Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Oko ishrane my two cents 

 

Prvo sta zelimo da postignemo nacinom ishrane?

Sta volimo da jedemo? 

Da li bolujemo od necega? 

Kakvo znanje i iskustvo sa dijetama osoba koja nam daje savete ima, a nije lose ni krvna slika-izgled date osobe.

Sto se tice dijeta sve sem veganstva cistog na duze staze sam probao, sve varijante, Carnivore, Keto, low carb, 0 carb, high fat, only Protein itd itd 

Takodje sve varijante  Intermittent fasting-a koje postoje do one najgore da ne jedete nista samo da unosite tecnost. 

Cekam da vidim bas sta ce Demon Seed da predlozi kao dobar nacin ishrane(dijetu). 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdrava ishrana sigurno neće biti nešto što pospešuje mišićnu hipertrofiju, to sumnjam da ćemo čuti od Dimona.

A lično nisam neki ljubitelj fasta, prosto ja ne mogu da pojedem i svarim sve u 8 sati, ne odgovara mi, preznojavam se kao konj jer pokušavam da sve sabijem u trećinu dana, stomak mi prespor za to. 10-12 sati može, 8 nikako.

A ni ne verujem da je toliko bitno, šta ti misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 minutes ago, Srbin Hamza said:

Zdrava ishrana sigurno neće biti nešto što pospešuje mišićnu hipertrofiju, to sumnjam da ćemo čuti od Dimona.

A lično nisam neki ljubitelj fasta, prosto ja ne mogu da pojedem i svarim sve u 8 sati, ne odgovara mi, preznojavam se kao konj jer pokušavam da sve sabijem u trećinu dana, stomak mi prespor za to. 10-12 sati može, 8 nikako.

A ni ne verujem da je toliko bitno, šta ti misliš?

Opet kazem sve zavisi od osobe do osobe, sta zeli da postigne, u kom je stanju i slicno

Za gubitak kilograma (% masti) je presudno da budemo u kalorijskom deficitu

Takodje to je jedini realan nacin da se izgube kg. 

A sad kombinacije sto se ishrane tice ako je optimalan unos proteina, izvor energije mozemo da biramo i stelujemo po volji

Fasting je dobar  kao precica, ja kad se spremam za slikanje smanjujem kalorije, pojacavam razmake izmedju zadnjeg danasnjeg i  prvog obroka sledeceg dana

Npr ja sad trenutno se najbolje osecam kada jedem 2 puta na dan 

1 pre i 1 posle treninga tj rada, recimo 10 ujutru i 2 popodne i to je to 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

doručak u 7h - 6 jaja, krastavac, pola litra jogurta

ručak u 13h - pileći giros 250gr, pomfrit, malo hleba

večera - biće Rio Mare i masline, jedno parče nekog hleba sa semenkama

između jabuke, grožđe i dve male štark bajadere

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

ah, pa kakav ti je onda obrok, 1.200 kalorija po obroku? 🙂

 

u zavisnosti od aktivnosti, obicno je vise 

38 minutes ago, kuruz said:

doručak u 7h - 6 jaja, krastavac, pola litra jogurta

ručak u 13h - pileći giros 250gr, pomfrit, malo hleba

večera - biće Rio Mare i masline, jedno parče nekog hleba sa semenkama

između jabuke, grožđe i dve male štark bajadere

svaka tebi cast ako mozes da se iskontrolises da pojedes samo 2 male stark bajadere 

Share this post


Link to post
Share on other sites

48 minutes ago, kuruz said:

doručak u 7h - 6 jaja, krastavac, pola litra jogurta

ručak u 13h - pileći giros 250gr, pomfrit, malo hleba

večera - biće Rio Mare i masline, jedno parče nekog hleba sa semenkama

između jabuke, grožđe i dve male štark bajadere

Ja taj doručak ne bih mogao čitav da pojedem, pogotovo tako rano, a imam fazon 150 kila :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Srbin Hamza said:

Zdrava ishrana sigurno neće biti nešto što pospešuje mišićnu hipertrofiju, to sumnjam da ćemo čuti od Dimona.

