Jump to content

YU Rock Enciklopedija


RNA

Recommended Posts

Има тих херојских бендова које је баш херојски Јањатовић Петар заобишао у ЈУ Рок енциклопедији.

Sta sve on nije pozaobilazio u svojoj "enciklopediji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naveo je samo bendove za koje nije ni smatrao da su metal, a glavni kriterijum navodno je da bend ima izdat album.

 

Ja sam čitao YU enciklopediju koja OBUHVATA PERIOD OD 1960 - 1997!

tamo nisu navedene grupe kao što je wild tigar pisao ni jedan.Sve te grupe već tada su imali izdate albume u YU

 

Važno je da su svi punk bendovi pankrti ,pa čak i satan panonski imaju svoj članak.

 

A zašto neko ko već piše enciklopediju ne bi napisao nešto o metalu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ima drugo izdanje tj EX YU rock enciklopediju 1960-2001.

I tu ima samo 5 metal grupa kao sto sam vec napisao.

Pomeno je par metal muzicara Stavru i dva clana Bloodbatha,u tekstovima o Ritmu nereda i Eyesburnu.

Inace tekst o Divlji Jagodama u drugom izdnju se veoma razlikuje od teksta u prvom.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto neko ko već piše enciklopediju ne bi napisao nešto o metalu ?

Zato sto ga ne voli ili, pre ce biti, ne ceni.

Ili jos pre, nikad ga nije voleo, nije ga pratio, pa ne zna nista da napise o tim bendovima.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Lazo svaka ti cast za ovo.

Izaslo je novo izdnje 1960-2006.

Samo je dodao nove podatke i internet starnice.

Opet nema metal bendova (osim par izuzetak iz predhodnih izdanja). Baraba.

A knjiga bi ladno mogla da se zove "Pop, Rock, Dance, Rap EX-u Enciklopedija. Jebo ga Gru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GDJE JE NERVOZNI POŠTAR?

MISLITE O TOME.

 

KAKVA ANNATHEMA, KAKVI BAKRAČI.

 

STIDLJIVA LJUBIČICA, E, TO JE BEND.

 

Elem, metalci, umjesto da kukate, radije već sad razmišljajte o tome kako da se Serbian Metal web projekat lagano pretvara u ozbiljnu enciklopediju srpskog metala, eventualno metala EX-YU prostora.

Što je najgore, ni ja ne znam jesam li ozbiljan trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zato sto su to totalno nebitni bendovi(ako izuzmemo RF).

Па, некима су битнији од пола безвезних бендова који су издали албум, типа Ђино Банана, или Д'Бојс, али очигледно не и аутору.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, некима су битнији од пола безвезних бендова који су издали албум, типа Ђино Банана, или Д'Бојс, али очигледно не и аутору.

 

Ja autoru zameram jos brdo stvari,ali to sad nema veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda zato sto su to totalno nebitni bendovi(ako izuzmemo RF).

A zašto misliš da su to nebitni bendovi osim rapid force ?

 

zašto bi ti izdvojio samo RF? Možda ostale nisi ni slušao dovoljno

 

Ja ni ne mogu da se setim te grupe (D'Boys) :ph34r:

 

Ma sigurno si čuo pesmu siđi do reke to im je bio kao neki hit u to vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto misliš da su to nebitni bendovi osim rapid force ?

 

zašto bi ti izdvojio samo RF? Možda ostale nisi ni slušao dovoljno

 

Ne slusam redovno nijedan od pomenutih,RF sam pomenuo jer je ime i dalje poznato danas,a Annathema,npr.,mora da se kopa i kopa da bi se nesto naslo...taj bend mi je ok jos,a Bombarder i Heller mi se uopste ne svidjaju.

Za rock u sirem smislu i nisu nesto bitni...a za metal jesu,jer su to medju prvim,ako ne i prvi thrash/speed bendovi na nasim prostorima(na Bombarder i Heller mislim),ispravite me ako gresim.A,ono,metal scena nam nikad nije bila nesto bogata...

 

Mislim da bi,ipak,trebalo da dobiju malo mesta u enciklopediji :da:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam izdanje "1960.-2000.",slažem se da je mnogo nebitnih i nepotrebnih izvodjača pomenuto(pogotovo u odeljku nakon raspada SFRJ),s druge strane,nekim sjajnim bendovima je posvećeno premalo prostora (možda zbog neznanja,nezainteresovanosti ili nesimpatije autora prema istima)...ako izuzmemo opširne biografije Čorbe,EKV-a i Dugmeta.Mnogi izvodjači ne spadaju u rock,niti bilo koji sličan pravac,dakle,bilo je bolje rešenje nazvati knjigu "Enciklopedija ex-YU muzike". :pivopije:

 

Što se tiče "D`boys"-a,oni su ranije bili popularni,sa pesmom "Jugoslovenka",a sada se njihov pevač Pedja D`boy (umetničko ime) ne skida sa RTS-a,verovatno ste ga primetili,čiča pedofil sa izblajhanom kosom,uvija se i krešti :"Jugoslovenka...aha."Prevrće mi se želudac kada ga vidim(i čujem).

Neko pomenu pesmu "Sidji do reke",mislim da to nisu pevali oni,nego "U škripcu"(tamo je pevao Delča).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, pera janjatovic je sasvim sam napisao tu enciklopediju. enciklopedije su po pravilu dela vise autora, kako bi bile sveobuhvatnije. ocito da peru nije "uhvatio" metal u ta neka doba, covek jednostavno ne zna mnogo o metalu, i ne zanima ga. kapiram da je ostavio mail u knjizi, i da ga proverava s vremena na vreme, pa umesto mrsomudanja na forumu mozete coveku da ponudite pomoc po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, pera janjatovic je sasvim sam napisao tu enciklopediju. enciklopedije su po pravilu dela vise autora, kako bi bile sveobuhvatnije.

То му је прва и главна замерка пре самог почињања рада на енциклопедији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...