Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Spiru-Nada-iznad-svega-3-meka-naslovnica

Spiru-Nada-iznad-svega-3-meke-korice.jpgSpiru-Nada-iznad-svega-3-tvrda-naslovnicScenario i crtež: Emil Bravo
Naslov originala: Le Spirou d’Emile Bravo – Spirou L’Espoir Malgré Tout (Troisieme partie)

Format: 240 x 320 mm
Uvez: Meki sa klapnama i tvrdi
Kolor: Boja
Broj strana: 114


Od danas (18.3.2023.) u prodaji preko sajta najkula.rs i mejla [email protected]. Od sledeće nedelje u prodaji u striparnicama!
Cena:
– magazinsko izdanje: 1.390 RSD u promotivnom periodu preko sajta Najkule i u striparnicama (puna cena 1.690 din)
– albumsko izdanje: 1.990 RSD isključivo preko sajta i mejla Najkule (i u odabranim striparnicama u slučaju zaliha primeraka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/17/2023 at 9:49 PM, Мајор Гашпар said:

Sledeće nedelje...

FB_IMG_1679077258565.jpeg

Zanimljiviji od novog Dilana mi je sledeci info:

 

Quote

A da bi se razumelo zašto je do svega toga uopšte došlo, potreban je narativni boks s tekstom: "Za to vreme, u Italiji…”. 
Da ne okolišamo: sva je prilika da je Planeta stavljena na pauzu usred i usled redakcijskih previranja. 

Dilan Dog – makar regularna serija, ali to uvek imam odjeka i na ostale – trenutno prolazi još jedan proces „reinstalacije”; vesti kažu da je
ovo zahtevao lično Ticijano Sklavi. Izgleda da je došlo do podvlačenja crte i sumiranja rezultata uredničkog (i scenarističkog) 
rada Roberta Rekionija: ciklus Meteor,pa ciklus Dilan Dog 666, nastojanje da se detektiv od košmara osavremeni a da mu se vrati stara slava, 
jubilarni 400. broj i simbolično stradanje Tvorca od ruke Junaka, kako bi se izašlo iz njegove senke… pa, izgleda da je posle svega toga Tvorčeva 
i dalje poslednja. I glasi: Dilan Dog se vraća na fabrička podešavanja. Kako će se tačno taj prevrat na prevrat odigrati – čitaćemo i kod nas na 
stranama regularne serije.

 

 

i mogu samo da kazem - konacno... posle dve godine od preuzimanja rekionija, prestao sam da citam. A i on ima bar 2 rebirtha serijala, prvo kao duboki svemir, pa nije to preporod, cek cek, glavno tek dolazi, pa onda ovaj ciklus meteora, pa kao sad je preporod, a sve nesto kilavo. mada meteore nisam ni citao 😄 

sve u svemu mislim da kod dilana nije problem nedostatak modernizacije, i uvek isti likovi (blok, gruco) vec nedostatak dobrih prica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije lako biti pametan generalno, već 35+ godina redovno nove priče da se muzu, pa sve i uz ovoliko autora teško je ostati i isti i svež 😄

meni je ovaj Meteor bio 'nakico, ima boljih i slabijih priča ali nije bilo potrebe da ovoliko traje, duplo kraće je to sve moglo biti, neću se buniti ako batale ovakve eksperimente ubuduće. Planeta mi je isto ok ali realno malo precenjena, ovaj glavni stari koncept sa Ksabarasom i Morbi je realno sve što treba

a opet nešto mislim, Teks recimo izlazi od 50ih i ima još uži teren za istraživanje, i još uvek nekako ispadaju dobre priče uvek 😄 možda je do viših očekivanja ovamo, ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...