Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

kako hleb ne ide uz slatko, zar nikad nisi čuo da neki ljudi mažu džem ili krem na hleb?

takođe, ni slane palačinke nisu totalna nepoznanica, bar meni...

 

ostalo stoji samo ne kapiram kako je moguće da se brašno i voda ne zalepe na suvom tiganju, stra me da pokušavam, ne oprašta mi se od moega delimana...

 

takođe ne znam kako neko može da jede samo to i kako ti ne fali pun kurac kuraca ako unosiš samo brašno i vodu u organizam?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, postoje izuzeci.

 

pa kad oklagijash testo po pultu da napravish oblik tortilja, morash da pospesh brashna po pultu da se ne bi lepilo. to brashno ostane na testu i zato se ne lepi za tiganj, ako imash teflon tiganj onda necje sigurno.

 

ne jede se samo hleb majku mu. ja kad pazarim sebi hranu za dan npr pohasam 3, 4, 5 tih hlepchicja, paradajz i shargarepu; ili za dan pohasam 2, 3 tortilje, krastavac, kuvani pirinach sa malo soli, i pomorandzhu; ili ako vezbam taj dan 2, 3, tortilje, tanjir kuvanih sochiva, neku vocjku ili povrcjku i popijem chashu mleka. nishta komplikovano.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Skoro sam napravio oko 2 kila humusa i jeo ga

 

Brate moj napaceni. Nije valjda dotle doslo??? :icon_eek: Dodji kod mene u goste ima prase da ispecem.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeo sam humus sa mesom, nemoj da mi se sekiras :haha:

 

Prase moze uvek :bigblue:

 

Kad sam vec pomenuo humus, ne znam jesam li pre kacio ovde, libanski giros sa humusom i raznim egzoticnim zacinima, tu otkad sam probao, vise mi se drugi girosi ne jedu. Naravno, ko ne voli, ne mora da stavi humus :D

 

http://www.nadji.info/rs/hanan-shawarma-arapski-giros-njegoseva-beograd/ve78746/

 

A, pa da, mislim da sam kacio, pomesao sam ovu temu sa Zdranjem

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

HANAN SHAWARMA

 

 

Udaris lepo jednu Svarmu ko na Marvel Avengers igrici i pun health i stamina..

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

meni je to predobra stvar, jeo sam kod Jevreja, jeste deo orijentalne kuhinje ali ne znam da li se arapski recept razlikuje

 

normalno, sve priloge sam stavljao jer je sam falafel suv, salate i prelivi ga dopunjuju, tako da nemaš osećaj da ne jedeš meso

 

davio sam se u falafelu kad god sam mogao

 

stvarno ne jedem ništa vegetarijansko, klasični sam mesožder, ali falafel je božanski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to je to, da, ima leblebija i možda čak humusa, i ko zna čega drugog, neko mi reče da ima i pasulja, ali sve je to samleveno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da, ja sam u stvari pre svega sendič uzimao, i trpao priloge u njega

 

znači taj sendvič je fenomenomenalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

uzmesh integralno (ne crno) brashno, stavis chashu, dve, u chiniju, malo vode i soli, napravish od toga testo koje malo umesish, nema potrebe da se mesi kao testo za normalan hleb, zato shto testo uzmesh podelish na manje komade, i onda te manje komade testa oblikujesh oklagijom kao tortilje. zagrejesh tiganj, ne treba nikakvo ulje ili mast ne bi trebalo da se lepe testa jer imaju po sebi malo brashna koje si prethodno posuo po pultu da bi mogao da ih izoklagijas a da ti se ne lepe za pult. obrcjesh te hlepchicje pazis da ne zagore, iako to mora malo mestimichno da se desi i za par minuta je gotovo.

 

319930.jpg

 

probao sam sinoć

da su se lepili - nisu

da su bili brzo gotovi - ni to nisu.

ako pojačam vatru - zagore

ako stišam vatru - treba im večnost

u svakom slučaju predugo je trajalo a sve sam pojeo kako je izlazilo iz tiganja... samo 4 komada sam napravio pošto sam radio probu ali predugo je trajalo...

 

elem, jutros ustajem, osećaj kao da sam pio do 3 ujutru i spavao samo 4 sata... vrti mi se u glavi, nije mi dobro... integralni beskvasni mamurluk... to nisam očekivao...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vatra mora na maksimum, i pazis da ne zagore (iako mora malo, tipa kao na toj slici ili za nijansu vise). meni treba maks pola sata sa sve pranjem svega i ciscenjem pulta od brasna. moram da nadjem na netu kako afrikanci i indijci prave chapatije, oni to prave na ulici na nekim rostilj-tiganjima i to ide sigurno dosta brze nego sto ja odradim..

 

a efekat ne verujem da je od hleba, meni se nikad nista slicno nije desilo, mozda imas neku reakciju gluten, posto je integralno i pohasao si 4 odjednom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav kurac kancer, kancer se dobija od industrijske hrane u koju se dodaje kojekakva hemija. Ko je bre umirao od kancera pre 50 godina? Ja se ne secam nesto dok sam i ja cak bio klinac da je mnogo ljudi umiralo od kancera, sad svaki drugi. Moj deda ceo zivot jede masnu hranu i eno dogurao do devedesete, jos je ziv, baba isto, svi su manje vise doziveli duboku starost i niko nije umro od kancera. Imali su problema sa pritiskom, venama i sl. ali kancer nikad.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesna industrija ne proizvodi samo mesne preradjevine, vec proizvode i obicno meso, i finansiraju razne institute i front grupe koje izdaju razne "ozbiljne" izvestaje o tome kako je meso zdravo, neophodno u ishrani itd. naravno, pricam o ogromnim korporacijama u americi i zapadnoj evropi, odakle je i preuzata ova "vest".

 

@LHL

 

to je kao da neko prica kako eto njegov deda duvani 40 godina pa nema kancer. kao sto rekoh, radjena su istrazivanja i uspostavljena je veza izmedju zasicenih masti i raznih vrsta kancera. uzgred budi receni, kancer nije eksluzivno proizvod modernog doba i raznih proizvoda koji su izasli iz laboratorije, stari grci i rimljani su opisivali razne vrste kancera kao i razni medicinski istrazivaci u moderno doba a pre industrijske revolucije.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...