 i 2

 

Šta je Granvil, grafička novela koja otvara novu Darkwoodovu ediciju „Supernova serijali”?

 

Kratak, ali nimalo jednostavan odgovor bio bi: stimpank detektivsko-politički triler koji se odigrava u ukroniji i sa životinjama koje pričaju kao glavnim likovima. Nema sumnje da bi ovakva postavka dovela do stripa koji bi u rukama manje sposobnog autora bio prenatrpana, konfuzna i pretenciozna papazjanija. Ali ne i u rukama Brajana Talbota.

 

Granvil prati avanture detektiv-inspektora Lebroka iz Skotland jarda i njegovog pomoćnika detektiva Pacija u kvaziviktorijanskom dobu. Lebrok je ogromni jazavac koji ima intelekt oštar poput Šerloka Holmsa, ali je skloniji akciji nego što je to slučaj sa čuvenim detektivom... a takođe i podložniji emocijama. I slučajevi kojima se bavi će uzdrmati čitav njegov svet...

 

ncz9mr.jpg

 

Naizgled jednostavan slučaj ubistva odvodi inspekotra Lebroka u Pariz, u nasilni svet političkih intriga iza kojih se krije ogromna zavera...

 

106 strana, kolor, HC, A4 format.

 

Privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...anvilprivju.pdf

 

5dkzdj.jpg

 

Sumanuti ubica "Besni pas" Mastok beži iz zatvora, i na inspektoru Lebroku je da ga ponovo uhvati... ali koju mračnu tajnu krije Mastokova prošlost?

 

104 strane, kolor, HC, A4 format.

 

Privju (malo skraćen i seckan da ne bi spojlovao kraj prethodne knjige):

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...imojaprivju.pdf

 

Cene po knjizi su sledeće:

 

* pretplatna - 1300 dinara

* promotivna - 1600 dinara

* konačna - 1950 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

 

SUPERNOVA: BAR KOD DŽOA

 

BAR KOD DŽOA je usputna stanica na bulevaru slomljenih snova, mračna luka sporo tonućih brodova, centar za izgubljeno – nađeno izgubljenih duša koje pokušavaju da nađu svoje mesto u nasilnom svetu.

 

Vazduh je zadimljeni i smrdi na cigarete Rejmonda Čendlera, ali tu nema heroja – samo herojstva slabih i usamljenih ljudi koji pokušavaju da nađu izlaz iz lavirinta sopstvene otuđenosti, u potrazi za saosećanjem, samopouzdanjem, načinu kako da se preživi još dvadeset i četri časa. Sveprožimajuća je tuga i nežnost ovih priča koje vas proganjaju, nikada ranije viđenih u stripu.

 

Munjoz i Sampajo rade kao jedan mozak sa dva tela: Sampajove priče su eliptične i tanane; Munjozov snažan, ekspresionistički crtež ide rizičnim krivudavim putevima. Ovde nema klišea, samo stripovi koji te čikaju da gledaš, razmišljaš i osećaš.

Art Špigelman

 

 

110i0k8.jpg

 

128 strana, crno-belo, HC, Supernova format.

 

Kafanski privju stiže uskoro.

 

Cena je sledeća:

 

* pretplatna - 950 dinara

* promotivna - 1250 dinara

* konačna - 1500 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

 

KONAN: DIVLJI MAČ SIMERIJE, knjiga 5

 

Šta još treba reći o Divljem maču, a da vi to ne znate? Osim da se u ovoj knjizi nalaze čuvene epizode kao što je "S one strane Crne reke", "Ognjeni bodež" i "Dete čarolija"? ;alo li je na ovu skupoću? ;D

 

2hnq88k.jpg

 

368 strana, crno-belo, HC, Riznica format.

 

Divlji privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...an006privju.pdf

 

Kao što smo najavili prilikom izlaska prethodne knjige, prinuđeni smo da usled pada dinara uskladimo cene, pa su one tako:

 

* pretplatna - 1950 dinara

* promotivna - 2400 dinara

* konačna - 2950 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

Cena za prethodna izdanja Divljeg mača će ostati stara do kraja Sajmaa knjiga (ako ostane neki primerak starih brojeva dotad).

