Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Је л' има негде да се купи Блубери? Издаје то неко? Мораћу због њега да купим стрипотеку.

 

И шта се дешава са Таличним? Изађе ли седми број?

 

Маркетпринт је то издаје у тробројима, тврде корице, црно-бели, одлично издање. Имаш и хрватско издање, тврде корице колор али ово наше ми делује доста боље, плус је хрватски превод очајан.

 

http://www.darkwood.co.rs/strip-arhiv.html?publisherID=55&editionID=325&edition=Poru%C4%8Dnik+Bluberi+%28Marketprint%29#cxList

 

http://www.darkwood.co.rs/strip-arhiv.html?publisherID=14&editionID=364&edition=Blueberry+%28Bookglobe%29#cxList

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam juce Magicnog Vetra i Ken Parkera i ne svidja mi se kako su nacrtani. Pricice su ok, ali crtanje je bas truba.

 

Truba?!

Frisenda? Venturi? Ortiz? Milazzo? Čije crteže si vidio?

 

O Milazzu je valjda već sve rečeno, nema potrebe trositi riječi, ali Magični Vjetar ima (uz Teksa) vjerovatno najjaču crtačku ekipu što se cjelokupne bonelijane tiče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

PA onaj Whopi broj. Ko je da je ono moze da nacrta svako ko je ikada imao i malo smisla za to. Detalji nula, sve nesto zamrljano i ne postoji nista dobro u svemu tome. Isto i Ken Parker samo jos dosta gore.

 

Cini mi se da je taj Milazzo. Nije mi broj pri ruci.

 

Evo je slika iz drugog broja. Sve nesto razmrljano, crno i nista skoro ne vidis. Mozda opet neka apstraktna umetnost koju ja ne kontam. Jbg. Mada ovde je i dobro posto su korice. Unutra je bas lose.

 

originalslika_Magicni-vetar-broj-5-Whopi-20562409.jpg

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo Milazzo je jedan od najvećih italijanskih crtača ikada. Njega si (vjerovatno) vidio u Kenu.

 

A Whopi ko je crtao ne mogu sad tačno ni ja da se sjetim, moooožda ti se i bude moglo oprostiti jer su te prve epizode Magicnog u principu dosta lošije od onoga što slijedi...

 

Ali ovo za Milazza je stvarno svetogrđe :haha:

 

EDIT: Pa ne crtaju sve brojeve isti crtaci. Ovo gore (Dugi noz) bih rekao da je Frisenda, jos jedan VRHUNSKI crtac, i na MV i na Texu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ko mu jebe mater? Ne zna ni on ko sam ja. Moj brat crta od njega bolje bar 1000 puta. Idem sutra kod njega i zamlocu ga da nacrta Kena Parkera i neku scenu da vidite sta je crtac. Uzecu neku iz ovog stripa sto sam kupio pa da uporedimo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Evo stigoh kuci i vidim crtac Berardi & Milazzo, a Magicni Vetar crta Mastantuono.

 

Moj buraz je najjaci crtac koji postoji tj. cije sam radove video. Sa 8 godina on je vec prevazisao Esse Gesse ekipu i presao dalje. Ceo zivot je crtao Bonelijeve stripove kao i Marvel i pravio i svoje ludacke kreacije pa cak i mene u strip ubacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja poznajem ono sto vidim, a u crtanje se ne razumem ni malo. Ipak jesam ekspert za stripove i citam ih od svoje trece godine. Do sada sigurno tuce hiljada stripova procitao ako ne i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...