Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Ovaj Tim i Dasti je promašaj decenije. Nije mi jasno kako nekome može pasti napamet da tako nepopularan strip radi u takvum izdanju sa visokom cenom.

Ja bih ga sigurno uzimao da ima standardnu cenu, ali ono, 800 dinara za Tim i Dastija - važi.

A ovo sa VČ ne valja nikako. Jbg, hiperprodukcija stripova kakvu mi imamo danas nikako ne može da ide na ruku izdavačima, a niko od njih se iskreno i ne trudi da uradi bilo šta po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem logiku darkvuda - nastavak izdavanja lokota i ključa u situaciji kada je prvi broj rasprodat, a nisu još ni blizu kraja.

kao da je jebeno teško doštampati 300-500 komada.

 

Lok & Ki ima 6 trejdova koliko ja znam i tu se završava. A što se tiče doštampavanja tu je problem sa pravima, ako si kupio prava na 1000 komada i prodao tih hiljadu, tu doštampavanja nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lok & Ki ima 6 trejdova koliko ja znam i tu se završava. A što se tiče doštampavanja tu je problem sa pravima, ako si kupio prava na 1000 komada i prodao tih hiljadu, tu doštampavanja nema.

da znam, na tri izdata već im je rasprodat prvi.

nisam znao za to sa pravima... opet, verujem da nisam jedini koji će preskočiti sledećih pet jer ne mogu prvi da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po trenutnom rasporedu, kolekcionarska izdanja će biti objavljivana ovim redom:

 

- Biblioteka DAMPIR, knjiga 2

- Bred Beron Specijal #2

- Biblioteka DILAN DOG, knjiga 24

- Biblioteka ZAGOR, knjiga 26

 

Mi smo uvek preveliki optimisti, ali ova gornja izdanja će gotovo sigurno biti objavljena do kraja godine, pa će onda u sledećem cugu uslediti nove knjigeBiblioteke TEKS, MISTER NO, MARTI MISTERIJA i DRAGONERO.

Edited by Мајор Гашпар

Share this post


Link to post
Share on other sites

А која је фора са ВЧ, како се по улици налазе њихова нова издања за 100 динара?

 

Ја сам у среду на сајму, осим што ћу да узмем неке уџбенике за мастер све остало ћу на стрипове дати. Додуше сад ће да ме опљачкају око уписа, неће ми баш превише пара остати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А која је фора са ВЧ, како се по улици налазе њихова нова издања за 100 динара?

 

Curi iz štamparije duže vrijeme već, ne znam kako to ne mogu da zaustave, svaki broj se odmah pojavi kod preprodavaca po znatno jeftinijoj cijeni. Najavili su i tužbe, mada lično mislim da je slaba vajda od toga.

 

Isto tako, čuo sam da i sami daju smiješne cijene za velike količine pojedinih brojeva (mislim na stotine primjeraka), čak i do 60-80 dinara, samo da dođu do svježeg novca, jer je ozbiljna kriza.

 

Mislim da nije nemoguće da određene količine i sami puste "na crno" po tim niskim cijenama, samo da bi brzo došli do novca, ali to je samo moja špekulacija.

Kako god, nije vesela situacije uopšte i nadam se da će pronaći način da opstanu, njihov nestanak bi bio nenadoknadiv za srpsku strip scenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...