Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

jedino nakon dobijanja pisane izjave od narecenih supstanci o njihovoj emotinoj ravnodusnosti glede toga da budu pojedeni.

dakle, u 99,99% zivotnih okolnosti, prosecan covek nije zainteresovan za bilo cija osecanja sem za svoja i eventualno osecanja 3-5 njima bliskih ljudi. al' zato, u cyberworld-u, osecanja biljaka su tema vredna rasprave.

oh, the absurd.

 

Na forumu se prica o osecanjima biljaka, u praksi se pored svega bori za prava zivotinja.

Za prava ljudi je malo ko zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, u 99,99% zivotnih okolnosti, prosecan covek nije zainteresovan za bilo cija osecanja sem za svoja i eventualno osecanja 3-5 njima bliskih ljudi.

Znaci nisam prosecan covek :D

Ljudi koji me znaju mi cesto govore da ne mogu tako kroz zivot, da moram da ocvrsnem i da me malo vise boli k...c za sve ostalo, osim za ono sto me direktno ugrozava, ali ja jednostavno ne mogu da se otresem toga. Almost like the Pretender :ph34r:

Sve u svemu empathy is a bitch. Ponekad pozelim da mi nije stalo ni do cega, ali jbg takva sam kakva sam.

Da ubijam zivotinje ne mogu i necu, ko voli, nek izvoli, uzivajte u onome sto vam prija. Slobodna drzava :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo ako jedes piletinu ti ces da brines da nije ona sa kineskih farmi ,gde pilici jedu sopstvena govna jer to nije humano:)I kad ides ulicom i kupis nesto u prodavnici covek remeti prirodnu ravnotezu zato lovci moraju tu ravnotezu da ispravljaju

 

A to. Znash kako se kaze, laze ko lovac. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Je l' neko od Novosađana primetio bilbord McDonald's ispred KFC-a? icon_biggrin.gif I lilly i dm jedan naspram drugog i u centru i na Bulevaru? Kakve su to 'drži neprijatelja blizu' fore? icon_biggrin.gif

 

Djubre i jedan i drugi.Jbt jedan pisljivi obrok u Meku ima 1500 kalorija,a dnevna doza je do 2500...A neko se,na primer na zapadu,kljuca tim vise nego jedared dnevno.Onda se jos krmad bori za svoja prava i trazi saosecanje.

 

Kod mene je isto tako samo u bankama.Ima ih jedna do druge ili naprram komada 6-7,peCto metara dalje,3-4 banke jedna do druge,a 15 minuta voznje busom eto opet ekipe od 6-7.Ako more voli narod banke...u proseku se nedeljno opljackaju jedna do dve.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djubre i jedan i drugi.Jbt jedan pisljivi obrok u Meku ima 1500 kalorija,a dnevna doza je do 2500...A neko se,na primer na zapadu,kljuca tim vise nego jedared dnevno.Onda se jos krmad bori za svoja prava i trazi saosecanje.

istina.

ne znam tacno sta sadrzi obrok u meku, ali otprilike ovako:

big mek = 540 kcal (obican hamburger je 250)

veliki pomfrit: 500 (srednji 380)

velika kokakola: 310 (srednja 210, diet 0)

sladoled: 220

 

http://nutrition.mcdonalds.com/nutritionexchange/nutritionfacts.pdf

 

 

i ne prezderavaju se ljudi samo "na zapadu", ni kod nas situacija nije mnogo bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

i ne prezderavaju se ljudi samo "na zapadu", ni kod nas situacija nije mnogo bolja.

 

Prezderavaju se samo Amerikanci, mi smo isto tu negde. Evropljani se daleko zdravije hrane od nas. Mislim da je u nekim Skandinavskim zemljama cak zabranjeno prodavati brzu hranu u blizini skolskih dvorista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne prezderavaju se ljudi samo "na zapadu", ni kod nas situacija nije mnogo bolja.

 

Da ali ipak nije na dnevnoj bazi.Misim,krkne se i domaca supa i suljpa i corbe i sarme i boranije,krompiri i salate,prave se jela,nismo na pici i hamburgerima svaki dan.Jedino sto urnisemo hleb uz sve. :mhihi:

 

Ako onaj hamburgerčić koji možeš da smažeš u dva zalogaja ima toliku energetsku vrednost, mogu samo da zamislim šta trpaju u njega.

 

I nepisano pravilo,jedan nikad nije dovoljan,uvek bi mog'o da smazes jos jedan. :mhihi:

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezderavaju se samo Amerikanci, mi smo isto tu negde. Evropljani se daleko zdravije hrane od nas. Mislim da je u nekim Skandinavskim zemljama cak zabranjeno prodavati brzu hranu u blizini skolskih dvorista.

