Jump to content

Kursevi računara


Cosmic Sailor

Recommended Posts

Vec izvjesno vrijeme planiram da upisem kurs koji omogucava pripremu za polaganje ispita kojim se dobija MCSD (Microsoft Certified Solution Developer) ili MCAD (Microsoft Certified Application Developer) ali kod nas u CG su predavanja veoma neozbiljno organizovana (tacnije ta firma koja organizuje ove kurseve ove godine ne planira upis novih poilaznika). Interesuje me da li je neko polagao nesto slicno ili mozda poznaje nekoga ko je polagao nesto slicno u BG? Informacije bi mi bile veoma korisne.

 

Sto se topica tice ovdje bi se moglo raspredati o najrazlicitijim kursevima, od pocetnickih (ECDL) pa do profesionalnih (Microsoft, Cisco, itd... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam koliko ce ti pomoci... Ja sam upisao Cisco Academy-ji u Podgorici. Trenutno sam na CCNA2 semestru. Ukupno ih imas 4, znaci da zavrsis sve trebaju ti 2 godine. Organizacija je odlicna. Imamo redovno predavanja i vezbe 2 puta nedeljno. Upisuju stalno nove polaznike i to u septembru/oktobru i januaru/februaru. Svi testovi se polazu na netu, sto znaci da mozes i od kuce da se ulogujes i polazes :) :)

 

Samo jos treba da si natripovan na net i to je to! :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam Boxi, ja sam tvoj stariji kolega sa faxa ;)

posto ne namjeravam da se bavim mreznim tehnologijama vec programiranjem, Cisco akademija mi bas i nije interesantna iako sam siguran da Puzo to fino organizuje.

sto se tice ovih Microsoftovih raspitao sam se. kod nas u CG jedino ih "Digit" organizuje, i to samo MCSE i MCSA od kojih mi nijedan nije primamljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji Puzo. Da nam bilo sta drzi Puzo ja je sigurno ne bih upisivao :) :)

 

Ja razmisljam da zavrsim neki Microsoftov za administriranje racunarskih sistema i baza podataka. No videcemo.. Previse sam ambiciozan :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, tako nesto je i ovde, ja razmisljam da upisem visu poslovnu u blacu sad, smer poslovna informatika, tamo isto ima cisco akademija, jedan semestar za studente je 12000 dinara, dok za one koji nisu studenti vise skole je 25000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji Puzo. Da nam bilo sta drzi Puzo ja je sigurno ne bih upisivao :) :)

 

 

A znaci ne predaje on vise. Nisam znao. Cuo sam da je on prvi sertifikovani Cisco inzenjer i predavac u CG i da je bas on "doveo" Cisco u CG. Mada, to je samo glasina.

Anyway nasao sam firmu koja organizuje MCSD i MCAD akademije. Firma se bavi iskljucivo sertifikacijom a predavanja su odlicno koncipirana. Problem je sto je firma u Hrvatskoj a koliko vidim imaju i expoziture u Sarajevu sto mi odgovara.

 

 

www.algebra.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj rodni grad.. Mada se ne bih sad cimao tamo.. Ako dobijem posao na RTS-u u radiju Beograd, zadovoljicu se sa 2 Cisco semestra :)

 

Zombie 12000 dinara je 150e sto je svakako manje od 200e. Takodje ako nisi student razlika u ceni je skoro 100e. No dobro, Crna Gora je u Evropi :P

 

Ne znam sta da ti kazem, poslovna skola je uvek bila na losem glasu. Mada je bitno samo da dobijes diplomu nekog fucks-a, a posle se sa nekim kursom usmeris konkretno na posao koji zelis da naucis i da radis :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Iskreno brate,ja sam protiv većine kurseva.Jeste čuo sam za te mcs kako li već.

Ako imaš siguran posao,okej.Ovako ...

Neki su završili pa posle obijali pragove i nikom ništa.

