Jump to content

Heaven And Hell


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Krenuse na turneji, Kolumbija:

 

01. E5150

02. Mob Rules

03. Children of the Sea

04. I

05. Bible Black

06. Time Machine

07. Drum Solo

08. Fear

09. Falling off the Edge of the World

10. Follow the Tears

11. Die Young

12. Heaven & Hell

 

Encore:

 

13. Country Girl (not whole song) / Neon Knights

 

+ + +

 

Dakle, bas bas kratko. I izbor sa novog albuma je mogao biti bolji. "FTT" je bas dosadna pesma. I da, "CG" u fullu bre! Svirano je tipa tridesetak sekundi procitah negdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zamenimo Follow the tears sa Eating the cannibals, Fear sa Double the pain, FOTEOTW sa Sign of the southern cross, Time machine sa Computer god i još dodamo Lady evil i Turn up the night. Bio bih happy. Mada nije ni ova set lista loša, ali je prekratka. Ovo nema šanse da je izašlo više od sat i po...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji gejevi - jesu matori, al' ako ne mogu pošteno da odsviraju koncert onda bolje da ne sviraju uopšte. Ovo gore je možda 1 sat muzike, i zajebavaće se još 15-ak minuta, i ja to da platim 25€ (ili koliko već košta).

Mada mi se sviđa izbor pesama (kao imaju mnogo da biraju), tako da bih verovatno i otišao na koncert kada bi svirali u blizini :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuse na turneji, Kolumbija:

 

01. E5150

02. Mob Rules

03. Children of the Sea

04. I

05. Bible Black

06. Time Machine

07. Drum Solo

08. Fear

09. Falling off the Edge of the World

10. Follow the Tears

11. Die Young

12. Heaven & Hell

 

Encore:

 

13. Country Girl (not whole song) / Neon Knights

 

+ + +

 

Dakle, bas bas kratko. I izbor sa novog albuma je mogao biti bolji. "FTT" je bas dosadna pesma. I da, "CG" u fullu bre! Svirano je tipa tridesetak sekundi procitah negdi.

Od starijih mi fali samo Lady Evil. Sto se tice novog albuma, dao bih mu ocenu 8/10. Jedine dve pesme koje su mi smorne su Follow The Tears (gde su nju nasli da sviraju) i Breaking Into Heaven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji gejevi - jesu matori, al' ako ne mogu pošteno da odsviraju koncert onda bolje da ne sviraju uopšte. Ovo gore je možda 1 sat muzike, i zajebavaće se još 15-ak minuta, i ja to da platim 25€ (ili koliko već košta).

Mada mi se sviđa izbor pesama (kao imaju mnogo da biraju), tako da bih verovatno i otišao na koncert kada bi svirali u blizini :udri:

 

Albumski gledano, da, sat vremena muzike. S tim sto "Heaven And Hell" live je izmedju 10 i 15 minuta, drum solo (lupam) 4 do 6 minuta, "Die Young" uvek ima pre toga Iommi-ev solo, dakle plus 3-4 minuta, i tako dodje se do cifre sat i 20-25 recimo :mrgreen: Jebiga, jesu u godinama, a ove godine ih ceka desetine i desetine koncerata, od Amerike preko Evrope....najkrhkiji tu mi se cini Dio, though gledah na blabberu snimke sa ovog prvog koncerta, zvuci fenomenalno, "Bible Black" je otpevao "studijski", a sa starijima se poprilicno dobro nosio i iskusno stajao cim bi mu se malo primetilo ikakvo "posustajanje" u glasu. Ma, gledao bih ovu postavu i pola sata da sviraju a i to da bude samo "H&H" extra long verzija :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...wsitemID=119896

 

H&H live :rockdevil:

 

Sunce ti jebem, pa ne moze bolje od ovoga!! Najezih se na "Falling..." samo tako, jos kad ovi ludaci krenuli da pevaju onaj kraljevski riff..uh...

