Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ehem... u Americi oko 300 000 ljudi godisnje umre od gojaznosti.

Pa da li, i koliko vodite racuna o svojoj ishrani?

 

evo jednog sajta koji otprilike daje podatke koje su to posledice gojaznosti.

 

Edit

Ovaj lepo je Melinda naslovila temu, no kako vidim gde nas to vodi dodajem na ovu temu i generalnu raspravu o zdravlju i odrzavanju istog uopste....

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гојазност је последња на листи узрока од којих ћу умрети. Више шанси од тога да ме стрефи има ујед ајкуле :)

 

Елем, водим рачуна да не једем масно, и избегавам разноразне вештачке творевине које се продају а што се тиче дебелих људи, уопште ми није јасно како се човек може толико угојити (да умре од тога), мислим, није то преко ноћи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markuse nije poenta u prici o mrsavljenju nego u svesti ljudi u odrzavanju svoje telesne mase.

S' obzirom da smo mi nacija koja po statistici ima na drugom-trecem mestu smrtnost ljudi od raka kolona (dbelog creva).

Zar se ti ne bi zamislio?

A faktor je upravo ishrana...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sad veze imaju rak debelog creva i gojaznost??

Kao vise jedes-vise seres-pre pohabas debelo crevo?? :) :)

 

Ako vec hocete da se prolupavate o zdravlju, pricajte o tome zasto svakog dana 1 zena kod nas umre od raka grlica materice kojem treba 4-10 godina da nastane od trenutka kada se utvrdi promena na grlicu koja se moze izleciti!

Zasto moja doktorka mora da TERA devojke da im besplatno pregleda grudi??

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umiru od gluposti i mentaliteta da se kod doktora ide tek kad nesto DEBELO ne valja a ne DA NE BI bilo lose tj preventivno.

Na zapadu je lecenje mnogo skuplje pa ako nista isplati im se da odrzavaju zdravlje. Mozda bi tako i nas trebali da izdresiraju...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas se ljudi plase da odu kod lekara, posto su nasi doktori tako izvrsni strucnjaci :rolleyes:

govorim iz ogromnog iskustva, ne pamtim kad sam srela nekog normalnog doktora (a da nije privatnik, a i to nije neka garancija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sad veze imaju rak debelog creva i gojaznost??

Kao vise jedes-vise seres-pre pohabas debelo crevo?? :) :)

 

Ako vec hocete da se prolupavate o zdravlju, pricajte o tome zasto svakog dana 1 zena kod nas umre od raka grlica materice kojem treba 4-10 godina da nastane od trenutka kada se utvrdi promena na grlicu koja se moze izleciti!

Zasto moja doktorka mora da TERA devojke da im besplatno pregleda grudi??

jedna rec: NEMARNOST!

 

a i znate kako kaze tarot... sin ce da vam se izleci ako ima ovrenu zdravstvenu knjizicu, u usprotnom mu nema spasa... prvo ocerena knjizica, pa onda zivot... ako nemate overenu, oni vas gledaju kako umirete... nesto u tom fazonu... :)

 

inace, ima odlican dokumentarac/film koji se bavi jednim od glavnih uzoraka gojaznosti u USA (pored ljudske nemarnosti)...

zove se Super Size Me.

 

pogledajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sad veze imaju rak debelog creva i gojaznost??

Kao vise jedes-vise seres-pre pohabas debelo crevo?? :):)

 

Ako vec hocete da se prolupavate o zdravlju, pricajte o tome zasto svakog dana 1 zena kod nas umre od raka grlica materice kojem treba 4-10 godina da nastane od trenutka kada se utvrdi promena na grlicu koja se moze izleciti!

Zasto moja doktorka mora da TERA devojke da im besplatno pregleda grudi??

 

Zato sto su ljudi debili, narocito zene. Znam gomilu devojaka koje imaju vise od 25 godina i NIKAD nisu bile kod ginekologa. Isto tako znam bar njih 10ak koje su prvi put isle kod ginekologa onda kada su isle da zakazu abortus. Eto zato.

Oces da se jebes a stid te je da rasiris noge cika/teti doktoru?

To nikad necu razumeti.....

Sramota je ici kod ginekologa, sta? Idiotija.

Deca i omladina nisu pravilno edukovano o svom telu i odrzavanju zdravlja. Misle - ok stavio sam kondom, sta dalje ima da brinem? Ili jos gore - stavio je kondom j anikad nisma bil abolesna i sto sad da idem kod lekara.

pa ne ide se kod lekara samo kad si bolestan...

na zalost vecina ljudi pocen da ide cesto kod lekara tek kada ima preko 60 ode u penziju....

