Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Prirodna zamena za jaja?

mozhe belance, zhumance treba izbaciti.

 

Meso je zdravo kao i jaja - izvori proteina. Ta prica sa zumancetom je preterana.

meso nije zdravo. isto tako i zhumance. zasicjene masne kiseline su zlo. a dobijaju se iz mesa, zhumanca i mlechne masti.

 

Nacin ishrane dosta zavisi od podneblja i genetike.

to je glupost. svi smo ljudi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мало сутра је глупост. Дај, на пример, неком Французу (они ми први падоше на памет) да месец дана живи на индијској храни, па ћеш да видиш шта ће да му се деси.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дај, на пример, неком Французу (они ми први падоше на памет) да месец дана живи на индијској храни, па ћеш да видиш шта ће да му се деси.

nishta. samo je navikao na jednu vrstu ishrane, a od svake navike mozhesh da se odviknesh. to nema veze sa podnebljem, ili kamoli genetikom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не у смислу отварања уста, убацивања хране, жвакања, затим гутања, те варења и избацивања, него у смислу да им је потребна различита храна услед различитих климатских услова у којима живе.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom da se složim sa rogozubom, mada uglavnom sve što priča o hrani je istina. Ista stvar kao što se ljudi naviknu na nadmorsku visinu posle par dana, nedelja, tako mogu i na hranu, npr. Mongolima koji ceo život jedu samo koze i njihove proizvode ili Etijopljanima koji ne znam da li su videli meso u životu, bi trebalo malo duže da se naviknu na našu ishranu, ali moguće je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не у смислу отварања уста, убацивања хране, жвакања, затим гутања, те варења и избацивања, него у смислу да им је потребна различита храна услед различитих климатских услова у којима живе.

pa nije hrana odecja jbt (sem ako si lejdi gaga) pa da od klimatskih uslova zavisi shta cjesh da jedesh. ako se ja hranim zdravo u srbiji, i ako se japanac hrani identichnom hranom u japanu, i ako se maksikanac hrani identichnom hranom u maksiku i eksim na grenlandu, i etiopljan u etiopiji, nikom od nas necje nishta faliti, nego cjemo biti zdravi.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kenjate, zhumance je odlično kada isklija... u pile.

 

ako su se generacije tvojih predaka hranile određenom vrstom hrane naravno da će tvoje telo lakše podnositi takvu ishranu... pretvaranje sveta u globalno selo će brzo anulirati stotine hiljade godina prilagođavanja ljudi podnevlju u kome su živeli (po pitanju svega pa i ishrane) ali daleko od toga da nije bez uticaja...

 

 

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za poslednjih godinu dana probao sve i svašta, hranu iz raznih delova sveta počevši od sušija i morske hrane koju u Srbiji nisam mogao da pomirišem i ništa mi ne fali. Šta više počeo sam da uživam u raznovrsnijoj hrani. Ta teorija koju i moj ćale podržava da mi nismo genetski stvoreni za neku tamo hranu iz indije ili sa Kariba pada u vodu. To je više sociološki fenomen koji se globalizacijom polako gubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Данас сам кроз сламку усисао чорбу од зеља у којој је било и једно јаје, мало брашна, једно кисело млеко, па сам појео пасуљ у којем је било мало хлеба, црни и прази лук, туцана паприка (због запршке), пола литра јогурта, пола литра чоколадног млека и све је то лепо, знам да су сви потребни састојци ту, ал' кењам се на храну која нема укус.

 

За три недеље има да се уништим од сланине и печења, јебеш храну која није укусна.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...