 

I da Iommi konanco odradio solo na staru "Die Young"a!! :D :D Cuo sam 10 live verzija bemmu kube, circa...i konacno se setio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Helsinki Live (02.06.2009)

 

Tracklist:

01. E5150

02. Mob Rules

03. Children of the Sea

04. I

05. Bible Black

06. Time Machine

07. Drum Solo

08. Fear

09. Falling off the Edge of the World

10. Follow the Tears

11. Die Young

12. Heaven & Hell

13. Country Girl

14. Neon Knights

 

http://hotfile.com/dl/4986709/33a0709/Heav...ki2009.rar.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko' konačno da preslušam album, i prvo mi zapadoše za uho oni gadni fejdovi, je l' to tako i na retail verziji ili sam ja samo ubo' raspali promo? S obzirom da za RnR Angel npr Metal arhive kažu da traje 6:25, a na ovoj verziji koju ja imam je 6:02! :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da za RnR Angel npr Metal arhive kažu da traje 6:25, a na ovoj verziji koju ja imam je 6:02!

 

Hehe, cistunci to odmah primjete ;) I ja sam skidao sa par razlicitih linkova, ali na svakoj verziji ta stvar traje 6:02 :rolleyes: Nista, ceka se neki rip audio originala, a do tada se ovo slusa (ali ne reze ;))

 

Nego, bas dobar album, trebalo mi je 5-6 slusanja da se dobro svari, a nakon toga sjeda bas glatko. Sporiji je nego sto sam ocekivao da ce biti, ali mi ni to vise ne smeta. Kako negdje neko prokomentarisa, Ronnie pjeva k'o da mu je tek dvadeseta. Jedino mi je malo zamorna "Follow the Tears", dok uzivam slusajuci sve ostale. Favoriti: "Bible Black", "The Turn of the Screw", "Atom & Evil", "Fear"... starci gruvaju iz sve snage \m/

 

A propo koncertnog repertoara, fale mi tu "TV Crimes" i "Sign of the Southern Cross", ali ne mozes svima ugoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLACK SABBATH's TONY IOMMI: I've Seen A Ghost

 

Lorne Jackson of the Sunday Mercury reports that BLACK SABBATHmag-glass_10x10.gif/HEAVEN & HELL guitarist Tony Iommi has admitted that has seen a ghost. And he wasn't alone when it happened.

 

Back in the early '70s, SABBATH holed-up in Clearwell Castle, in the Forest Of Dean, to take part in a writing session for a new album, which would eventually be released as "Sabbath Bloody Sabbath" in 1973.

 

Which is when the ghost made its entrance. "We definitely saw one," says Tony in an interview with Guitarist magazine. "We were setting up the gear in the dungeons and were the only people there. It was myself and Geezer, or myself and Ozzy, and we were walking down the hallway and we saw a cloaked figure coming towards us. We thought, 'Who is that?' It walked into a room, and we followed it to see who it was and there was nobody there. The room was an armoury with all the weapons on the wall, and there was nothing else in there. We told the people about it who owned the castle; we thought they'd think we were mad, but they just said, 'Oh yes, that's the castle ghost.'"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, cistunci to odmah primjete ;) I ja sam skidao sa par razlicitih linkova, ali na svakoj verziji ta stvar traje 6:02 :rolleyes: Nista, ceka se neki rip audio originala, a do tada se ovo slusa (ali ne reze ;))

Poslednja verzija koju sam skinuo, na Demonoid lik postavio FLAC varijantu, navodno rip sa originala, i kao "dokaz" za to, postavio slike diska. I na toj verziji iste dužine pesama i isti fejding. :ph34r: Jebem li ga, ne znam šta bi on imao od toga da postavi na torent promo verziju a tvrdi da je retail...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, cistunci to odmah primjete ;) I ja sam skidao sa par razlicitih linkova, ali na svakoj verziji ta stvar traje 6:02 :rolleyes: Nista, ceka se neki rip audio originala, a do tada se ovo slusa (ali ne reze ;))

ja imam poslacu vam za nekih par dana cim ga ripujem i spakujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja verzija koju sam skinuo, na Demonoid lik postavio FLAC varijantu, navodno rip sa originala, i kao "dokaz" za to, postavio slike diska. I na toj verziji iste dužine pesama i isti fejding. :ph34r: Jebem li ga, ne znam šta bi on imao od toga da postavi na torent promo verziju a tvrdi da je retail...

 

Moguce i da su se ovi na Archivesu zajebali, ko ce znati. Nailazio sam ranije na slucajeve da trajanje pjesama odgovara onome sto pise na Wikipediji, a da je na Archivesu netacno, mada su to bili rijetki slucajevi. Na netu se moze pronaci skeniran omot ovog albuma (prednja i zadnja strana, unutrasnja strana, stampa na disku), ali nigdje nije napisano trajanje pjesama. Ne preostaje nam nista drugo nego da cekamo The Trooper-ov upload ;)

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...