Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Skup Ken jbt :( Očekivao sam da će biti nekih 600-700 din.

Znači za Sajam 990 din, a kasnije treba računati tu opciju sa karticom za 1112 din, kako Major reče. Za malu utjehu je što ćemo za to zadovoljstvo izdvajati samo dvaput godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одакле ти то за темпо 2 пута годишње?

Онда може да се изгура.

Баш сам данас причао са власником Јужног Дарквуда и рече да је Фибрино тврдокоричено издање 1000 дин, с тим да је унутра једна прича. 100 стр, 1000 дин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одакле ти то за темпо 2 пута годишње?

Онда може да се изгура.

Баш сам данас причао са власником Јужног Дарквуда и рече да је Фибрино тврдокоричено издање 1000 дин, с тим да је унутра једна прича. 100 стр, 1000 дин.

 

Još odavno mi je u glavi taj info da će biti dva puta godišnje, ali gdje sam to čuo, pročitao, stvarno nemam pojma. Tipujem čak da mi je to spomenuo jedan poznanik, inače dobar prijatelj moga brata, koji je baš upućen u dešavanja oko stripa kod nas, ali opet ne mogu garantovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одакле ти то за темпо 2 пута годишње?

Онда може да се изгура.

Баш сам данас причао са власником Јужног Дарквуда и рече да је Фибрино тврдокоричено издање 1000 дин, с тим да је унутра једна прича. 100 стр, 1000 дин.

 

Fibrino izdanje je 900 i 1000, s tim sto dosta tih brojeva od 1000 imaju gomilu strana (i po 280). Ova DW cena nije skandal ako su ukalkulisali da ce dosta kasnijih dvobroja imati po skoro 400 strana, pa su nasli jednu cenu za celu ediciju.

 

Imao sam u planu, ali preskacem - psiholoska granica za Boneli mi je na 500-600 kinti :) PSDZ dvobroj za 320 dinara je taman koliko treba za dobru toalet literatutu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazak Galaktusa, smatra se jednom od najlegendarnijih priča iz perioda ranog Marvela, a po značaju i popularnosti u rangu je s prvom epizodom Spajdermena (Amazing Fantasy 15), koju smo objavili u Marvel Essential: Čudesni Spajdermen 1, ili s pričom Noć kad je umrla Gven Stejsi, kojom smo počeli prvi ciklus edicije The Best of Marvel.

 

142x6i1.jpg

 

Životi četvoro naučnika-istraživača menjaju se zauvek nakon što njihova svemirska letelica bude izložena moćnom naletu kosmičke radijacije. Sa neverovatnim novim sposobnostima, Rid Ričards, njegova verenica Suzan Storm, njen brat Džoni i njihov dobri prijatelj Ben Grim postaju najveći superherojski tim na svetu. Oni su Fantastična četvorka!

 

Pred vama je kolekcija priča o jednom od najvećih Marvelovih junaka - Srebrnom letaču i susretu Fantastične četvorke sa njim. Medeni mesec Rida i Suzan biva naglo prekinut kada se nad Zemljom nadvije užasna pretnja u vidu nezaustavljivog Galaktusa, Proždirača svetova!

 

Autor: Li, Sten / Format: 23,5 x 16,5 cm / Br. str: 80 / Cena: 999,00 RSD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ken ide 6 x godišnje, ne 2 puta.

Inače što se mene tiče 6 x Rip Kirby, 2 x Bonelli riznica, gomila DD/ Mark/ Maxi Zagora od Ludensa, poslednja 2 Valijanta i to je to.

Htedoh Mek Koja 2, Kena i još nešto od DW ali nije sve izašlo tako da ću da sačekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čarobna knjiga s ponosom predstavlja početak novog serijala, DC GOLD, u kojem ćemo vam doneti najzanimljivija i najznačajnija dela iz bogatog DC univerzuma. Uvereni smo da će vas mnoštvo junaka i njihovih avantura u tom čudesnom svetu ostaviti bez daha, jer to se upravo i nama dogodilo dok smo birali priče koje ćemo vam predstaviti.