U Americi, kao i u ostatku razvijenog sveta je trenutno trend zdrav život, fitnes, sve što uz to ide. McDonald's je ostao uglavnom kao hrana za nižu srednju i nižu klasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Americi, kao i u ostatku razvijenog sveta je trenutno trend zdrav život, fitnes, sve što uz to ide. McDonald's je ostao uglavnom kao hrana za nižu srednju i nižu klasu.

 

Trend za kenjanje u drustvu.Sve se mislim da kuvaju i prave zdravu 'ranu...njima je bre pojam mikrotalasna,sporet u zivotu nisu ukljucili,zderu po restoranima,fitnes kurac palac,milijardu sprava se prodaje,na TV-u svi ko manekeni,utegnuti,a na ulici normalno celjade ne moz' da nadjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što u Kovinu, kad su me već testirali naši elitni stručnjaci sa VMA. :haha:

 

Nisam znao da na VMA ima i veterinara.

 

СНС је исто што и ДС, нема ту никакве разлике, осим што су мало мање гадни од Тадићијеве банде. А и радикали су се јако смлачили и изгубили оштрину. Треба да се појави истинска елитистичка опозициона странка са снажним идеолошким ставом, која се неће плашити етикетирања, и која ће бити спремна на истинске радикалне потезе, која се неће додворавати празноглавцима празним причама о материјалистичкој утопији, која ће негирати све вредности ДС-а и која ће представљати истинску алтернативу. Ово сад је све једно те исто. ДС, СНС, ЛДП, ДСС... Ја међу њима не видим никакву разлику.

 

:pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trend za kenjanje u drustvu.Sve se mislim da kuvaju i prave zdravu 'ranu...njima je bre pojam mikrotalasna,sporet u zivotu nisu ukljucili,zderu po restoranima,fitnes kurac palac,milijardu sprava se prodaje,na TV-u svi ko manekeni,utegnuti,a na ulici normalno celjade ne moz' da nadjes.

Kakav zdrav život kad im je polovina stanovništva gojazna pivopije.gif Trend je mršaviti na brzaka, a to baš i ne ide. Ti trendovi dolaze i do nas i zato ja ne mogu da nađem više od 4 čoveka za basket violent.gif

Kao što rekoh, razlike su vidljive među klasama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je pogledati reklame, recimo veceras za vreme Super Bowl-a, ja jos nisam video ni jednu reklamu za zdravu hranu, sve neki hamburgeri,cizburgeri,pice,tortilje...jeste da je ta prica o zdravoj hrani aktulna, ali nije samo tamo i ovde kod nas je, samo stvar je u tome sto vecinu boli kurac za zdravu ishranu kad za 0,99$ moze da ima ukusan hamburger, em ukusno em jeftino. Sto neko rece vise zaradjuju ovi sto prodaju kojekakve sprave i preparate za skidanje sala nego ovi sto prodaju zdravu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djubre i jedan i drugi.Jbt jedan pisljivi obrok u Meku ima 1500 kalorija,a dnevna doza je do 2500...A neko se,na primer na zapadu,kljuca tim vise nego jedared dnevno.Onda se jos krmad bori za svoja prava i trazi saosecanje.

 

Zalosno je to, ali fast food je u americi npr. bezobrazno jeftin i ljudima je najlakse da jedu to djubre od hrane. Ne oduzima dragoceno vreme (vreme je novac), kosta daleko manje nego spremanje domace hrane.. savrseno za njihov mentalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalosno je to, ali fast food je u americi npr. bezobrazno jeftin i ljudima je najlakse da jedu to djubre od hrane. Ne oduzima dragoceno vreme (vreme je novac), kosta daleko manje nego spremanje domace hrane.. savrseno za njihov mentalitet.

 

Em jeftin(ko kod nas kiflu ili djeverk duzmes) em dostupan uvek em ovisni o brzu hranu generacijski...kod nas je i dalje luksuz porodicno otici ili jesti u Meku,KFC-u,ili sta sve ono ima u uscu,nadzidzano jedno do drugog.Ono jednom dvaput mesecno u vr' glave.

 

 

Taj big mek ni pacovi nece da omirisu,muve radije na govno slete

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna je VELIKA zabluda da organizmu ne treba mast, vrlo česta u današnjem društvu. Mast je prilično satanizovana, toliko se o njoj govori da su ljudi počeli u potpunosti da je izbegavaju. Od masti organizam dobija mnogo više energije nego od ugljenih hidrata npr., samo je fora da je ne treba jesti previše kako bi organizam stigao sve to da izoksiduje, pa tu leži problem McDonaldsa i sličnih, jednostavno je previše masti. Ali ono, ne izbegavajte svaki miligram masti jer vam i to treba icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...