Oj Srbijo.... :rolleyes:

 

 

@ Double Fire

Moj adrugarica ide redovno na pregleda i bar jednom godisnje na pap-nikolau test i utvrdili su joj rak koji je nesto nenormalno napredovao za sest meseci... Srecom posle nekoliko operacija sad je sve u redu.... Samo kad pomislim da je moglo svasta da joj se desi da nije isl aredovno na testove... Ponekad je potrebno da najebe neko koga licno poznajete da bi okolina stavila prst na celo...

 

 

da.. to vezano za lekare...

Licno nikad nisma imnal problema sa lekarim, narocito sa ginekolozima.Nekako uvek gledam da je to doktor pre nego doktorka. Jbg nekako mi je sasvim normalno pred njim da rasirim noge :):):):) salu na stranu, iz mog iskustva doktori su UVEK nezniji od doktorki i spremniji da cuju razne gluposti i da te razumeju.. Opet sve zavisi na koju budalu ko naleti....

Ne idem kod privatnika, meni je dobra i studentska poliklinika....

 

A sto se tice gojaznost, da malo ontopicijem...

Dosta je uvrezeno misljenje kada covek predje neku 30-40 da se onda opusti i cas posla pocne da lici na dva sebe sa slike sa vencanja... I to je sve prokleta nemarnost....

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije nisam vodila računa o kvalitetu ishrane. Međutim kada sam krenula na fax, dosta sam se ugojila ( baš kao i većina studenata ). Zahvaljujući majci i ocu koji su do nedavno praktikovali džoging, uspela sam da preko leta smršam i povratim staru težinu. Od tada, jako vodim računa o broju kalorija, količini i kvalitetu hrane koju koristim. Ne samo da se više nisam ugojila čak primećujem s vremena na vreme da mršavim. Ali sve u granicama normale. Jedino mi je žao što zbog obaveza koje imam na faxu ne mogu da praktikujem svakodnevno trčanje.

Mislim da je gojaznost kod nas generalno veliki problem koji se posebno odnosi na mlađu populaciju koja sve više oboljeva od dijabetesa. Treba voditi računa o ishrani, itekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markuse nije poenta u prici o mrsavljenju nego u svesti ljudi u odrzavanju svoje telesne mase.

S' obzirom da smo mi nacija koja po statistici ima na drugom-trecem mestu smrtnost ljudi od raka kolona (dbelog creva).

Zar se ti ne bi zamislio?

A faktor je upravo ishrana...

poenta je da, sa ovom temom, postoje vec 3 teme o ishrani, zdravom zivotu, poremecajima... pa mi onda ovaj deo foruma lici na studentsku polikliniku. jos samo fale mali oglasi za kozne & polne bolesti, odvikavanje sa gudre, krivljenje tabana i ispravljanje kicme, kao i lecenje lezbejstva ili cega vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok posto izgleda da niko nije ni pogledao sajt koji sam stavila ajd referisacu u par reci... :)

Ali zasto bih ocekivala od nekog ovde ukljuci drugi neuron i razmisli o necemu... :)

 

Elem najnovije istrazivanje je pokazalo da je gojaznost (tj prisustvo masnog tkiva) jedan vid konstantne inflamacije iliti zapaljenja po srpski.

Pri cemu postoje odredjeni faktori kojih ima 5 a ukoliko osoba ima cak tri za nju se kaze da boluje od metabolickog sindroma koji moze da se razvije u dijabet ili neko kradiovaskularno oboljenje tokom niza godina.

Npr znate kako kaze nas narod "dobro je da su deca debeljuskasta, izrasce..." sustina je upravo da taj stomacic kod dece treba sto pre korigovati ISHRANOM, pravilnom.

Takodje ishrana je takodje vazna i po pitanju hormona, a hormoni da ne ulazim u detalje su nam do jaja vazni.

 

A tema je diskusija o prevenciji ishranom i kolika je obavestenost ljudi o pravilnoj ishrani.

A ne kakvi su doktori, niti se prica o ginekologiji itd

 

ali mislim da treba samo malo koncentracije da se razmisli o sustini, a ne mehanicki odgovarati na temu, sto vidim da je nekima familijarno da "samo nesto kazu, a ne razmisle".

 

pozzz

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam napisala, ali želim da ponovim da je pravilna ishrana jako, jako važna. Istina je da roditelji vole da podgoje svoju decu jer kažu da zdravlje na usta ulazi. Još kažu da nije važno što su deca punačka, važno je da su zdrava. Pročitah negde pre par meseci da kod nas dečica uzrasta do 5 ( !!! ) godina oboljevaju od dijabetesa zbog prekomerne težine. Na to treba obratiti pažnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...