Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Ma ja se nadam da se ovo necje ugasiti tako brzo,tim pre shto ga radi malko ozbiljnija ekipa nego do sada...

Ne znam...videcjemo...

A shto se tiche Mr.No-a,topla preporuka za Libellusova izdanja...jesu malko skuplja,ali su najkompletnija i najbolja izdanja Mr.No-a koja su do sada izlazila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka im cast i ne zelim da im dajem nikakve zamerke! Toliko godina cekam da neko ozbiljnije krene sa ovom pricom, tako da me ni pojedini propusti nimalo nece zabrinuti. Crtez je standardan Piccattov (doduse malo losiji nego raniji radovi, ali vec vidjen mnogo puta kod DD fanova). Sto se tice naslovnice problem je sto mi najverovatnije ne dobijamo originalnu italijansku pripremu za stampu jer je ona samo jedna i to u izdavackoj kuci, a naslovnice koje vi postavljate nisu skenovi nego umanjeni originali za pripremu i zato je tolika razlika. Ukratko, ni nase nisu tako blede, a ni talijanske nisu tako kontrastne. Meni je jedina mana sto nisu uzeli originalni okvir za naslov, ali...

Jos jednom, svaka cast uz nadu da ce se strip kultura vratiti medju Srbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka im cast i ne zelim da im dajem nikakve zamerke! Toliko godina cekam da neko ozbiljnije krene sa ovom pricom, tako da me ni pojedini propusti nimalo nece zabrinuti. Crtez je standardan Piccattov (doduse malo losiji nego raniji radovi, ali vec vidjen mnogo puta kod DD fanova). Sto se tice naslovnice problem je sto mi najverovatnije ne dobijamo originalnu italijansku pripremu za stampu jer je ona samo jedna i to u izdavackoj kuci, a naslovnice koje vi postavljate nisu skenovi nego umanjeni originali za pripremu i zato je tolika razlika. Ukratko, ni nase nisu tako blede, a ni talijanske nisu tako kontrastne. Meni je jedina mana sto nisu uzeli originalni okvir za naslov, ali...

Jos jednom, svaka cast uz nadu da ce se strip kultura vratiti medju Srbe.

 

 

pa ista ekipa je i pre par godina krenula sa ovim izdanjima, i dogurala do manje od 10 brojeva i stala. jednostavno, nije bilo interesovanja kod publike. da bi se strip vratio medju srbe, potrebno je da tirazi budu do 10-20.000 primeraka, a ne do jedva 1-3000 i da se šutiraju nogama u dupe kako su uspeli. kod Vesovića sam već 13 godina, i znam koliko je strip kod nas u haous uopšte. postoje crtači, scenaristi i cela scena, ali nema ko da je pogura-nema adekvatnih izdavača, promotera. entuzijasti koji nešto i pokrenu, brzo se sve ugasi jer nema potpore, i dok se strip zaista vrati medju naše ljude proći ćče još ko zna koliko godina. drugo, ljudi će pre skinuti neke skenove stripova sa neta, nego što će dići guzicu i kupiti pravi strip. meni su se ko klincu tresle ruke kad nabavim neko raritetno izdanje, osetiš se ispunjenim kad nabaviš neki strip...kod današnjih klinaca to ne postoji...strip kod nas danas nema preteran značaja, bar ne kad su u pitanju široke mase.

 

Lemur je upravu, gde je natan i gde je nik rajder recimo...velika greška je što izdaju trenutna izdanja. trebali su da pokrenu tutto ediciju.

 

i premda ovo nije u bonelli ediciji, bilo bi ekstra kad bi se neko setio da reizda kultnu druzinu od vejsala.::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su se ko klincu tresle ruke kad nabavim neko raritetno izdanje, osetiš se ispunjenim kad nabaviš neki strip...kod današnjih klinaca to ne postoji...strip kod nas danas nema preteran značaja, bar ne kad su u pitanju široke mase.

 

Meni se i dan danas tresu ruke :) Ali jebiga, ja sam odavno odlucio da ne kupujem nikakve diskove i slicno, da bi mogao da ispratim stripove koji me zanimaju - poslednji (ne domaci i ne "kupovina zbog podrske") original CD sam kupio pre jedno 5 godina :D

 

A strip se na ovaj nacin nikad nece vratiti u Srbiju. Realno, Bonelli ni meni nije bio interesantan kad sam bio klinac - mogu da zamislim koliko tek danasnju decu zabole za Zagora :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran u to da li je to bila ista ekipa (skoro da sam uveren da nije), ali koliko znam, ova je ozbiljno zagrizla (najozbiljnije do sada) da izgura ceo projekat. Slazem se da tiraz mora da bude veci, ali za povratak stripa mora jos mnogo da se potrude na druge nacine (reklama i promocije na razlicite nacine) jer se skoro pa krece od nule. Danasnjim klincima sa potpuno poremecenim sisetmom vrednosti (posebno izrazeno kod nas) je vrlo tesko ugurati strip i ako se ovo ne primi medju mladjima mislim da ce sav trud biti uzaludan.

Sto se tice ostalih junaka...Polako, sigurno je da ce krenuti jos neki, mada sumnjam da ce to biti Rajder iz jednostavnog razloga sto je neisplativ. Ja sam licno veliki fan, ali nazalost pokusalo se i u Hrvatskoj sa njim pa nije proslo.

Pocelo se sa onima za koje se smatra da od ranije imaju najvecu bazu medju fanovima, a Dampyr je odabran pretpostavljam iz razloga jer je najsveziji pa ga je najlakse i pratiti, tj. necemo biti u velikom zaostatku za zabarima (a koliko znam, vec je postao i prilicno popularan).

