Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

Ne. Pare imaju oni i koji ih zarade. Sta mi znamo npr. koliko je Chuck spiskao kesha na drogu ili nesto drugo, zato ostavi se tih prica.

 

sudeci po onome sta je Chuck pricao, on se nije drogirao. I malo mi je tesko da poverujem da bi covek koji zna da je bolestan, trosio pare na drogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bih bio u stanju da odem tamo po svaku cenu... Mislim, da sam bio u ovim godinama, u ono vreme... Jer znam da bih sada ubio da mogu da odem na Death.

 

Hm,sad vidi to je relativan pojam.Veruj mi u devedesetim retko koji bend je dolazio do budimpešte a i tamo je išao ko ima cash-a.

 

Inače chuck je bio često jako razočaran publikom,na spiritual turneji je bilo koncerata gde su ljudi samo skakali,pljuvali i tukli se,njemu je bilo krivo što slabo ko obraća pažnju na tekstove.

I da ne zaboravimo bili su tu skandali sa otkazivanjem turneja u vreme spirituala ako se ne varam,gde su svi osim njega išli na turneju.Negde sam lepo i jasno pročitao,tj neko je konačno rekao.Bio je dobar i prijatan čovek,ali je imao neke veoma nezgodne da ne kažem paranoične trenutke.

 

Sumnjaju da je to izazvano konzumiranjem marihuane,dugogodišnjim.

 

Chuck was a good, very sensitive guy and a musical genius. We were good friends since the first mantas demo and met regularly about once or twice year. Things became more complicated, though, after chuck cancelled several european tours. He was a very shy person and had a hard time talking to his audience when he was on stage. weed smoking (and probably his illness, too) made him a little paranoid, i think, which led to chuck believing that people wanted to harm his career and reputation. his old manager contacted rock hard one day telling us that it was more and more difficult to work with chuck and that several tours had to be cancelled because of his behaviour. We printed this in the magazine as an explanation to our readers who were very disappointed not being able to see death live. Chuck was mad about us because his manager hadn't told him about his actions. I met up with chuck to talk about this problem and offered him to print his side of the story, too (which we did). Still chuck never got over this matter and accused (not only) us of bad-mouthing him. in the end we were still friends I think as we never lost contact - but it was obvious to many people close to chuck that he took matters much too personally. He wasn't easy to get on with when he felt attacked or criticized. Still I have to say that I always genuinely liked him - both as a person and a musician and I listen to his brilliant music a lot, too!..

 

Götz Kühnemund (Rock Hard)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje snimljene 4 stvari Control Denied-a bez vokala. Imam ih, ali mi nisu ni blizu kao prvi album.

 

Evo ti link, ako te zanima: http://mediaportal.ru/2007/09/10/chuck-sch...-tolerance.html

 

 

Brate, koja je lozinka za ovo, JBG, moram ponovo skinuti, sve se izbrisalo JBM ti kompjuter i Windows i sve u pi*du materinu..... :violent::violent::violent::violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ja volim Death-ovu muziku , ali nisam nesto puno upoznat sa biografijom Chucka i uopste Death grupe. Ali da se Chuck drogirao to stvarno nisam znao i nekako mi nezvuci uredu, mozda je pusio marihuanu ali vishe od toga neverujem.

 

@Diamond: I ja da provedem sate i sate pisanje sto inteligentnijih tekstova i uskladjivanje sa muzikom , da mi na koncert dodju moroni koji su tu samo radi sutke i ocekivaju da muzika bude sto extremnija da bi lakse mogli da se biju na koncertu, i ja bi razmisljao o prekidanju turneje. Jednostavno, svako zeli veliku publiku na koncertima ali isto tako zeli i publiku koja je tu zbog njih i zna zasto je tu.

 

Sad sto se tice ovog teksta ni necudi me svi veci geniji su bili anti-socijalni, sto po meni nije loshe ne treba meni showsman vec covek koji pravi remekdela. I josh ako je bio paranojican zar mozete da imate boljeg coveka za stvaranje remekdela.

 

Bash me zanima dal bi i danas josh da je ziv Chuck bavio muzikom i kom muzikom uopste ? :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash me zanima dal bi i danas josh da je ziv Chuck bavio muzikom i kom muzikom uopste ?

Наравно да би.

Он је један од оних који је временом нудио квалитетнију музику, Чак у свом стваралаштву није опадао како је време пролазило (што се пречесто дешава у металу - музика и ставови се расплину) и како се искуство гомилало, нити је правио "ствари-које-се-продају" иако је променио израз.

Чак, напросто, није подлегао и то је можда и највећи квалитет његове музике и њега као човека.

Ма шта да се деси, памтићу га увек, као далеког али драгог, старијег другара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ja volim Death-ovu muziku , ali nisam nesto puno upoznat sa biografijom Chucka i uopste Death grupe. Ali da se Chuck drogirao to stvarno nisam znao i nekako mi nezvuci uredu, mozda je pusio marihuanu ali vishe od toga neverujem.

 

@Diamond: I ja da provedem sate i sate pisanje sto inteligentnijih tekstova i uskladjivanje sa muzikom , da mi na koncert dodju moroni koji su tu samo radi sutke i ocekivaju da muzika bude sto extremnija da bi lakse mogli da se biju na koncertu, i ja bi razmisljao o prekidanju turneje. Jednostavno, svako zeli veliku publiku na koncertima ali isto tako zeli i publiku koja je tu zbog njih i zna zasto je tu.

 

Sad sto se tice ovog teksta ni necudi me svi veci geniji su bili anti-socijalni, sto po meni nije loshe ne treba meni showsman vec covek koji pravi remekdela. I josh ako je bio paranojican zar mozete da imate boljeg coveka za stvaranje remekdela.

