Jump to content

Harry Potter


Recommended Posts

Me loves Harry Pottera,bash me briga za nelogichnosti,knjiga je ok. Jeste da sam prochitala davno svih 6 delova,ali .. I ne mislim da joj se knjige sa godinama pogorshavaju,nije ona bila sad shta ti ja znam siromashna kad je pisala prva dva dela?! Joan je super,ali bash me zanima da li ce ubiti Harija, kao shto je Agata Kristi ubila Poaroa,ma svejedno,ima josh par meseci do izlaska knjige,pa cemo vidjeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Procitao sam sedmi deo (iako je na engleskom) za dva dana (sta cu kad sam zaludjenik) i ono mora da se zavrsava sa hapi endom pa nema druge :surprised:

Nego ona proservanja ubice nekog od glavnih likova naravno padose u vodu mada poubija vise sporednih: Dobija, Snejpa, Ludookog, Lupina, Freda i naravno sa zle strane: Belatrix Lestange,Gojla (ovaj je i zasluzio) i Voldemora. Mada je fora sto se knjiga zavrsava 19 godina posle finalnog sukoba pa mozemo da vidimo gde je ko dospeo.

Sto se tice novog petog dela filma - naravno da je sranje kad izbace 70% knjige ali ajde prodje nekako, valjda ce ljudi razumeti sta se iz toga nastavlja u sestom.

Edited by (Independor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali dosta knjizi, npr. da objasni šta se desilo sa nekim likovima van Hermiona/Ron/Hari dela.

Sve u svemu plakalo se (što od muke čitanja knjige na kompu i dvodnevnog nespavanja da bi se sve to pročitalo što pre).

 

Drago mi je što je Snejp ispao car nad carevima kakav je inače bio.

Jedva čekam film po sedmoj knjizi biće odličan.

 

Plus šta kažeš na "Not my daughter, you bitch!", izjava mame Weasly je weeeee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus šta kažeš na "Not my daughter, you bitch!", izjava mame Weasly je weeeee.

Majke mi to je genijalno, nema explicit zabrane :zeleni:

Slazem se da knjizi dosta fali mogla je da napise bar jos desetak strana da kaze sta je ko postao. Ja ni ne znam ni cime Hari bavi a kamo li ostatak ekipe, jedino sto znam da je Nevil profesor na Hogvortsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dosta ljudi je zbunjeno npr. činjenicom da nije objasnila kod koga je odgajan sin Lupusa i Tonks.

Takođe nije rekla šta se desilo sa Lunom (barem je to mogla da napiše).

I šta sada radi George, da li je nastavio sa radnjom ili je možda trso posle smrti khm i tako dalje.

 

Dobro je barem što je rekla da će u doglednim godinama napisati neku vrstu enciklopedije vezanu za taj svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije poginuo Gojl nego Kreb.... plus, ubijena je i Tonks i njen otac (nije mi jasno sto se toliko obrusila na tu jadnu familiju). Logicno je da je Tedija odgajila baka (kao i Nevila). Uostalom, zasto bi morala sve da nam isprica? Meni je drago sto je ostavila puno mesta za razmisljanje sta je sa njima bilo i cime se bave u zivotu.

 

@Azizam - ja sam se rasplakala na onom delu kad Snjep napravi patronusa pred Dambldorom, a ovaj ga pita "Zar posle svih ovih godina?" ... iako sam nagadjala da je bio zaljubljen u Lili.

 

 

Zasmetala mi je iznenadna pojava macha na kraju, iako je recheno da je onaj goblin uzeo i odneo mach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...