Tutto edicija? Tesko da bi prosla. Osim Zagora ili Mister No-a, sumnjam da bi ijedan drugi junak izazvao jaci interes , a problem je sto su Hrvati to zapoceli i vec daleko odmakli sa tim.

Koliko znam, krenuce ubrzo neki specijalci, kolekcionarska izdanja i slicni vanredni brojevi tako da necemo biti uskraceni ni na toj starni.

Ponavljam, samo da ovo zazivi.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pesimista po tom pitanju. Tiraz je uvek slab - deca jednostavno nisu upucena na stripove,a nedovoljan broj starijih ima entuzijazam za pretplate i redovnu kupovinu.

Mediji su nezainteresovani,reklamiranje skupo,a ministra boli kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemur je upravu, gde je natan i gde je nik rajder recimo...velika greška je što izdaju trenutna izdanja. trebali su da pokrenu tutto ediciju.

 

Imam komplet Nathan Never, ovo sto je izlazilo u Hrvatskoj, to je jedan super sf strip, a da ne pricam da je prvi broj radio Claudio Castellini, kao i mnoge naslovnjake za Nathana :da:

big_nn2.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazhem se u potpunosti za Nathan-a...Odlichan strip...

Elem...meni je ova naslovnica daleko bolja ...

 

nathanneverknjiga4kavermv3.jpg

 

Inache ne verujem da cje icji sa Nathanom iz prostog razloga shto spor izmedju Bonellija i Castellinija josh uvek traje i ko zna kada cje da se reshi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache ne verujem da cje icji sa Nathanom iz prostog razloga shto spor izmedju Bonellija i Castellinija josh uvek traje i ko zna kada cje da se reshi...

 

Nisam znao :confused: A oko cega se spore?

 

I ovi naslovnjaci su dobri ;)

353638.jpg

nn100_big.jpg

 

Ovo bi voleo da procitam

www.scanner.it/strips/mmystnnev690.php

Edited by Misko_Lemur213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu ne znam ni ja tachno,ali otkada je Castellini napustio Bonelli,on je trazhio sve svoje naslovnice za sebe,na shta i ima pravo po ugovoru...medjutim Bonelli pokushava da dokazhe da cje to ipak uticati na celokupnu kolekciju stripova jer je Castellini radio milion naslovnica i da ne mozhe tek tako da ih zadrzhi za sebe...problem je shto ovaj ne zheli ni da ih proda Bonelliju ni po kojoj ceni...

I tako imam da je recimo SD/Ludens izdao Nathana hronoloshki do 61og broja,a proshle godine je Libellus pocheo da izdaje od 62og broja na dalje u tvrdom povezu...Libellus je inache imao nameru da to radi od prvog broja ali mu Bonelli zbog tog spora oko naslovnica nije dozvolio...

Nego probaj da nabavish Agenciju Alfa ako vecj volish Nathana...ili ono shto je meni najomiljenije,one gigante gde su Nathan i M.Misterija zajedno...priche su mi odlichne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim nikog da reklamiram, ali odi jednostavno do Darkwooda na Zelenom vencu ili Alan Forda na Novom Beogradu (Blok 24) i pokusaj da nadjes sta ti treba jer sam uveren da ces mnogo bolje da prodjes nego kod ulicnih muljatora.

 

kolko kostaju?

 

btw ima dana kada mi je do NN a ima i dana kada mi je pun kurac njega. Doduse je jednu njegovu pricu sam bio isplagirao za pisemni iz srpskog, tema je bila : "Moja SF prica".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim nikog da reklamiram, ali odi jednostavno do Darkwooda na Zelenom vencu ili Alan Forda na Novom Beogradu (Blok 24) i pokusaj da nadjes sta ti treba jer sam uveren da ces mnogo bolje da prodjes nego kod ulicnih muljatora.

Што не рекламирати кад ваља? Тамо можеш и да се информишеш, поготово кад као ја покушаваш да се укључиш у целу причу после 15 и више година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прочитао... Добри ови српски војници (виде се вели двоглави орлови на капама), са све мађарским именима и вином "Златна мастика" написано на српском. Иначе,страна 7, кад војници улазе у село, на табли лепо пише "СМРТ", истина латиницом.

Једино што ме је за сада нервирало код ових издања је колико смрде. Имају ужасно јак и непријатан мирис. Грешака у писању нема, има на неким местима оне "врлудаве штампе", где је отисак мало померен, али мађе него у Загору или Дилану Догу. Није лоше за сад,а ово мислим за целу серију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg...smrde zbog losheg kvaliteta recikliranog papira na kome je shtampan...vidish i sam da pokushavaju i na boji da ushtede,shto ne bi na papiru...

Inache,prve dve epizode Dampyra strashno smaraju ( bar mene ) ,tako da,bilo bi najbolje sachekati trecji broj i videti koliko cje to u stvari biti odlichan strip...Ja imam prvih 20 brojeva i iskreno od 3-20 ja ne znam koji je bolji...

Sve u svemu,videh i neke klince ovde kod mene da to stalno kupuju,tako da mozhe da se desi da ovo zazhivi samo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ja ovo kupujem da bi zazivjelo, a, iskreno, i zanimljivo mi je da citam. Nisam uzimao Dilan Doga, on je smarac, ali ostale cu da redovno pazarim. Zagor je ispao OK, da nema mutnih stranica, Dampira valjda danas procitam, ali djeluje mi zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...