Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Чаробна књига:

 

RIP KIRBI USKORO PRED NASIM CITAOCIMA

 

 

 

Najpoznatiji stripski detektiv na svetu – Rip Kirbi – pojaviće se ponovo pred čitaocima u Srbiji, u izdanju Čarobne knjige. Komplikovani slučajevi i pronicljiva rešenja ovog hrabrog junaka gospodskog držanja, uz koga su odrastale generacije čitalaca, izlaziće u luksuznom izdanju, u tvrdom povezu, hronološkim redom od prve epizode.

Prvi tom je u pripremi i pojaviće se pred ljubiteljima stripa za nekoliko meseci.

Edited by Мајор Гашпар

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZagorMaxi17.jpg

 

Pazaricu sledeci puta u privremeno okupiranoj Krajini.

Neki dan sam bio,i uzeo sam dva maxi Zagora i neke specijale u boji.Nisam jos citao te u boji,valja li to sta?

 

:mrtav:

Tandem smrti, Mignacco/Mangiantini.

 

Btw, jedva čekam Barisonov debi u novom specijalcu! Ono što sam dosad vidio od njegovih crteža je fenomenalno...

 

Barison.jpg

 

Jebe keve kako izgleda! Pazari se sledece nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта си узео кад је Макси у питању?

Има пар ок прича.

 

Tajanstveni otok (odlicna epizoda) i Zracna banda (nisam jos procitao).Uzeo sam i dva klasika: Zagor protiv Supermajka i U sluzbi cara.

A sto se tice onih specijala u boji,jedan sam prelistao u prodavnici i nije mi se bas svidelo,ali reko uzecu ko ga jebe.Jos su upakovani i cekaju na red za citanje.Jedna epizoda se zove Manituova skrinja,iz 2011. je izdanje,pise na naslovnoj strani da je to specijal povodom 50 godina postojanja Zagora.

 

Uzeo sam i dva pakovanja DD-a,6 komada ima unutra,ali to nije nista specijalno zanimljivo,standardna izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kume , juče sam pio u Staroj piceriji, tamo ima mali milion stripova, stoje kao ukras, tamo gde su vinili, mislim da ima kolekcija alan forda, zagora, kad budemo proslavljali legendarnu titulu liverpula, jedemo tamo karkosa picu i krademo stripove, jer tako smo u mogućnosti

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem, ako štampar ne zezne stvar, na Nifestu će premijeru imati - SIROČAD!

 

Na početku bi svetlost. A za njim, došla je smrt. U jednom danu trećina čovečansta je zbrisana, polovina planete je ruinirana misterioznnom energijom. Iz ruševina, vojska je izvukla malobrojne preživele. Deca među njima odvedena su u posebni kamp. Rečeno im je da su vanzemaljci uništili planetu Zemlju. Rečeno im je da će biti obučeni da se tim vanzemaljcima osvete, da će postati najsavršenije mašine za ubijanje koje je ljudski rod video. Nije im rečeno da će svi preživeti...

 

SIROCAD01naslovna.jpg

 

SIROCAD01korice.jpg

 

(možemo da vam pokažemo riknu samo za prvih šest brojeva - posle toga, sledili bi spojleri!)

 

rikna.jpg

 

SIROČAD se odvija u dva vremenska perioda: u prošlosti u kojoj grupa klinaca pod vođstvom Ektora, momka sa naslvne strane, prolazi brutalnu vojnu obuku; i u sadašnjosti, kada svemirski brodovi sa Zemlje konačno stižu na planetu sa koje je zrak koji uništio Zemlju upućen... i kada će odred zvani Siročad, pod vođstvom Bojskauta, otkriti da neprijatelj uopšte nije onakav kakvim su ga zamišljali. Svaki broj je podeljen na priče iz ta dva vremenska perioda, koje sa spajaju u jednu.

 

Stoga, za ovaj prvi broj SIROČADI imamo dva privjua, za prošlost i sadašnjost:

 

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.1privju.pdf

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.2privju.pdf

 

Ovaj mini-serijal od 12 brojeva scenariste Roberta Rekionija (DD: Mater morbi, JDJP: Iskupljenje samuraja), crtača Emilijana Mamukarija (Karavan) i crtača naslovnica Masima Karnevalea (DD: Mater morbi, Y the last man) izlaziće mesečno (u svakom slučaju za prvih šest brojeva, posle u zavisnosti od prodaje), i imaće i tvrdo i meko izdanje.

 

SIROČAD, 100 strana 165x235, kolor.

 

SC:

 

Promotivna - 490 dinara (traje, naravno, dva meseca)

Puna - 690 dinara

 

HC:

 

Promotivna - 790 dinara (traje, naravno, dva meseca)

Puna - 990 dinara

 

Grad greha 5 - Porodične vrednosti - Promotivno do 22.6.2014.

 

Darkwood vam predstavlja jedan od najpoznatijih američkih strip-serijala. Objavljivanje Grada greha započinjemo od pete knjige, tamo gde je stao prethodni izdavač.

 

U petoj knjizi vas očekuju dobro poznati (anti)junaci iz Sin Sitija. Dvajt, Gejl, Miho... devojke iz Starog grada u kome važe posebna pravila i u kom se drži do porodičnih vrednosti!

 

Gospodo, živimo u velikom i širokom svetu. Svakakvih porodica ima u njemu...

 

2afwk95.jpg

 

o086xs.jpg

 

128 strana, crno-belo, SC, 17x26cm.

 

Grešni preview:

 

ftp://ftp.darkwood.co.rs/public_html/asse...5%20preview.pdf

 

Cene:

 

 

Ekskluzivna cena samo na NiFestu! - 790 dinara

 

Promo cena: 890 dinara (važi do 22.6.2014.)

Puna cena: 990 dinara

 

Grad greha 6 - Cuga, cice i cevi - Promotivno do 22.6.2014.

 

Kažu da je šesta knjiga pravo mesto da uskočite voz zvani Sin Siti, ukoliko već odavno ne putujete njim. Šesta knjiga Grada greha - Cuga, cice i cevi - donosi niz kratkih i efektnih priča, napisanih bez ograničenja. Milerovski! Takođe, u ovoj knjizi vas očekuju i autuorovi grafički eksperimenti sa bojama, koje se razlivaju po prepoznatljivom crno-belom mizanscenu.

 

2a9ruvr.jpg

 

1zczall.jpg

 

152 strana, crno-belo (plus mestimično roze, plavo i crveno), SC, 17x26cm.

 

Gradski preview:

 

ftp://ftp.darkwood.co.rs/public_html/asse...6%20preview.pdf

 

Cene:

 

Ekskluzivna cena samo na NiFestu! - 790 dinara

 

Promo cena: 890 dinara (važi do 22.6.2014.)

Puna cena: 990 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...