 

Bash me zanima dal bi i danas josh da je ziv Chuck bavio muzikom i kom muzikom uopste ? :)

 

Nije on prekidao koncerte zbog ljudi,jednostavno je prekidao cele turneje.Jednostavno je uvek svirao ono što je želeo,čak sam naišao na podatak da se Death raspao posle "symbolic" i tada je nastao control denied,da bi kasnije pri re-oformljavanju Death-a nastao taj drugačiji nego ostali albumi - TSOP.I zvanično izdanje kontrola,naravno.

@The Decapitator: Album se zove zero tolerance I izdat je zvanično,predpostavljam da ga nije teško naći,tamo imaju te pesme od control-a.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sta reci o pionirima Death metala... Svidjaju mi se svi albumi, a Chuck-a smatram za najboljeg gitaristu i uopste muzicara svih vremena.

 

Malo sam se razocarao kad sam saznao da je bio gay, ako ne gay, onda veoma feminiziran...u sta se mozete i sami uveriti...

 

http://www.youtube.com/watch?v=C06qy3j0RsI

 

:unsure:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I najvaznije - lako je sada biti pametan. Bilo je kako je bilo.

:exclaim:Death je retko ko slushao dok su bili zivi. :exclaim:

Danas ih slusha svaki drugi hevosh [bez uvrede, samo konstatujem].

Idite lepo na koncert nekog aktivnog benda pa skachite, ako Vas nerviraju snimci.

 

 

Al si lupio pa si ostao ziv.Kad je izasao Human imao sam prva 3 albuma vec preslusane 1000 puta a znam i gomilu starijih od sebe koji su Death slusali bas u tim ranim fazama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si lupio pa si ostao ziv.Kad je izasao Human imao sam prva 3 albuma vec preslusane 1000 puta a znam i gomilu starijih od sebe koji su Death slusali bas u tim ranim fazama.

 

Isti slucaj...he he, vidi se da smo stara garda, a ova decerlija uglavnom nema pojma :D

Secam se da je bilo neko sranje kad su isli sa kreator na turneju, navodno je Cak bio malo razmazen, he he...pa trazio neke uslove, ovo-ono...naravno, on je tvrdio suprotno...secam se intervjua u tadasnjem hard metalu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хехе, у истом броју је био и интервју са Дејвид Винсентом из Morbid Angel-а ако се добро сећам.

:bigblue:

 

Tacno, vidi se da si i ti matorac :)

Inace, jako dobar intervju sa Vinsentom, he he, lepo se vidi da ne voli camuge, i to je na fin nacin rekao, tad sam jos vise zgotivo Morbide(mada su mi uvek bili omiljen bend) Jedino mi njegovo ponasanje, pokreti na bini(kad su bili u BG) malo glupavo..ali dobro...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, vidi se da si i ti matorac :)

Inace, jako dobar intervju sa Vinsentom, he he, lepo se vidi da ne voli camuge, i to je na fin nacin rekao, tad sam jos vise zgotivo Morbide(mada su mi uvek bili omiljen bend) Jedino mi njegovo ponasanje, pokreti na bini(kad su bili u BG) malo glupavo..ali dobro...

Браво!

Сећам се и ја!

Као, није рок за црнце, имају они своју музику, не волим ја да се те ствари мешају.

Хаха!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Браво!

Сећам се и ја!

Као, није рок за црнце, имају они своју музику, не волим ја да се те ствари мешају.

Хаха!

 

To je bio poslednji broj Hard metala i bio je najbolji broj! Losija stampa od prethodnih brojeva ali zakon sadrzaj!

Da, jos je rekao kako nije istina da je on rasista ali da crnci ne vole metal i da oni imaju svoju kulturu a belci svoju i da to nikako nije i neve vbiti isto...bas je lepo, kulturno objasnio, svaka mu cast.

Meni su Morbid Angel sinonim za death metal...Death je odlican bend, sekao sam se na sve albume, mada, kasnije to nije bio death metal...mada, odmah se videlo da je Cak virtouz na gitari...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj...he he, vidi se da smo stara garda, a ova decerlija uglavnom nema pojma :D

Secam se da je bilo neko sranje kad su isli sa kreator na turneju, navodno je Cak bio malo razmazen, he he...pa trazio neke uslove, ovo-ono...naravno, on je tvrdio suprotno...secam se intervjua u tadasnjem hard metalu...

 

Da,onaj intervju gde kaže da voli da se tušira dva puta dnevno,i da ne traži puno,itd...

Sećam se toga.Hard metal je bila strašna novina.Ma lepo sam našao na netu,kažu ljudi da je chuck imao malo paranoične momente,a inače je bio fin dečko.Ne verujem da je bio gay.

Volim Death,daleko od toga da ne volim,ali ne smatram Chucka za najboljeg gitaristu.Jednostavno je bio mastermind,fantastičan autor što bi rekli ameri ne albuma,nego milestones-a.I to govori da je bio veoma kreativan,što mislim da je bolje od etikete virtuoznosti.Tj mislim da je bio genije za bubnjare,čujem da je TSOP sa nekim momentima teško za skinuti ;)

 

Meni je Death uvek bio death metal.Mislim danas neki bend može da napravi čistu produkciju kao na Symbolicu i to će i dalje biti DM,ali nekad je to zvučalo drugačije.Pa i ja sam hteo da bacim Symbolic kad sam ga čuo :) Zvučalo je smešno posle ITP ...

 

Al posle čovek ukapira neke stvari ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...