 

 

JEZOVNIK: BERNI RAJTSON

 

U svetu horor stripova, ime Bernija Rajtsona ima posebnu težinu. Sposoban da dočara jezu, strah i ludilo kao retko ko drugi, Rajtson je s pravom postao jedan od klasika ovog žanra.

 

Prva knjiga biblioteke JEZOVNIK sakuplja Rajtsonove radove iz legendarnih časopisa Creepy i Eerie.

 

2vcsveo.jpg

 

140 strana, crno-belo sa kolor stranicama, HC, A4 format.

 

Jezoviti privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...IK001privju.pdf

 

Cena je sledeća:

 

* pretplatna - 1200 dinara

* promotivna - 1500 dinara

* konačna - 1800 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 10. oktobra.

 

 

ČUVARI ZABORAVLJENOG VREMENA

 

Nakon više od 20 godina od starta serijala - Čuvari Zaboravljenog Vremena Miroslava Marića & Vuje Radovanovića. I to integral!

 

Pored reprinta prvog(edicija Profil - Majstori Jugoslovenskog Stripa, DeNO 1991.) i drugog albuma(Književna Reč, 2000.) donosi i premijeru te poslednji deo ove trilogije.

 

 

25f7x5g.jpg

 

184 strane, crno-belo, HC, Riznica format.

 

Privju:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdf...emenaprivju.pdf

 

Cena je sledeća:

 

* pretplatna - 1200 dinara

* promotivna - 1400 dinara

* konačna - 1600 dinara

 

Pretplatna cena važi za uplate do 20. septembra.

 

Usled relativno kratkog roka za pratplatu, prtplatna cena će važiti i na Lavirintovom štandu na Salonu stripa, na kome će biti upriličeno i prigodno potpisivanje autora - javićemo još tačno kog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И све ово кад сам предложио да успоре мало :)

 

Узећу Конана, Језовник и Гранвиле.

А од француза ћу да прескочим само Повратак Земљи и Били Холидеј.

Само да осмислим како паре да скупим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam kao klinac masu onih Horror stripova ali se sećam jednog ekstra debelog (obimnog, tj.) sa masom različitih priča u njemu, to je valjda bilo neko specijalno izdanje, imaju negde skenovi toga? Sećam se priča sa nekim likom koji je radio kao akrobata u cirkusu pa nekako ostao nakaza na kraju, pa neka sa gargojlima koji ožive i ubijaju nekog bogatog lika...

 

Gledah na Strip Zoni ali mi se ne čini nešto da ima taj specijal koji meni treba ili ja ne znam da tražim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Разваљује...једино ако се Дарквуд не прихвати. Од осталих нема вајде.

 

Колт најавио...

 

-----------------------------------------------------

 

Obzirom na to da bi Roberto Diso trebalo krajem meseca da dodje u Beograd, u dogovoru sa njim smo u poslednji cas odlucili da citaocima predstavimo i drugi one-shot koji je uradio, Krvnu Liniju. Cena bi trebalo da bude kao Mohikanac a tiraz 250 komada.

KrvnaLinijaKoriceFINPreview1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam kao klinac masu onih Horror stripova ali se sećam jednog ekstra debelog (obimnog, tj.) sa masom različitih priča u njemu, to je valjda bilo neko specijalno izdanje, imaju negde skenovi toga? Sećam se priča sa nekim likom koji je radio kao akrobata u cirkusu pa nekako ostao nakaza na kraju, pa neka sa gargojlima koji ožive i ubijaju nekog bogatog lika...

 

Gledah na Strip Zoni ali mi se ne čini nešto da ima taj specijal koji meni treba ili ja ne znam da tražim :D

 

Imam taj strip, nakon tvog opisa sam ga odmah iskopao iz kutije. Poprilicno je u raskupusanom stanju. To je EKS Horror, specijalno izdanje EKS Almanaha, izdavac Decije novosti, broj 505/1, iz 1987. godine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...