Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Paz sad ovo (istrazujem indijsku kujnu):

 

2-3 krompira iseckati na kockice cm x cm od prilike

1 mali luk sitno iseckan

1 paradajz iseckan

Kasika kima

Cirka dve kasike ulja (maslinovo kod mene)

1/2 kasicice ljute aleve paprike

1/3 kasicice kurkume

So

 

Zagrejati ulje, dodati lukac malo da zacakli, dodati kim malo da zacviči, dodati krompir i izmesati.

Krompir se przi otklopljen na srednjoj vatri 15tak min, uz mesanje tu i tamo, (dok ne krene da meksa, a kad ce zavisi koliko je sitno secen) onda se doda paradajz i poklopi (ko nema tiganj s poklopcem nek kupi jer je to do jaja stvar) i poklopljeno dok krompir ne omeksa skroz a paradajz se raspadne, cirka jos 10tak min.

 

Vr'!

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta je nego salata? Da nije možda kompletan obrok? Ovo je meden recept ali kao prilog, ovo ima cirka 200-250kal, šio mu ga Đuro, odnos makronutrijenata 80% UH, 20% masti, nula proteina.

Sve što ovde fali je u ovo ulupati tri jaja i onda ispržiti, ali za to ti ne treba Mahatma Gandi i Hare Krišna recepti već jednostavno napravi đuveč, ali da, onda si samo domaćica, ovako alternativna hindus gastroblogerka.

 

Inače, odrađen trening, 6km za 29min.

 

Hail Metal je govorio.

  • Upvote 18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah aj ne seri da sam neka fensi ne bih pila pivo, secas se seljacko pice za uz dijamant majonez i to :haha:

 

Ovaj krompir je preukusan i stvarno je strava a neobicna kombinacija zacina a dal ces uz njega jaja - kako zelis, ja sam teletinu.

Al posto ti gledas samo % i kalorije, jbg nisi ni morao da govoris...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah aj ne seri da sam neka fensi ne bih pila pivo, secas se seljacko pice za uz dijamant majonez i to :haha:

 

Ovaj krompir je preukusan i stvarno je strava a neobicna kombinacija zacina a dal ces uz njega jaja - kako zelis, ja sam teletinu.

Al posto ti gledas samo % i kalorije, jbg nisi ni morao da govoris...

Pa eto vidiš da je ovo salata, ne znam što si se uvredila, nisam rekao da je lose pogotovo ako uz ovu indijsku salatu grickaš i indijsku svetu životinju, Krišna se krsti u džamijí.

 

Voah.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobila sam gljive za kefir... jerbo je zdrav i dize imunitet, do sada sam pila kupovni, ali ovaj domaci je totalno druga stvar... kiselo u pm, ali nije toliko lose.

Easy peasy je uzgajanje tog sranjceta, samo nalijes mleko preko gljiva, to ferementise za 12-24h sve zavisi koliko kiselo hoces da bude, procedis i pijes, operes gljive, nalijes mlekom itd...

 

@Machko pljus za recepat, slicno nesto i ja pravim samo sto zapecem u rerni i bez kima, mada mogu i njega sl.put da dodam :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobila sam gljive za kefir... jerbo je zdrav i dize imunitet, do sada sam pila kupovni, ali ovaj domaci je totalno druga stvar... kiselo u pm, ali nije toliko lose.

Easy peasy je uzgajanje tog sranjceta, samo nalijes mleko preko gljiva, to ferementise za 12-24h sve zavisi koliko kiselo hoces da bude, procedis i pijes, operes gljive, nalijes mlekom itd...

 

@Machko pljus za recepat, slicno nesto i ja pravim samo sto zapecem u rerni i bez kima, mada mogu i njega sl.put da dodam :da:

 

Aj kad ti se namnoze prebaci meni visak?

 

Predpostavljam da mozes i u rernu mada mislim da je bitno da se kim przi u tom ulju da pusti aromu. I to je bas dosta kima.

 

Ali krompiri przeni na malo ulja su ukusni, ja sam bila skepticna kod nas uvek ili duboko ulje ili rerna ili kuvanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto kaze Soul samo bih dodala u to jos i cen belog luka, ako ostajes kuci.

 

Rokaj crveno bobicasto voce jer je puno antioksidanasa, boljeje sveze ali ako ga nemas kupuj smrznuto odludis prelijes sa malo meda i eto dnevne doze.

 

Od kostunjavih plodova dnevno jedna saka: par lesnika, badema i oraha, uz 2 komada brazilskog oraha (dnevna doza selena).

 

ako te pravilna ishrana smara... natural wealth program imaju dobre kombinacije vitamina i minerala, uz 50ml sibirske aronije Armedine svako jutro radi posao takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehinacea takodje bi dobar preparat za imunitet a i probiotik neki bih ja pila da sam na tvom mestu, predpostavljam da si bio na antibioticima.

 

Kombinacija zacina za bundevu:

Rendan svez djumbir+kurkuma+malo cimeta.

 

Bundevu seckanu na kockice prvo otklopljenu przim u malo ulja pa kad pocne da meksa dodam zacine (i so i biber) i poklopim. Kad razmeksa dodam pecene bademe.

 

Bonus, dete jede razvaljuje se :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...