Lol 150-200g proteina dnevno i svi mikronutrijenti na 100%+ dnevnih potreba, kao iz pičke. I ne zanima nas toliko hipertrofija koliko hiperplazija. Keep up brt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just now, Vic Rattlehead said:

Ja taj doručak ne bih mogao čitav da pojedem, pogotovo tako rano, a imam fazon 150 kila

doručak bih još i mogao, to 6 jaja bez leba, lagano

al to je 700 kalorija u vrh glave

Just now, Demon Seed said:

Lol 150-200g proteina dnevno i svi mikronutrijenti na 100%+ dnevnih potreba, kao iz pičke

pa da, al svi nutricionisti govore 80-100 proteina je zdravo, preko se jede zbog mišića ali se ne smatra zdravim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vas stvarno zanima, instalirajte Cronometer i vodite dnevnik ishrane, i imate detaljno da pratite čega koliko ima u kojoj namirnici i od koje namirnice vam potiče koliko % željenog nutrijenta, na dnevnom, nedeljnom, mesečnom nivou, imate custom goals za sve, jebeno moćna stvar, malo ima posla dok se uhodate, ali ako pođemo od toga da vas stvarno zanima, onda je vredno cimanja.

I onda postepeno, čitaš o svakom nutrijentu koliko te zanima, tako najbolje i savladaš kvantitativne aspekte ishrane (kao npr. činjenica da je omega 6 esencijalni nutrijent, ali kad se uzme u obzir odnos omega3 : omega6, koji bi trebalo da bude 1:3 ili bar 1:5, a s obzirom da ispadne 1:10 u odnosu na to kakve su obično prehrambene navike i kakva je rasprostranjenost omege6 u namirnicama, ona se u tom višku ponaša kao trans mast, tj. izaziva ox stress)

I ne moraš da praviš program ishrane kog ćeš rigorozno da se pridržavaš, nego pratiš u hodu čega ti fali i planiraš obrok ili par obroka unapred. Ja sam nekako sebi i isprao mozak da ne moram ni da sednem da pojedem uobličen obrok, nego često jedem i s nogu i ako su mi brojke ok mogu da pičim dalje :haha:

Ne vidim razlog da vam pravim plan ishrane obrok po obrok, dnevne potrebe makro i mikronutrijenata su poznate, ja pričam poznate stvari, ne izmišljam toplu vodu. Problem je što 99% ljudi mrzi da poslušaju #1 (pa 5 mesta praznih) savet, a to je da vodite dnevnik ishrane. Onda lako tweakuješ po svojim potrebama jedan po jedan nutrijent, gde ima potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, bo88gdan said:

Cekam da vidim bas sta ce Demon Seed da predlozi kao dobar nacin ishrane(dijetu). 

Napisao sam na prošloj strani otprilike spisak namirnica koje su najbitnije, i neke koje su po mom mišljenju za izbegavanje ili da se bar jedu ređe, a kako će tokom dana ko da rasporedi, to je manje-više svejedno, kako kome odgovara, jedino mislim da prejedanje nije zdravo.

3 minutes ago, Srbin Hamza said:

ne da nama praviš nego svoj dan bre opiši

neki osrednji dan, ne sad savršen ili kad ždereš palačinke

 

Ae stiže za 5min

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 minutes ago, Vic Rattlehead said:

Ja taj doručak ne bih mogao čitav da pojedem, pogotovo tako rano, a imam fazon 150 kila :haha:


meni je najlakše da se najedem za doručak, to mi je omiljeni obrok 😄
poslednjih meseci slabo večeram, kao da me mrzi da jedem uveče, tako neki osećaj imam

u novembru prošle godine sam imao 107kg, sad sam na 97-8
značajno izbacio slatko i jedenje uveče

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno doručak da ima primat, žitarice, jogurt, jaja. izbacite paštete i većinu suhomesnatih proizvoda ili smanjite unos. Ručak kuvana jela, određenim danima mesište i riba barem jednom nedeljno, najkasnije večera do 19, 20h i to da bude neka lagana salata i mešavina tunjevine. Posle toga ništa ne postoji do jutra. I izbaciti sav junk food, od grickalica, slatkog i fast food-a. Mada to teže ide kako kreće zima. Alkohol isto ukinuti i to je to. I najbitnija stavka je da imate dobar san, ali to se u današnje vreme teže postiže. 😄

Edited by VoivodBG
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...