Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kakav sajt. :haha:

 

Dobra je i ova stavka:

 

8. Kronični nedostatak vitamina D ne možete riješiti preko noći. Potrebni su mjeseci i mjeseci izlaganja suncu ili uzimanja vitamina D u obliku dodatka prehrani, da biste vratili ovaj vitamin u kosti i živčani sustav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam negde procitala clanak sa nekim doktorom, primarijusom, sta je vec, o hronicnom nedostatku bas vitamina D u nasoj populaciji i da je danas uopste tesko naci osobe koja ima dobre vrednosti. Secam se kad sam isla nesto da vadim krv na VMA pre par godina i da je neka zena na salteru rekla da je sve ok jedino da joj je vitamin d nizak i sestra je bila u fazonu: pa da, to je kod svakog tako.

 

A ovo za depresiju, pa u Nemackoj mogu od lekara da se uzmu tablete kantariona koji je valjda dobar antidepresiv. Kontam da je bolje prvo sa tim pokusati nego sa Prozacom ili cime vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo gospina trava.

 

A ovo za depresiju, pa u Nemackoj mogu od lekara da se uzmu tablete kantariona koji je valjda dobar antidepresiv. Kontam da je bolje prvo sa tim pokusati nego sa Prozacom ili cime vec.

 

Možeš i ovde u svakoj apoteci da kupiš tablete kantariona (kategorizovano je kao suplement, zato može bez recepta, to psihijatri ovde ne prepisuju, a nisam čuo ni da preporučuju). Samo je kantarion malo problematičan, može da bude toksičan za jetru u velikim količinama i dugotrajnoj upotrebi, ne preporučuje se preterano izlaganje suncu za vreme upotrebe... nema itd ali i to je dovoljno xD

 

Ako mora nešto, marihuana je zapravo odličan izbor na tom polju, bolje deluje i manju zavisnost izaziva od antidepresiva. :smoke:

Preporuke zdravstvenih stručnjaka su ne mešati sa duvanom i puhati paru a ne dim, i banja. :mrgreen:

 

 

Plusić Hejlu za fizičku aktivnost, to pravi primetniju razliku nego što fizički neaktivni misle...

 

Takođe za depresiju pomaže i imanje para i ****** dobrih *****...

 

 

Da sumiramo:

 

arnold-blueprint-mass-training-3-graphics.jpg

 

hqdefault.jpg

 

schwarzenegger-fingering-a-lady.jpg

 

 

 

(minus steroidi :D)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

jel valja da se piju oni napici sa kombuhom što ima da se nađe po radnjama zdrave hrane?

 

probao sam, ukus nije loš, a svuda piše da je dobra stvar... ne verujem u čuda, ali eto interesuju me mišljenja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...