Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

^Sta ce ti?

 

btw. Smrsao sam od januara 10 kg. Trcanje,a brza hrana i przenija out.

Svaka čast na 10kg!!! :pivopije: Mada ne znam koliko je pivo dobro za ovakav komentar :haha:

 

A treba mi da bih smršala 5-7kg. Imam 57 na visinu od 169cm, ne osjećam se baš najbolje. Kupujem profi stepper u Reflex-u, odličan je, a krećem uskoro i na jogu. Ne osjećam se fizički dobro, umaram se brzo, hranim se zdravo, to jedino... Moram i krvnu sliku da vidim.

 

mogu ja, al da me vodis na kolace u bondjorno. ;-) :) :)

(zezam se, ali stvarno znam nekoga sa VMA)

 

Ajd, pišem ti pp kasnije, ako drži privatno, još bolje, jer još nemam zdravstvenu i sl.

 

I vodim te svakako u Buongiorno. Ja ću da te gledam kako jedeš :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka  čast na 10kg!!! :pivopije: Mada ne znam koliko je pivo dobro za ovakav komentar :haha:

 

A treba mi da bih smršala 5-7kg. Imam 57 na visinu od 169cm, ne osjećam se baš najbolje. Kupujem profi stepper u Reflex-u, odličan je, a krećem uskoro i na jogu. Ne osjećam se fizički dobro, umaram se brzo, hranim se zdravo, to jedino... Moram i krvnu sliku da vidim.

 

:haha:

 

:pivopije: pa neka se za*ebem :D

 

 

Iskreno,mislim da bi ti "gubljenje" preko 2 kila bilo previse. Na slikama mi uopste ne djelujes kao da imas viska,a i 57 kila na tu visinu nije uopste puno,naprotziv. Nema sanse da se lose osjecas zbog "viška" ,jer ako ga i ima,nije toliki da moze da utice na zdravstvene probleme,pogotovo ne na umaranje. Cigari? Fizicka neaktivnost? Malokrvnost?.... Ne trci pred rudu sa mrsanjem;)

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš kako, moja idealna težina je 53-55kg i tada se najbolje osjećam. Ne varira mi generalno težina, ali u poslednje vrijeme osjećam da se nešto čudno dešava... Imala sam problema sa hormonima i znam da je zbog toga, ali sada je stanje prilično stabilno, pa i dalje nešto ne štima... U svakom slučaju, fizički sam skroz neaktivna, sklona sam anemiji, zato idem da vadim krv, a nutricionista ili test na intoleranciju su svakako dobra stvar. Joga + kod kuće na stepperu su dobar izbor, jer nisam pretjerano fan grupnog vježbanja.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si pila nesto od lekova za hormone od toga se promenila kilaza, a i moguce da su uticali malo na raspolozenje , zelju za aktivnoscu i sl.

Posavetuj se sa nutricionistom (ne mogu ti pomoci oko izbora doktora jer sam iz vsh, pa samo tu i znam docu, koja je skroz ok pomogla je dosta ljudima ovde), ubaci sto vise setnji, ako ne unosis dovoljno tecnosti, povecaj, na otprilike 3l dnevno. Hormoni nam zeznu sve :S Cini mi se da smo tu u slicnim godinama, tako da znam kako vec to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba izbegavati prekomernu upotrebu hleba,jer dosta goji-dakle jedno parce za obrok je dovoljno,a ako konzumirate neke rezance,pirinac,krompir i sl ne treba uopste jesti hleb,cist je visak

Treba izbegavati i svinjsko meso(narocito slaninu,cvarke i sl),a kod piletine onu kozuru i uglavnom jesti belo meso

Krompire ne prziti(tesko je znam :haha: )nego dinstati i generalno se truditi da sva jela budu na taj neki fazon,bez prekomerne upotrebe masti a i ulja

Takodje slatkisi su ubice,tj margarin koji je prisutan skoro u svakome i koji je po mnogim aspektima stetniji za organizam nego maslac-naime citao sam da sadrzi neke vrste masti koje se ne razgradjuju u organizmu(kao kod maslaca npr)vec se ugradjuju u celijski zid membrane i tako pospesuju pojavu dijabetesa nekog-zaboravih tacno koji tip

Mislim da je najteze odreci se slatkisa,svako realno voli slatko :haha: ,a kao droga su maltene-kada ih uzmes jednom,moras svaki dan da ih krkas-ja sam se ogranicio da ih uzimam jednom ili dva puta nedeljno,ako vam se jede slatko uzmite neko voce npr :meshuggah:

I za kraj za veceru uzeti samo malo necega,najbolje neku vocku i to najkasnije do 9h-sve sto se pojede blizu ili pred spavanja se prosto lepi za salo :D

Elem pridrazavajuci se svega ovoga,skinuo sam jedno 10 kila za neka 2 meseca i stesao stomak jer sam se bas bio ugojio kao stoka-jos bolje ako ovo iskombinujete sa nekim treningom,ne mora teretana vec kucne vezbe ili bicikl npr ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ako se neko hrani samo tako godinama unazad, a ima 5kg viška? Na maslinovom (hladno cijeđenom, domaćem) spremam od 2003. godine. Prekršim ponekad slatkišima, ali i to pazim šta unosim, uglavnom tamne čokolade i sl. Kod mene onda samo fizička neaktivnost, očigledno.

 

Tanja, kako 3L vode, auf! Ja jedva popijem 5 čaša dnevno. :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kako 3L vode, auf! Ja jedva popijem 5 čaša dnevno. :mrtav:

Ja sebi sipam vodu u one vlase od akva vive od breskve, i uvek imam jednu pored sebe. Jednostavno ako je vidim uzecu da poijem, nekad popijem i po 4 pune, a to ti je vise od 3l.

Ni ja nisam pila puno vode, ali ovaj sistem mi odgovara.

Inace meso sam pocela da spremam na vodi u luku, pa kada sam letos otisla kuci jedno vreme mi je bilo muka posle svakog rucka posto mama sprema klopu na masti. :(

Sad sam se vratila na svoj sistem.

Jedino sto sam lenja da krenem da vezbam i ne mogu da se odreknem slatkisa, jbg. :haha:

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u tome da sam ja trenutno u Zrenjaninu a ovde voda sa cesme nije ispravna. Kupujem balone od 6l i stvarno je smor stalno sipati u casu. :haha:

Ovako je i prakticnije i unesem dovoljnu kolicinu vode. U jednom trenutku sam skontala da imam 6, 7 tih flasa u sobi, uvek kupim jednu kad krenem na fax. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ako se neko hrani samo tako godinama unazad, a ima 5kg viška? Na maslinovom (hladno cijeđenom, domaćem) spremam od 2003. godine. Prekršim ponekad slatkišima, ali i to pazim šta unosim, uglavnom tamne čokolade i sl. Kod mene onda samo fizička neaktivnost, očigledno.

 

 

Navikao ti se organizam na tu kilazu i na takvu ishranu.

 

I nemas 5 kila viska!  :violent: Kazem ti,eventualno na 55 da dodjes. Ne znam sto je sa vama curama...Imati malo mesa pri guzici nije debljina.  Nemoj odma na mrsanje,savjetuj se sa nutricionistom,ali mislim da ce ti reci da nema potrebe za tim.

 

 

Samo ti pocni sa jogom i trakom,izvadi krv,savjetuj se sa nutricionistom. Samo nemoj da pretjerujes sa vjezbanjem. Vidjeces rezultate veoma brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja drzim flasu uvek uz sebe, ni ne primetim koliko popijem na dan :D

Vecina covekovog tela je voda, ako ne unosis dovoljnu kolicinu vode da bi je naterala da cirkulise, pretvoris se u baru :D

Ustajala voda nikako ne utice povoljno na elan, po meni :)

Ja u sustini imam 55, 56 kg a izgledam previse mrsavo. Isto mrsavim od nerviranja, i nespavanja, a toga imam za izvoz zadnjih par god. Uspelo mi je da smanjim grudi (sa br 95 na 80), tako da sada i ako se ugojim to mi je u stomaku :) I to lako skinem i onda sam mrsa :D Ljudi mi daju 45 kg kad me vide, delujem mnogo mrsavije nego sto jesam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u sustini imam 55, 56 kg a izgledam previse mrsavo. Isto mrsavim od nerviranja, i nespavanja, a toga imam za izvoz zadnjih par god. , tako da sada i ako se ugojim to mi je u stomaku :) I  to lako skinem i onda sam mrsa :DLjudi mi daju 45 kg kad me vide, delujem mnogo mrsavije nego sto jesam.

Ista stvar i sa mnom. Sada imam 105 kila na 194cm visine. Kad kazem nekome to,obicno se zacude: "Je li moguce??" A stvar je u tome sto i sa 114 nijesam izgledao debeo. Stvarno,imao sam stomak i maaalko deblje butine :D ali nista alarmantno. Stvar je u tome sto ja sa 100 kila izgledam mrsavo. Jos par kila da skinem,tu na 102-103 da dodjem i to je to.

