Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Evo, nmg prosečan dan ofrlje (jer i sam nisam disciplinovan potpuno ofc) jer će biti nedorečeno pa ćete da me izrešetate 😛

100g ovsenih pahuljica

300g mleka

5 jaja

Jedna paprika crvena sveza

Jedna banana

Tanjir boranije kuvane

250g pileceg belog

4 kriske integralnog leba

===

~1950kcal, 146g proteina, 163g carbs, 64g masti, svi mikronutrijenti zadovoljavajući, ubaciš 1-2 nedeljno ribu i 1-2 nedeljno pileću džigericu i bude savršeno, ostalo šaltaš da bude raznovrsno, količine nisu fiksne naravno...

I mislim da ove ovsene ne treba svaki dan, jer sadrže beta-glukan (diže imunitet, na kratke staze je dobro naročito zbog korone, ali hronično ima naznaka da može da izazove autoimune bolesti) preporučujem kinou umesto toga za vlakna, i kuvana jela kao što je ova boranija, s tim što izbegavam kupus i pasulj.

+ je ovo dakle za mršavljenje pošto ti treba više od 1900kcal, naročito ako ćeš i da treniraš, imaš luft maltene 1000kcal da uneseš kako hoćeš, možeš dekstrozu i kreatin da cepaš, možeš plazmu i mleko :haha:

6 minutes ago, VoivodBG said:

Što ne voliš belo?

Izbiva me na bes !

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, VoivodBG said:

Definitivno doručak da ima primat, žitarice, jogurt, jaja. izbacite paštete i većinu suhomesnatih proizvoda ili smanjite unos. Ručak kuvana jela, određenim danima mesište i riba barem jednom nedeljno, najkasnije večera do 19, 20h i to da bude neka lagana salata i mešavina tunjevine. Posle toga ništa ne postoji do jutra. I izbaciti sav junk food, od grickalica, slatkog i fast food-a. Mada to teže ide kako kreće zima. Alkohol isto ukinuti i to je to. I najbitnija stavka je da imate dobar san, ali to se u današnje vreme teže postiže. 😄

Sviđa mi se ta neka implicirana doza cinizma koju nosi ovaj post (nevezano za to što se oko samog sadržaja slažemo) jer je jebeno dosadno živeti zdravo, došlo mi da izvršim samoubistvo pri kraju posta :haha:

HEAVY LIFTING SAVED MY LIFE !

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Demon Seed said:

HEAVY LIFTING SAVED MY LIFE !

Nisam ciničan, samo pišem ono iz prakse što sam sebi uveo i pokazalo je rezultate. Svako neka radi kako treba po sopstvenom nahođenju i uz podršku lekara. Da ne bude da nam neko izgine ovde. Kada se setim da sam radio u poslastičarnici i pre nego što sam prešao na drugi posao, uzeo sam dva meseca intenzivnih vežbi i izbacio slatko i smršao tada 10kg, da bih se na sledećem poslu opet ugojio zbog statičnosti i jer svaki dan neko ima rođendan i donosi grickalice. Grom ih spalio!

I tegovi su rešenje za sve, železo i čelik i metal u pozadini, i možete da zapratite ovaj fini kanal koji će vam pomoći dosta: https://www.youtube.com/c/Hasfit

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 minutes ago, Demon Seed said:

+ je ovo dakle za mršavljenje pošto ti treba više od 1900kcal, naročito ako ćeš i da treniraš, imaš luft maltene 1000kcal da uneseš kako hoćeš, možeš dekstrozu i kreatin da cepaš, možeš plazmu i mleko

Imaš luft maltene 1000kcal preko toga ako ćeš da treniraš kao pička*

Ako ćeš ozbiljno, samo kalorijsko nebo je granica...

1 minute ago, VoivodBG said:

Nisam ciničan, samo pišem ono iz prakse što sam sebi uveo i pokazalo je rezultate.

Izvinjavam se, nisam ni mislio da si ti ciljano ciničan, nego dok sam čitao post, smrknulo mi se i osmeh gospodina sa tvog avatara ("the expression") mi se ukazao pred očima :haha:

2 minutes ago, VoivodBG said:

I tegovi su rešenje za sve, železo i čelik i metal u pozadini, i možete da zapratite ovaj fini kanal koji će vam pomoći dosta: https://www.youtube.com/c/Hasfit

Ili ovaj:

https://www.youtube.com/channel/UCg1HMNQ94Ba1rH6JZueBcag

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Demon Seed said:

Imaš luft maltene 1000kcal preko toga ako ćeš da treniraš kao pička*

Ako ćeš ozbiljno, samo kalorijsko nebo je granica...

Trosenje kalorija nije lako, unosenje pak jeste, lakse je mnogo da se covek prezdere tj unese vise nego sto mu treba

nego da to treniranjem-radom potrosi

Cak vecina onih brojaca na masinama za kardio npr pokazuje da trosite vise nego sto stvarno potrosite

plus vecina ljudi u gym ne trenira nekim sad da kazem brutalnim intenzitetom da bi napravili veliki utrosak

manite se secera i zasicenih masti to je ovako generalno najvaznije 

zato je deficit umeren ako covek zeli da smrsa majka

deficit plus trening jednako je telo spartanca 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bronsonu nikad neću dovoljno moći da zahvalim što me je uputio na najjaču tursku numeru svih vremena:

Bez ikakve zajebancije jedna od mojih omiljenih pesama...

Nisam znao da se prepolovio, mada je i dalje krupan xD

11 minutes ago, Srbin Hamza said:

Legenda shrugova od 450kg...