 

Profitirali su jedino oni koji su u svojoj režiji naučili c++,mada ne kažem,možda ima i neki kurs dobar za to,ali sam nepoverljiv prema istima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MSCE sertifikati i bilo koji drugi mozes da okacis macku o rep ako ne mozes da pokazes i prakticno znanje

Ne znam kako je za Cisco,ali tesko da ces nauciti sve ako odes na neki(uglavnom)bedni MS kursic za sys admina

Ono sto hocu da kazem je-moras sam da ispeces znaje i ispraksas se i da tek posle toga uzmes tj polazes za sertifikat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislio sam da pre polaganja bilo kog kursa treba da sam nabacis potrebno znanje jedno godinu dana unapred-mozes dosta da naucis i "uzivo" (ako imas nekog drugara koji se bavi odrzavanjem kompjutera i sl pa na licu mesta gledas kako ide)

E tek posle toga bi,po meni,trebao da polazes za sertifikat-em ces lakse poloziti/proci kurs na osnovu stecenog znanja,em ces to znanje svakako pametno iskoristiti/unovciti za buduce zaposljenje sto je vrlo bitno-ako se procujes kao dobar ili solidan sys admin za tebe ce leba uvek biti :)

Ne kazem ja da ti treba 3 godine iskustva-ali ako hoces lepo da zaradis i zivis od toga a ne da pabircis moras da znas zanje a ne da unakolo mases sertifikatom :da:

Inace ja planiram da u skorijoj bducnosti polazem,u neko dogledno vreme za LPI sertifikat-linux i tako to :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja nemam druga koji je sys admin.

 

Linux sam i ja razmisljao da upisujem, koristim ga, ali za admina treba malo vise znanja, takodje uklapa se sa Cisco-m tj, odrzavanjem mreza:)

 

Medjutim trenutno sam primljen u jednoj firmi kao serviser software-a, pa cemo videti..

 

 

Kako je Informatika razgranata. Recimo ovo iskustvo u radu mi nista nece znaciti ako se sutra zaposlim negde gde rade sa drugim programom npr: C++, ili delphijem, ili se zaposlim kao serviser mreze , ili kao admin racunarskog sistema ili kao IT menadzer, ... lol*

 

 

Inace, da, najvise se uci kroz rad.. Ti kad zavrsis fax ili neki kurs ili oboje.. ne znas "nista" da radis..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da cu da radim sa mrezama, kad sam upisao Cisco. A vidi me sad..

 

Ne treba se opredeljivati ni za sta. Treba samo da se zaposlis!! Koliko likova dolazi na Cisco Academy, zato sto ih je firma poslala tamo i placa im obuku.. <- To je prava stvar.

 

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustvari da ti lepo kažem,proveri ti ima na puno torrenta dosta video tutorijala za mcse i slične kurseve.Ako ti baš zatreba kurs onda vidi pa završi,no možda ima i neka jeftinija opcija,recimo da izučiš sam ali dobro,pa da polažeš samo za "papire" odnosno za sertifikat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je ako si zavrsio ms kurs ili cisco mozes da se zaposlis za 500 evra ili vise zavisi od kursa a ako si zavrsio za nekog tamo glavnog i naprednog admina plata ti je nekih 2500-3000 evra u celom svetu. tako sam ja navodno ima vezu davne 2001-e ali od tada je proslo par godina i ja sam potpuno odustao i nisam otisao na kurs za nekog tamo microsoft administratora.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao programer sa ms kursom sigurno mozes da ubodes dobar posao i dobru platu, isti se mnogo traze, dok koliko sam primetio cisco uopste nije cenjen kod nas.

 

E sad je fora, da li svako moze da bude programer?! Meni je to jako monoton i dosadan posao. Sedis kuci ili u kancelariji i drndas se s programskim jezikom.

 

Kao serviser ili administrator se stalno upoznajes sa novim problemima, cesto si na terenu, radis sa ljudima i cesto upoznajes nove, itd..

 

 

Reci brate?!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...