Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Otprilike epizode (mislim naravno kompletne epizode, ne samo ove sveske): Okrutni Havak, Pun mesec, U potrazi za Zagorom i Ljudi izvan zakona. To je više-manje to.

 

I onda možeš redom ovu Južnoameričku odiseju koja kreće od Ponekad se vraćaju (prethodnica) tj. od Skiptar Tin-Hinan nadalje, mada ja ne dijelim sveopšte oduševljenje njom.

Ima i odličnih i bezveznih momenata, ali eto, u principu je bolja od većeg dijela redovne Zagorove produkcije u proteklih par godina.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ima još par pristojnih epizoda, ali ja sam naveo otprilike one po meni najkvalitetnije.

Crna krila noći su generalno OK, u svakom slučaju vrijedi ih pročitati barem zbog maestra Dela Monike, čiji svaki crtež je praznik za oči (mada ovo nije među njegovim najboljim djelima, opet lagano šije 90% Zagorovih crtača).

 

A da skoro svaka sveska bude crtački praznik za oči - tu je Tex. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne mogu tvrditi zato sto Teksa ne citam redovno, jako retko ga uzimam.

 

A retko uzimam zato sto je Zagor bolji.

 

Naravno, ima još par pristojnih epizoda, ali ja sam naveo otprilike one po meni najkvalitetnije.

Crna krila noći su generalno OK, u svakom slučaju vrijedi ih pročitati barem zbog maestra Dela Monike, čiji svaki crtež je praznik za oči (mada ovo nije među njegovim najboljim djelima, opet lagano šije 90% Zagorovih crtača).

 

Meni je recimo sto se Zagora tice onaj poslednji specijal Budjenje fantasticno nacrtan...totalno atipicno za Zagora, ali sjajno i osvezavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kadar.jpg

 

Poštovani citaoci,

za novosadski Sajam knjiga iz štampe izlazi nova knjiga Komikovog "Prvog izbora", za koju verujemo da će biti apsolutni favorit kod mnogih čitalaca.

U pitanju je centralno delo kultnog Barua - "Kitaja bluz".

Takodje, ovo je prva knjiga koju smo štampali na novom papiru, daleko najskupljem koji smo sreli do sada, i rekao bih da se rizik isplatio. Boje su apsolutno fenomenalne!

 

O delu:

 

Nova godina 1966. Jedna divlja noć grupe mladih Francuza, sinova emigranata iz Italije i Severne Afrike, u industrijskom gradiću u senci ogromne fabrike koja predstavlja sudbinu tolikog broja porodica i toliko života. Baru svoje uspomene slika na jedinstven način i stvara snažan i istovremeno pitak grafički roman - fresku o životu "siromašnih ali lepih" koji će učiniti sve da dođu do spasenja, devojaka i rokenrola.

 

"Baru je plemeniti otac modernog grafičkog romana. Njegova dela bave se političkim i društvenim temama, ali nikada ne omaše da budu apsolutno zabavna." - L'Espresso

 

"Moj uzor je italijanska komedija. Ali ja sam postao ono što jesam zato što se jednog dana pojavio rokenrol." - Baru

 

 

Tehnički podaci:

 

Baru: Kitaja bluz

"Prvi izbor"

Strana: 152

Format: B5

Štampa: u boji

Povez: tvrdi

Prevod s francuskog: Goran Kostrović

Tiraž: 500 primaraka

Cena: 1450 din

ISBN: 9788687919457

 

 

koricazasajt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je recimo sto se Zagora tice onaj poslednji specijal Budjenje fantasticno nacrtan...totalno atipicno za Zagora, ali sjajno i osvezavajuce.

 

Naravno! Umjetnost čista, velemajstor Barison.

Sreća je pa su najavili da se neće završiti samo na ovom jednom gostovanju, radiće još ponešto za Zagora. A i Teksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prijatelji,

Izdavačke kuće Makondo i Beli Put sa zadovoljstvom najavljuju dva dugo iščekivana izdanja:

 

FANTOM – knjiga prva: 1939 – 1942.

2ur83r9.jpg

Cena u knjižarama: 1880 din / Akcijska cena: 1200 din

A4 položen, 160 strana, u boji, tvrdi povez

 

ŠERLOK HOLMS – knjiga druga (priče)

2yy6qvm.jpg

Cena u knjižarama: 1298 din / Akcijska cena: 800 din

B5, 372 strane, c/b, meki povez

 

Oba izdanja pojaviće se za Sajam knjiga u Novom Sadu, i za Salon stripa - Nifest u Nišu. Tokom trajanja ove dve manifestacije (18.4. – 26.4.), svi koji ne budu mogli da posete ove sajmove, moći će preko računa da kupe oba izdanja po akcijskim cenama.

Takođe, i Makodno i Beli Put ponudiće ovom prilikom i ostala izdanja po sajamskim cenama, uključujući i nekoliko specijalnih akcija za komplete sa gotovo 50% popusta. U prilogu preuzmite cenovnik.

https://www.dropbox.com/s/gbcmz09t9yfdb5l/Makondo%20akcija.xlsx?dl=0

https://www.dropbox.com/s/h7f4t8ei3yu6f51/Beli%20Put%2C%20SPISAK%20KNJIGA%20PO%20KATEGORIJAMA.xlsx?dl=0

 

O izdanjima:

 

FANTOM: Prva od četiri knjige koje će obuhvatiti ceo opus crtača Reja Mura. Nedeljne table u svom originalnom formatu i originalnom koloru, sa predgovorom Slobodana Ivkova. Jedan od najznačajnih stripova svih vremena, delo koje koje je definisalo ceo super-herojski žanr, po prvi put hronološkim redom i u boji.

 

ŠERLOK HOLMS: Druga (od tri) knjiga sabranih dela o najčuvenijem detektivu svih vremena. Obuhvata dve zbirke priča: Avanture Šerloka Holmsa (1891-1892) i Memoari Šerloka Holmsa (1892-1893). Opet sa svim originalnim ilustracijama Sidnija Pedžeta i sa sjajnim pogovorom Zorana Stefanovića, u kome ćete saznati mnoge zanimljive i verovatno većini nepoznate detalje o Šerloku Holmsu kao fenomenu, kao i o njegovom uticaju na ovim prostorima. U okviru 23 priče u ovom izdanju, nalazi se i ona najznačajnija: Poslednji problem, o sukobu Šerloka sa svojim arhineprijateljem – Napoleonom zločina, profesorom Morijartijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...