Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ајде не лажи, признај да си је однео кући и да не одмараш уз мјузу.

Pa nisam, zašto bi lagao? Ma ja sam tenkre, ona se zakucala u mene a ja njoj rekao "Izvini".

 

Fapuje uz mjuzu

Haha, bukvalno nisam imao snage ni za to.

 

Nego Zen, uzeh juče pšenične klice. Je l' imaš neki recept s njima možda? Za sad sam našao samo onaj koji kaže da ih treba pomešati sa vrućim mlekom, grizom i medom i tako jesti.

 

Takođe, uzeh i pšenicu pa ću danas da probam da je isklijam onako kako mi Rogozub objasnio. Ovako nekako:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QX21C-tUSIc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam, zašto bi lagao? Ma ja sam tenkre, ona se zakucala u mene a ja njoj rekao "Izvini".

Опусти се, шала. ;) А кад си јој се већ извинУо, могао си као извињење да понудиш и да је частиш кафом. Или сокићем. Или тако нечим. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilichno sam siguran da je tako neshto mogucje, ne pricham ja dzhabe o klijanju zhita x) raw vegetarijanska ishrana uz fizichku aktivnost i neke vezhbice protiv stresa = vitalnost i u sedamdesetoj.

 

zhena vecj godinama valja svoje knjige i dvd-ijeve gde promovishe nachin zhivota koji vodi, niko do sad nije otkrio da je koristila ikakve operacije ili botokse

 

let me google that for you

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje umreti u 50. od roštilja i piva

upravo zbog ovakvom mentalita je ljudska rasa postala i nastavlja da bude virus i tumor na ovoj planeti zemlji, i upravo zato cjemo svi i nestati (i usput unishtiti skoro sve vrste vishih zhivotinja i dosta vrsti biljaka), jer je svima bitno da se kao svinje valjaju u svoj lepom i udobnom blatu i bole ih uvo za druge, za buducjnost, ili za neke vrednosti.

 

Najbolje je umreti onda kada se osećaš nesposobnim za život, bilo to u dvadesetoj, pedesetoj ili stotoj godini.

u sushtini, meni nije bitna duzhina zhivota, od kad sam chitao seneku (pogotovu knjizhicu de brevitate vitae), al mi je bitno zdravlje, realno mi ide na jaja da se razboljevam i jebavam sa raznim zdravstvenim problemima, a josh je i zhiveti zdravo skoro isto, samo na korak od zhiveti odrzhivo, i samim tim pomocji zdravlju planete.

Edited by рогозуб
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilichno sam siguran da je tako neshto mogucje, ne pricham ja dzhabe o klijanju zhita x) raw vegetarijanska ishrana uz fizichku aktivnost i neke vezhbice protiv stresa = vitalnost i u sedamdesetoj.

Ja verujem da je moguce da zivis preko 100 ako se tako hranis i da svakako izgledas dosta svezije od svojih vrsnjaka ali ova prica je malo nerealna... Pogotovo kad pogledas sta utice na starenje koze.

A i tona ljudi na planeti zivi od organskog povrca (silom prilika) i zive preko 100 godina ali niko ne izgleda ovako :D

 

Sto se tice zivotinjskih proizvoda nemam toliki problem s prozdiranjem mesa koliki s time sta se sve u tom mesu nalazi. Najradije bih presla na organski uzgoj, da mogu. Ali ne bih izbacila meso, mleko, jaja i sl zauvek. Mada kada bih morala da biram izmedju organskog povrca&ribe i onoga kako sad mogu da se hranim svakako bih odabrala prvo.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi bio kineska baba od 200 god? :D

Al u realnosti, jedino sto vidim u tome je izbacivanje svih hormona i antibiotika kojima se kljuka stoka. S druge strane povrce i voce su vec dovoljno zatrovani pa ne vidim poentu u medjuresenjima. Il predji na 100% organsku ishranu (good luck with that) ili predji na 100% organsku vegansku ishranu (ne placas organsko meso pa je jeftinije :haha: ). Oba su kurac u slucaju Balkana jer nemas skoro nikakav izbor.

 

Mislim da bi postigli daleko vece poboljsanje uvodjenjem zdravih navika generalno a ne mrsenjem muda oko toga dal je bolje biti vegan ili karnivor.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem da je moguce da zivis preko 100 ako se tako hranis i da svakako izgledas dosta svezije od svojih vrsnjaka ali ova prica je malo nerealna... Pogotovo kad pogledas sta utice na starenje koze.

pa dobro, sigurno koristi neke kremice i slichne trikove. al poenta da je takvom ishranom mozhesh da budesh do jaja vitalan i kao mator. tipa moja omiljena istorijska lichnost iz indije (baba Dip Sing) je ishao u rat i u 75oj godini i ubijao muslidzhe.

 

Najradije bih presla na organski uzgoj, da mogu

shto je "zdravije" ali svejedno nije zdravo. zasicjene masne kiseline su zlo.

 

Zasto izbaciti meso, mleko, jaja i sl?

meso, masne mlechne proizvode (mozhe nemasno), zhumanca, i sve shto je chovek izmislio (grickalice, slatkishe, sokove- mozhe samo prirodna zamena za to).

 

 

a zanimljiva stvar, "paradoks" kod jedenja sirove vedzhi hrane je to shto se chovek smiri, manje se nervira, lakshe se iskotrolishe da ne plane, opushteniji je, srecjniji, ali nije flegmatichniji, nego chak suprotno, ima vishe energije kada neshto uzme da uradi.

 

Mislim da bi postigli daleko vece poboljsanje uvodjenjem zdravih navika generalno a ne mrsenjem muda oko toga dal je bolje biti vegan ili karnivor.

pa biti vedzhi je jedna od najvecjih zdravih navika koju mozhesh da steknesh (vedzhi, ne vegan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sa nivoima energije je jednostavna stvar, hoces da si kreativan i smiren - satvicka ishrana, treba da se dignes iz mrtvih - rajas, hoces da se spustis i prezivash - tamasic. Indusi znaju znanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti ispred perpera nisu bash ni ljudi po definiciji choveka kao "razumnog bicja", tako da se ne mozhe recji da su pri zdravom razumu..

 

tamasichka hrana podrazumeva meso, jaja, lukove, alkohol i droge, ono shto je hindusima verom zabranjeno da konzumiraju (a pobozhni hindusi ne konzumiraju ni radzhastichku hranu), uvek- i kada je rat; to je deo tantrizma, ne hinduizma. ne moram da guglam kad sam vecj pokretna enciklopedija religije x)

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

meso, masne mlechne proizvode (mozhe nemasno), zhumanca, i sve shto je chovek izmislio (grickalice, slatkishe, sokove- mozhe samo prirodna zamena za to).

 

 

Prirodna zamena za jaja? :D

 

Meso je zdravo kao i jaja - izvori proteina. Ta prica sa zumancetom je preterana.

Grickalice, slatkisi, sokovi jesu nezdravi, puni su secera i ostalih stetnih sastojaka i treba ih izbegavati. Seceri su stetniji od 'masti'

Problem je sto se dosta forsiraju razni prirucnici o ishrani van naseg geografskog podrucija. Nacin ishrane dosta zavisi od podneblja i genetike. Ne mozemo, ne bi trebalo da jedemo isto kao npr svedjani ili indusi...

Previse imamo kvazi strucnih ljudi koji savetuju sve i svasta.

Tako da razumno koristite to vase uber znanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...