Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

Definitivno najjaci bend svih remena.......Chuck mi je uvek bio i bice najveca inspiracija....

 

Symbolic je po meni najbolje i najiskrenije death metal delo, a na albumu TSOP ih nisam uopste prepoznao.....cim sam cuo da su stavili obradu na album, odma' sam rekao da to vise nije onaj stari Death......Od pocetka su isli uvek za stepenicu gore, svaki album sve jaci i jaci, ali sam se deeeeebelo razocarao kada sam cuo TSOP, ali navodno je po ugovoru morao snimiti jos jedan album za tog izdavaca ( Roadrunner ako se ne varam )....hteo je potom da ugasi Death i da se posveti Control Denied-u.....Navodno bi jednog dana trebao da izadje i drugi album Control Denied-a nazvan When Man And Machine Collide...

 

R.I.P. Chuck.....

Postoje snimljene 4 stvari Control Denied-a bez vokala. Imam ih, ali mi nisu ni blizu kao prvi album.

 

Evo ti link, ako te zanima: http://mediaportal.ru/2007/09/10/chuck-sch...-tolerance.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno najjaci bend svih remena.......Chuck mi je uvek bio i bice najveca inspiracija....

 

Symbolic je po meni najbolje i najiskrenije death metal delo, a na albumu TSOP ih nisam uopste prepoznao.....cim sam cuo da su stavili obradu na album, odma' sam rekao da to vise nije onaj stari Death......Od pocetka su isli uvek za stepenicu gore, svaki album sve jaci i jaci, ali sam se deeeeebelo razocarao kada sam cuo TSOP, ali navodno je po ugovoru morao snimiti jos jedan album za tog izdavaca ( Roadrunner ako se ne varam )....hteo je potom da ugasi Death i da se posveti Control Denied-u.....Navodno bi jednog dana trebao da izadje i drugi album Control Denied-a nazvan When Man And Machine Collide...

 

R.I.P. Chuck.....

Postoji obrada i na Human albumu, god of thunder. Po chemu te je toliko razocharao tsop ? Po meni je on genijalan, kao i ostali, na svoj nachin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno.....ne znam, jednostavno kad god upalim neku stvar sa tog albuma, to mi ninasta ne lici, pogotovo ne na onaj stari Death koji je razarao do TSOP albuma....kontam da ga neki ljudi gotive zato sto je to poslednji album koji je sa Death-om uradio, ali meni ne lezi nikako, al' bas nikako......cak je i Scream Bloody Gore sa krs produkcijom po meni prejebo TSOP 3 puta........obrada na Human-u je stavljena, kontam kao neki bonus za neko trziste.....nisam imao pojma da ima ta obrada, a imam sve pesme od Death-a.....

 

Kontam da mi je mozda malo sranje zbog sviracke ekipe na albumu, Hoglan-a sam mnogo vise gitivio nego Christy-ja, i gitarista Hamm me je razocarao toliko, da sam se samo njemu sat vremena smejao dok sam gledao Live In L.A. znaci lik nema pojma da svira, solaze nisam ni prepoznao koliko ih je lose odsvirao, cak sam mislio da je neko drugi svirao na TSOP-u umesto njega, pa da su njegovo ime samo stavili tamo.....

 

Muzicki gledano, The Sound.. je jako dobar album, JBG, svi znamo Spirit Crusher-a i znamo da ga smatraju metal himnom, ali nekako mi smetaju bas deonice kojih ima ( po mom misljenju ) previse na albumu....kad svira The Flesh And The Powre It Holds, onda krene da solira, pa bas, pa solaza, pa bas.....sve je nekako iseckano i cudno mi zvuci, jer toga nije bilo na Symbolic-u....

 

Liricki gledano, Symbolic je daaaaaleko ispred TSOP-a, naslovni ep ( Symbolic ) mi skoro uvek tera suze na oci, kad god ga slusam, jer je tako mocna stvar, tako je jaka, da je to strasno....onda, Empty Words, mislim, realno, niko nije ostao ravnodusan kada je cuo pesmu i procitao text, niko koga ja znam.....a Crystal Mountain, mislim da svaki metalac koji drzi do sebe i koji sebe smatra metalcem zna ovu stvar, ima besmrtan riff......

 

Celokupno gledano: Symbolic debelo vodi. Kada se gleda kao celina, ovo delo je najkompletniji album ikada napravljen, nemozete slusati jednu stvar i reci: To je to! Slusa se od prve-do poslednje stvari. Kao celina, ovaj album za mene predstavlja nesto sto nijedan bend nije uspeo da napravi, koliko god bio blizu uvek ce mu nesto faliti da dostigne ovo. NIKO osim Death-a nije uspeo da napravi savrsen album....

 

Ko zna, mozda jednog dana i svarim TSOP, varim ga vec neke tri godine i ne mogu da se oduprem utisku da je nesto najlosije sto je Death ikada napravio.....videcemo......e bas cu ga sad pustiti, pa cu ga preslusat ponovo.... :zuba: :zuba:

 

P.S. @Sisus, hvala za link.... :pivopije: :pivopije: :smile: :smile: :smile: :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja glupost za Sound, taj album je cista klasika, kao i sve sto je death uradio na kraju krajeva.

I izasao je za Nuclear Blast, nema veze sa Roadrunner.

Nuclear Blast je, koliko ja znam, uslovio Chucku da mora da snimi jos jedan Death kad je potpisao ugovor za Control Denied.

Share this post


Link to post
Share on other sites

looooooool :lol:

 

sve one 'lose' strane sto si sada nabrojao za tsop su meni super..

 

ne znam, meni je sama kompozicija pesama, riffovi, solaze, textovi, bass, bubanj (!!), ma sve sve sve mi je predobro na tom albumu

 

 

 

ali dobro, o ukusima se ne raspravlja :pivopije:

 

Postujem to :pivopije: :pivopije: , svako ima svoje misljenje. 100 ljudi - 100 cudi ( 100 zena - 200 sisa :lol: )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

III onda???

Ne pali se. :) Control Denied nije bend na prvo slusanje, noras par puta p[reslusati pa videti da li ti se svidja ili ne. Meni licno nije los, iako nisam fan progresiv metala.

 

i onda shvatish da se sve vrti oko golih zena

Ne. Preslusaj jos jednom. Sve se vrti oko picke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pali se. :) Control Denied nije bend na prvo slusanje, noras par puta p[reslusati pa videti da li ti se svidja ili ne. Meni licno nije los, iako nisam fan progresiv metala.

 

Pa preslusao sam... Nikad ne komentarisem na prvo slusanje...

U svakom slucaju, meni je Death-deo Chuckove karijere, pravi... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...