 

btw

 

Uspelo mi je da smanjim grudi (sa br 95 na 80)

 

 

Why anybody would wanna do that is just beyond me.. :confused:

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikao ti se organizam na tu kilazu i na takvu ishranu.

 

I nemas 5 kila viska! :violent: Kazem ti,eventualno na 55 da dodjes. Ne znam sto je sa vama curama...Imati malo mesa pri guzici nije debljina. Nemoj odma na mrsanje,savjetuj se sa nutricionistom,ali mislim da ce ti reci da nema potrebe za tim.

 

 

Samo ti pocni sa jogom i trakom,izvadi krv,savjetuj se sa nutricionistom. Samo nemoj da pretjerujes sa vjezbanjem. Vidjeces rezultate veoma brzo.

 

:haha: Nisam tip osobe koji voli da preuveličava i kažem ti da imam sigurno 5kg viška. Pritom, nisam radila provjeru tjelesne masti, ali mislim da bi ispalo da imam više od 5 :mrtav: U svakom slućaju, idem kod nutricioniste i kupujem u ponedjeljak stepper i još samo da krenem na jogu... Auf, mijenjaju mi se dnevne navike iz korjena :haha:

 

Jgb ja hocu da se ugojim, nama zenama nikad udovoljiti. :haha:

Cim se malo nerviram izgubim apetit i smrsam brzo :(, moram da nadjem nesto da treniram posto sam lenja za vezbe i ne volim skakutanja kao sto je aerobik. Cim mi se zavrsi ovaj ispitni rao idem na trcanje dok je jos lepo vreme. :da:

 

Dok sam studirala bila sam mnogo više aktivnija, išla na ples, fitness i uvijek sam pronalazila načine da se rekreiram... Ni ja nisam fan aerobika, zato sam prestajala posle 3 mjeseca, pa se opet vraćala nakon nekog vremena i tako u krug... Najbolje bi bilo kada bi vidjela šta imaš dostupno u okolini... Evo DF mi je još odavno preporučuila fitness centar gdje plaćaš treninge, pa jedan dan ideš na pilates, drugi na jogu, treći na body pump, aerobik, šta li već... To je, po meni, najbolja moguća varijanta :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha i moj decko je tuzan zato sto me nije upoznao dok sam bila bujnija u tom delu :haha:

Nisam fan felikih grudi, zato sam ih smanjila, osecam da sam vise pokretna kad mi ne smetaju (a smetale su mi sta god da uzmem da radim), imam vise samopouzdanja otkad skoro nemam grudi :D verovatno zato sto mi je uvek smesno delovalo da sam mrsava kao prutic a imam ogromne grudi. Onda 90% muske populacije ne razgovara sa tobom, vec sa tvojim grudima, grozan osecaj, makar meni.

Stoga je usledila promena ishrane dok nisam dosla do relativno normalne velicine grudi (makar po mom ukusu).

 

Kokopeli, samo povecaj unos vode, i idi do doce, ne brigaj, sredices to zacas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jgb ja hocu da se ugojim, nama zenama nikad udovoljiti. :haha:

Cim se malo nerviram izgubim apetit i smrsam brzo :(, moram da nadjem nesto da treniram posto sam lenja za vezbe i ne volim skakutanja kao sto je aerobik. Cim mi se zavrsi ovaj ispitni rao idem na trcanje dok je jos lepo vreme. :da:

Pfft, kako kojoj. Ja imam 56-57kg, visina 1,73 m. I ne treba mi koji kg više, niti koji manje.

Od 12. godine se održavam na težini 55-60, mogu da jedem koliko hoću, odnosno da ne jedem mnogo, a težina se poveća ili smanji za 1kg. :haha: Tako da stvarno ne vodim računa o tome, skroz sam zadovoljna svojim izgledom. (Da se vidi da nisu sve žene iste. :mrgreen:)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba na vreme poceti vezbati i koliko toliko zdravo se hraniti. Ja se jos uvek ponasam kao da imam 18 godina a usla sam u 24. E sad vidim kako treba da se ponasam prema svom telu, sad se sve lepi pogresno. :haha:

Uvek se vrtim oko 55kg (54-56), a za moju gradju i visinu (174cm) idealno bi bilo da imam 58kg, imama sam u toku zimskih praznika. :haha: Samo tada mi je potrebno vezbanje da bih se lepo osecala. :da:

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...