Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Zna li neko, postoje li negde da se kupe proteini *bez arome i bez zaslađivača*

Tolike su pičketine mušterije da o tome niko ne priča, ni nema ih, mora da se kopa, našao sam neke skupocene, nikako da istražim ozbiljnije:

https://www.vitalikum.rs/proteini/100-pure-whey-natural-bez-arome?sku=0824#node-product-body

 

Neću bre da jedem acesulfam k i kurce, u principu meso nema alternativu... Ovo prečišćeno ok, ali zašto bih kupio ovo kad mogu za te pare da kupim bar 3kg pileceg belog, što je 2250g kad se spremi, što je 700g proteina koji čini mi se ima i bolji profil aminokiselina nego proteini mleka. Da ne pričamo o tome što pileće belo nema samo proteine kao ovaj prašak (aj možda se provuče uz njega još nešto), nego i sve vitamine sem vitamina C. A da ne pričamo o nečistoćama i kontaminantima od proizvodnog procesa praška. 

Nejaki veguni padaju na kolena, mašu svojim labavim ručnim zglobićima.

Znači 500-600g pilećeg belog spremljenog, a gubi se 25% pri spremanju, znači oko 666-800g sirovog pilećeg belog dnevno treba da se kupi, da se osigura 200g proteina dnevno. Ostalo mož jedeš šta oš, mož utanjiš za cut, ili da ždereš za dirty bulk, a samo ta piletina je 865-1040kcal, nije mnogo uopšte. Prosto k'o pasulj, al' pasulj nemojte da jedete inače, on je sranje za creva, anti-FODMAP ishrana je do jaja...

I tako sam ja pobedio poentu prašaka i proteinskih suplemenata kao Vojvoda Šešelj Kurvu Del Ponte i ostale luksemburške pudlice.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Srbin Hamza said:

pa brate studentski dom nema kuhinju u sobama

ali meni nisi odgovorio na pitanje: ako praviš za 2 dana jelo, kako ga onda jedeš, hladno ili imaš gde da podgreješ ili šta?

 

jedem jaja barena, sir, meso, i razne vrste salata 

to je u principu sto jedem 80% dana  u godini 

tako da tu i nema sta da se podgreva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Demon Seed said:

*bez arome i bez zaslađivača*

koji moj će ti whey bez šiptara

ko zna šta stavljaju u to, ja čak od protein bara imam više snage. Nije bcaa ni kreatin nego obična čokoladica, u svim marketima je ima.

10 minutes ago, bo88gdan said:

tako da tu i nema sta da se podgreva

pa šta jedeš u rudniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ponese u rudnik nabrojano...

Ma kaka snaga od protein bara, ne daje protein snagu koju ti osetiš nakon jela, nego se oseća najmanje posle nedelju dana visokoproteinske ishrane generalni boljitak u funkcionisanju, apetitu (ne u smislu da je veći apetit nego da je proporcionalan potrebama), itd. BCAA mislim da su prevara po svemu što pročitah, a kreatin je keWa ali me strah da ne počupam mišić, to naticanje mišića od povlačenja vode u njih moram još da prostudiram. Ja se kao gospod Bog osećam kad mi se ishrana zasniva na 200g proteina dnevno, čim ta brojka krene da pada, kanal :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

53 minutes ago, Srbin Hamza said:

koji moj će ti whey bez šiptara

ko zna šta stavljaju u to, ja čak od protein bara imam više snage. Nije bcaa ni kreatin nego obična čokoladica, u svim marketima je ima.

pa šta jedeš u rudniku

309723527_1559172611219822_5870907247425 dorucak i rucak za sutra

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 minutes ago, bo88gdan said:

dorucak i rucak za sutra

pa kako to nije ladno kad si rekao da spremaš 2 dan unapred?

1 hour ago, Demon Seed said:

Ma kaka snaga od protein bara, ne daje protein snagu koju ti osetiš nakon jela

pa kažem, ne mislim da bar ima samo protein, neki kurac još ima, šećer svakako

a kaže Šarčev da whey aminokiseline idu u krvotok za 20 min, piletina par sati, junetina već 6-7h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa piše na pojedinačnom baru šta ima pa vidi...

