Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

4 hours ago, Haos sam ja said:

Kad bi se čovek striktno priidržavao svih tih pravila, bio programiran kad i šta jede, zapisivao sve što je pojeo i koliku to nutritivnu vrednost ima, sam sebi stalno spremao hranu i nosao sa sobom - bavio bi se u životu samo time. To je naročito teško ako imaš kancelarijski posao sa fiksnim radnim vremenom, 30-45 minuta pauze od 9 do 5, decu, hobije, voliš alkohol i vutricu, preslušavanje hevi metala itd.

Eh, a kad sam ja rekla Bogdanu da ne mogu da spremam sebi zdrave obroke jer živim u studentskom domu i nemam gde da ga pravim, reče mi čovek 'sve se može kad se hoće' 🤣 a vama teško od kuće poneti jednu kutiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je u životu stvar prioriteta. Kad bi ti prioritet bio da se isklešeš ili da naučiš da sviraš jako brza arpeđa, moguće je i ostvarivo - samo bi morao u potpunosti ili u ogromnoj meri da se posvetiš tome u životu, što automatski znači da nemaš vremena za štošta drugo. 

E sad, očaj menja prioritete. Kad bih imao velilkih problema sa kilažom, samopouzdanjem ili zdravljem da vidiš kako bih se brzo prilagodio da vodim dnevnik ishrane i sve ostalo što mi u redovnim okolnostima deluje kao poslednja stvar na koju bih trošio svoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, a kad sam ja rekla Bogdanu da ne mogu da spremam sebi zdrave obroke jer živim u studentskom domu i nemam gde da ga pravim, reče mi čovek 'sve se može kad se hoće' [emoji1787] a vama teško od kuće poneti jednu kutiju
Nije tačno da nemaš gde, možeš na plinsku bocu! [emoji14]

Ma nije samo do kutije, jest da ja nosim knjige i laptop i razne gluposti, jedna kutijica više manje onda...

Ali poenta je da ja taj obrok ne mogu da spremim ujutro, a da podgrijavam nešto pa stavljam u kutiju mi je besmisleno.

Novi eksperiment mi je samo voćnu salatu da nosim. Će vidimo kako će proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su vam copes, drž'te se, braćo i sestre!

Kakav bre oBrOk, kakvo spremanje ujutru, poneseš piletinu, jaja kuvana, jedan paradajz, oslića, eventualni lebac, jednu papriku, jednu-dve banane, dve narandže, jabuke, i slično, naravno ne sve nego neku kombinaciju toga, šta se kad namesti. Na kraju krajeva, s obzirom da si konstatovao da u onom mom programu fALi 1 oBrOk, neš crć ni ako ubaciš neki slatkiš ponekad u kombo. Turi šlag u voćnu salatu ako si se već toliko cimao, da ti ne oksidišu komadići pošto je veća površina izložena vazduhu. 😄

Najgori su likovi koji spremaju sebi ukusnu cezar salaticu da imaju na poslu, da ponesu u svojoj specijalnoj lepoj kutijici na čiju su kupovinu potrošili po tržnim centrima celu nedelju popodne. Sve azdisalo jbt!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

U energetskim pićima nema ničeg naročito nezdravog (ako uzmemo classic enerđija sadržaj: šećer, kofein, taurin, vitamini).

Change my mind

 

Kofein je najupitniji tu, ali je i on dokazano bezbedan u količinama u kojima je u kafi i u energetskim pićima

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene sve radi uhh daj drogu djaoli je popili

Al' bez secera me nista ne radi, rekao bih da sa niskim secerom dzabe pijes kofein, msm moze ok da radi zero enerdjija ako si nesto pojeo...

I so je madjija, probajte nekad, ko nema problema s pritiskom, pola kasicice soli rastvorite u casu vode pa popijete, kao da si zvekno monster assault, iznenadicete se... Sem ako ste bas neispavani, onda dzabe, do 2 radi kofein a od dva samo kokain i amfetamin :haha:

Msm ovo za so vazi za ljude koji se zdravo hrane, ko jede cipseve i slicno, tog vec radi i secer i so i trans masti i MSG, njemu nek je Bog upomoc, nemo da sipuje so u vodu, ubit ce se.

MSG btw jos jedna bezbedna supstanca na losem glasu, naravno ako se jede u McDonalds i cips kolicinama, onda je sve moguce, ali ima je i prirodno dosta, npr. u paradajzu...

MSG isto dobro gasira, eto Hamzo imas i to u siru, sir je keva

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/6/2021 at 3:50 PM, Antikristina said:

Eh, a kad sam ja rekla Bogdanu da ne mogu da spremam sebi zdrave obroke jer živim u studentskom domu i nemam gde da ga pravim, reče mi čovek 'sve se može kad se hoće' 🤣 a vama teško od kuće poneti jednu kutiju

Jebote zivot, ja radim u rudniku plus svaki drugi dan kao trener i zivim na relaciji Lazarevac-Blok 70 i spremam sebi svaki drugi dan za 2 dana jelo 

a ti kao student nisi u stanju

na to sam mislio

inace vec sigurno 10 godina kuvam sebi sta treba 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast tebi nego nije poenta u tome što mene mrzi da kuvam ili nemam vremena nego što stvarno nema gde, da si bio u sobi znao bi 🤣

Ja ne radim u rudniku ali ne mogu da napuštam krug i nema nikakva radnja baš blizu, tako da i ja nosim ručak, šta oćeš više 😁

Ja jedem ladno sve, čak i ladan gra

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...