 

Svet bi bez superheroja bio pusto i prozaično mesto, prepušteno sivoj svakodnevici, te Čarobna knjiga ovom edicijom nastavlja da unosi boje u život čitalaca stripa svih generacija, od kojih su mnoge odrastale upravo uz neke od čuvenih junaka DC-ja.

 

2cp5f94.jpg

 

Smak bezbroj svetova nesumnjivo je čvorište, prelomna tačka, priča koja „resetuje“ DC multiverzum. Stoga smo je i odabrali za početak – ona, bez preterivanja, predstavlja ključni događaj u mitologiji DC-ja.

 

Dvotomno izdanje Smaka bezbroj svetova donosi još jedno dragoceno delo kao dodatak: čuvenu Istoriju DC univerzuma. U tom po svemu jedinstvenom ostvarenju izložena je kosmogonija, a zatim predistorija i istorija sveta u kojem obitavaju DC junaci. Tu priču ne smete propustiti!

 

334hhm8.jpg

 

Čarobna knjiga započinje novu stripsku avanturu i želimo vam da uživate bez zadrške, bez dileme i bez straha da će avantura prestati!

 

Autor: Vulfman, Marv / Format: 24 x 16cm / Br. str: 240 / Cena po tomu: 1.999,00 RSD

Share this post


Link to post
Share on other sites

face.jpg

 

 

Nova, 12. knjiga u našoj ediciju "Meridijani" donosi višestruko nagrađivani grafički roman "Irmina" Barbare Jelin, nemačke umetnice ruskog porekla. Ovaj obimni rad na 288 strana smo objavili u koprodukciji sa izdavačkom kućom Modesty stripovi, na skraćenom A4 formatu da ne bi smanjivali table ni za 1%. Uradili smo to tako jer je Irmina najbolji nemački strip koji sam pročitao do sada.

 

O knjizi

 

Sredinom 1930-ih, Irmina, ambiciozna mlada Nemica, dolazi u London. Na koktel zabavi sreće Hauarda Grina, jednog od prvih crnih studenata na Oksfordu, koji, kao i Irmina, pokušava da živi nezavisnim životom. Međutim, njihov odnos doživljava iznenadni prekid kada Irmina, uslovljena političkom situacijom u Hitlerovoj Nemačkoj, biva primorana da se vrati kući. Dok se rat približava i njen kontakt sa Hauardom prestaje, Irmini postaje jasno da je njen napredak moguć jedino ako izda svoje ideale.

U višestruko nagrađivanoj Irmini Barbara Jelin prikazuje dramu koja nastaje u sukobu između ličnog integriteta i društvenog poretka. Zasnovan na istinitoj priči, ovaj uzbudljivi i osećajni grafički roman izuzetno slikovito prikazuje represivnu atmosferu Nemačke u ratu, opažajući, sa saosećanjem i inteligencijom, trenutak kada je saučešće u zločinu rezultat izbora (svesnog ili nesvesnog) da se pogleda u stranu.

 

 

Tehnički podaci

Irmina

Biblioteka Meridijani, knjiga 12

Prevod: Marina Popov

Strana: 288

Štampa: kolor

Povez: tvrdi

Format: A4 (skraćeni)

Cena na Sajmu: 1800 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišao sam večeras ponajviše zbog Kena, da uzmem po toj promoj cijeni, kad ono nema ga. Izlazi nakon Sajma ipak. Čovjek sa Darkvudovog štanda mi reče da je zapelo oko kvaliteta papira. Mogli su da urade na lošijem papiru, i u tom slučaju bi bio spreman za Sajam, ali su se ipak odlučili za kvalitetniji papir, pa zbog toga ovo odgađanje izlaska.

Ako ništa, učlanio sam se u njihov klub i dobio člansku karticu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гомила стрипова који су одавно били најављивани за Сајам нису изашли. Мени испало супер јер сам неке друге ствари сад пазарио, али јеботе чекао сам тог Корта Малтезеа годину дана малтене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...