Doduše, što kaže naš presednik, i na tarabu piše pička...

Možda za 20ak počne, a tamo za sat i po peakuje koncentracija aminokiselina u krvi od apsorpcije iz whey... Iz kazeina, mesa itd ide duže i ravnomernije, a aminokiseline koje se naglo apsorbuju u velikoj količini se u manjoj proporciji iskoriste za sintezu proteina, ne bleje "na čekanju" u krvi, nego se pretvaraju u mast i šećer u jetri.

Horor!

DAVAJ

MJASOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw ja od npr. Amino Whey Hydro praška (a znam i još neke na koje tako deluje), od jedne merice dobijam gasove, od dve verovatan proliv, od tri zagarantovan proliv :haha:

Zaslađivač mi je glavni osumnjičeni. Primetio sam da od sukraloze dobijam proliv, a od acesulfama K zatvor, pa uzmem ovsene pahuljice i kašiku praška nalijem Z'Bregov protein milk drinkom, da se potru međusobno. Prilično sam siguran da je tako jer kad pijem Dukat protein onaj od 60g proteina, takođe se ravnoteža pomera ka dijareji...

Zato sam rešio da me ne mrzi da pooštrim ručkanje mesa i da se manem veštačkih zaslađivača, bolje šećera malo da stave, jebem ih. Nego mora VEOMA slatko da bude da bi stoka kupila da pije om nom nom tasty vanilla protein shake. Šukurac. Jebala vas vanilija. :haha:

4 minutes ago, Srbin Hamza said:

nači sranje totalno 

a taman kupio 5 barova

Ručkaj po pola bara na dva sata 😄

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 minutes ago, Srbin Hamza said:

digest enzime

Oni bi trebalo da ubrzavaju dodatno apsorpciju aminokiselina, tj pretvaraju preparat koji bi trebalo da potpomaže ravnomernu izgradnju mišića tokom dana i noći, u preparat koji potpomaže i gojenje jer se onda prebrzo apsorbuju... Ili možda nešto drugo ometa apsorpciju, pa to malo da pripomogne, ko će ga znati, trpaj Mile, to je za pijacu a ne za jelo... Pa nek narod radi naučna ispitivanja i izvlači krive apsorpcije.

1 minute ago, Srbin Hamza said:

ne piše na kutiji acesulfame, bem li ih, a na sajtu piše

ja to uzmem svaka 2-3 dana po jednu

Pa dobro, onda te taj kreatin nit radi nit ne radi, onako... Ali nema ni eventualna neželjena dejstva 😄

Možda su promenili formulu pa nova tura ima acesulfam. Msm ne znam ja šta je gore, navodno su oba bezbedna, al' nešto im ne verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pilići imaju jetru da obradi i izbaci otrove, a pile ima i najmanju sposobnost da to taloži u salo, praktično od svih životinja koje se jedu. Drugačije je to od proizvodnje zaslađivača ili od samih zaslađivača koji su upitni... Drugačije je i od prskanih biljaka u kojima se sve zadržava, od toga čime je prskano ili otrova prisutnih u zemljištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon meditacije nad brzom apsorpcijom proteina surutke dolazimo do zaključka da se tako brza apsorpcija praktično isplati samo ako imaš steroide koji otpanje iskoristivost aminokiselina na >9000.

Jedva čekam da mi padne ustaros testosteron pa da se HRT izrokam do smrti.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Demon Seed said:

Jedva čekam da mi padne ustaros testosteron pa da se HRT izrokam do smrti.

S kim ćeš to da se rokaš do smrti po Hrvatskoj radio-televiziji?  Jajan ti je u Nightmare Stage...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, Srbin Hamza said:

Šta dobijaš uopšte sirovim mesom da nema kuhano ili pečeno?

Trihinelu :haha:

Ne dobijaš ništa drugo, to je bio deo njegovog tog 9 Ancestral Tenets marketinga, debil je u pitanju.

Edited by Demon Seed
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...