Pa prokomentariši dnevni meni sad, jebem te šiptara, tražio si triput...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Action je tatko, stvarno lud mc, kada krene sa slobodnim flowom i sve bude o hrani, odmah da ti voda curi niz nepca i usne od gladi. 😄

Malo se pogubio poslednjih godina, i odlučio da manje njupa i da se dovede u red, shvatio je da ako ima metar šezdeset i 130 kg da neće dugo živeti. Imao je i na vice sjajnu emisiju o specijalitetima iz svih zemalja, toplo preporučujem kada želite da mu ga date po gurmanlučkim đakonijama.

Ali dobre su mu i vežbe sa tim što nisam viđao neke od njih u našim teretanama.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

100g ovsenih pahuljica

300g mleka

5 jaja

Jedna paprika crvena sveza

Jedna banana

Tanjir boranije kuvane

250g pileceg belog

4 kriske integralnog leba

pa realno fali još jedan obrok haha

al da nije plazma

al definitivno razmišljam da vratim jogurt ili mleko

kažu ne valja tečne kalorije, al mene voda smorila žešće a i izgladni me

ili umišljam

a definitivno boranije je vrh vrhova, nažalost je retko kuham, a bukvalno najjača stvar, zasiti a ne smori s varenjem kao suljpa

44 minutes ago, Demon Seed said:

Pa prokomentariši dnevni meni sad, jebem te šiptara, tražio si triput...

jbg mislio sam da ću da imam koristi od toga, a ti jedeš ko Kristijano Ronaldo bem se Srbina

Moja dilema je uvek ista, ok doručak, ok večera, al u sredini sam u gradu ili bilo gde, ponekad ostanem duže pa zaserem i večeru

al kako između da rešim, nije valjda da je jedino rešenje giros haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao sam odma naglasiti šta da jedem a da ne nosim ručak haha

zapravo onda bih morao da ga spremam ujutro

razmišljao sam ali na kraju to ne mogu da postignem, kad da kuham

najbolje što sam našao je sopstveni sendvič, bar znam šta sam stavio u njega i ne zauzima mi mnogo mesta u torbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Demon Seed said:

za vlakna, i kuvana jela kao što je ova boranija, s tim što izbegavam kupus i pasulj.

Овде има влакана колико и у печеној прасетини. Само сирово брт :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da živimo u vremenu estetskog terora i neverovatno je kolike je razmere poprimila ta manija, te sad razni nabudženi teletabisi prodaju muda za bubrege kao da su neki doktori i filozofi iako je pitanje veliko šta je tu zdravo i da li je zdravo. Teži se da običan čovek ima manire, dnevnu rutinu i telo profesionalnog sportiste, a pitanje da li je to uopšte zdravo u totalu, da ne kažem što je ogromna potrošnja vremena i robovanje nekim trivijalnostima. Kad bi se čovek striktno priidržavao svih tih pravila, bio programiran kad i šta jede, zapisivao sve što je pojeo i koliku to nutritivnu vrednost ima, sam sebi stalno spremao hranu i nosao sa sobom - bavio bi se u životu samo time. To je naročito teško ako imaš kancelarijski posao sa fiksnim radnim vremenom, 30-45 minuta pauze od 9 do 5, decu, hobije, voliš alkohol i vutricu, preslušavanje hevi metala itd.

Imho neka osnova se podrazumeva ako hoćeš stvari da držiš pod kontrolom - pre svega izbegavanje prežderavanja (pojedi koliko ti je dovoljno i ne preko toga, ako misliš da si još gladan popij vode videćeš da nisi) naročito u večernjim satima kada je organizam pasivan i ne troši se dovoljno, izbegavanje junk fooda naravno, grickalice i tako ti kurci ne služe ničemu, ja kapiram da je teško da se odrekneš slatkiša (a i zašto bi, oni su lepi i čine život lepšim) ali grickalice ne trebaju nikome, osnovno pravilo: fizička aktivnost - što intenzivnija to bolja ali ne sad neki zajebani napori - to nije ni zdravo uostalom, što više tečnosti - najbolje vode, gazirano samo za podrigivanje a što manje kao common stvar, meso je dobro i treba da se jede, naravno bolja su ćuretina i piletina od svinjetine i to je lako skapirati, riba naravno ali suština je - bez prežderavanja.

E sad ako već hoćeš da budeš bodibilder ili da se baviš nekim izrazitim fizičkim naporima, trčiš maraton i tako to, onda dolazi do ovih finesa o kojima pričate i mora da se vodi računa o mnogo toga - tj da ti se život svede na poštovanje tih pravila. A pravila su užasno dosadna, jedina dosadnija stvar je trčanje bez lopte i dizanje tegova. Barem meni.

I da, najveća istina je svakako da je svako za sebe, ja kad bih pojeo u 7 ujutru Kuruzov doručak pao bih u nesvest momentalno, a njemu recimo radi pos'o.

Dakle, moja deviza na temu je - fizička aktivnost, umerenost i neodricanje ni od čega osim grickalica i gaziranog (posebno ne od alkohola i gudre) samo bez preterivanja. Sve ostalo je za mene teška robija, za ubistvo što se dobija.

  • Like 3
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

“Start to cultivate self-discipline. Become a person who can make a decision and carry it out. It doesn’t have to be anything spectacular. I’ve advised people to just take a walk around the block every evening after dinner. Literally, just walk once around the block each night. Do that simple thing for one month and you’ll have power. Power you can use to take the next step. But no, most people think that’s too simple. That’s not worthy of their great spiritual potential. They want to get right into the heavy work and do something big. The result is that they end up doing nothing.”
—David Gold, After the Absolute: The Inner Teachings of Richard Rose

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...