Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

Ocemo onda objektivno a?Ozbaci onda subjektivnost.

Death je precijenjen bend zato sto je neOBJEKTIVNO postao sinonim death metala, zato sto gitarsko znalaštvo i pimplanje ne implicira kvalitet vec da čak i bilo kakva umjerenost i dinamika kakav ovaj bend ima u enormnim količinama "epitetira" ga kao dosadnog.

Barokna arhitektura je prenakicena neznas za sto da se ufatis, gubi se sustina ne same arhitekture nego i sluzbe arhitektonskih objekata...eto čisto neko malo poredjenje...Zato je "bolja" neka Korbizijeva zgrada nego neke Gaudijeve oku primamljive bajkovite zgradice....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^u nedostatku volje i zelje da vodim jalovu diskusiju s tobom o tome sta znaci objektivnost

 

###

 

 

 

Ocemo onda objektivno a?Ozbaci onda subjektivnost.

Death je precijenjen bend zato sto je neOBJEKTIVNO postao sinonim death metala, zato sto gitarsko znalaštvo i pimplanje ne implicira kvalitet vec da čak i bilo kakva umjerenost i dinamika kakav ovaj bend ima u enormnim količinama "epitetira" ga kao dosadnog.

Barokna arhitektura je prenakicena neznas za sto da se ufatis, gubi se sustina ne same arhitekture nego i sluzbe arhitektonskih objekata...eto čisto neko malo poredjenje...Zato je "bolja" neka Korbizijeva zgrada nego neke Gaudijeve oku primamljive bajkovite zgradice....

ja i jesam odbacio subjektivnost u startu. 

 

 

ja sam i pretpostavio da si mislio na ove stvari koje si sad pomenuo. sve to jesu u velikoj meri objektivni kriterijumi

 

- da li je death postao sinonim death metala? > da li je neki drugi bend trebalo da postane sinonim za death metal ili mozda nikoji bend?

 

- da li je death takav bend kod koga je akcenat na tehnicki aspekat umesto na umetnicki?

 

- da li je death dosadan (repetitivna, neinventivna muzika itd.)?

 

e pa ja bih na sva ova pitanja odgovorio odricno - death nije postao sinonim za death metal u celini nista vise nego ostali kljucni americki bendovi - kod death-a uopste nije akcenat na tehnici, nego na kompoziciji, a muzika je vrlo izrazajna, to je valjda onaj epitet oko koga se svi slazu (osim tebe) - death definitivno nije bend koji reciklira sam sebe ili ima manjak ideja. muzika je iz albuma u album raznovrsna i za svakog ima ponesto, tako da automatski ne moze biti dosadnija od muzike bilo kog drugog death metal benda.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^u nedostatku volje i zelje da vodim jalovu diskusiju s tobom o tome sta znaci objektivnost

 

 

Ne, nego jednostavno nemaš argumente da potkrepiš tvrdnju da je potcenjenost/precenjenost objektivna kategorija. ;-)

 

Ako imaš, rado ću ih saslušati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voli covek da mu se sve meri u centimetrima,jebi ga... :haha:

1990-e je Human bio album godine kad je izasao pa vi koji tada niste bili prisutni a sada drobite razmislite.A tih godina se definisao death metal kada nisu ni postojali Kataklysm i ostali novi techno brutal death bendovi.

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voli covek da mu se sve meri u centimetrima,jebi ga... :haha:

1990-e je Human bio album godine kad je izasao pa vi koji tada niste bili prisutni a sada drobite razmislite.A tih godina se definisao death metal kada nisu ni postojali Kataklysm i ostali novi techno brutal death bendovi.

 

Ako si blizi smrti ne znaci da si neko mudo, naprotiv...i lady gaga ima najbolji album u zadnjih 10 godina pa koga je briga...death metal se nije definisao 1990 a posebno ne sa pomenutim albumom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lady Gaga nije metal a pogotovu ne death metal,glupo ti je poredjenje.Valjda je metal hammer magazin bio merodavniji tada od tebe sada?Uostalom tirazi dovoljno kazuju.A definisao se death metal izmedju 1987 i 1992-3 ako bas oces precizno,svi ostali su samo kopirali i ubrzavali.Poslusaj malo Morgoth,Defecation,Gorefest,Morbid Angel,Obituary,Carcass,Bolt Thrower,Napalm Death,Massacre(a),Pestilence,Cannibal Corpse...Njihove prve albume u gore pomenutom vremenskom razdoblju pa ces da vidis sta je definisalo death metal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dioklecijan, a u vezi s gornjim postom:

 

ja mislim da niko ne umanjuje znacaj vecine gorepomenutih bendova u odnosu na death. odnosno, ne verujem da postoji neko ko bi rekao da je death mnogo znacajni za razvoj zanra od tih bendova pa da bi se moglo reci da je death precenjen u tom smislu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom,koliko je death/mantas uticao na dm dovoljno je vidjet' ko je i kad radio obrade,sve se samo kaze.

 

evolucija dm je jasna - venom,c. frost,m. fate > possessed > demoi sa tampe > prvi talas tampe > svedjani > pa onda sve ostalo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lady Gaga nije metal a pogotovu ne death metal,glupo ti je poredjenje.Valjda je metal hammer magazin bio merodavniji tada od tebe sada?Uostalom tirazi dovoljno kazuju.A definisao se death metal izmedju 1987 i 1992-3 ako bas oces precizno,svi ostali su samo kopirali i ubrzavali.Poslusaj malo Morgoth,Defecation,Gorefest,Morbid Angel,Obituary,Carcass,Bolt Thrower,Napalm Death,Massacre(a),Pestilence,Cannibal Corpse...Njihove prve albume u gore pomenutom vremenskom razdoblju pa ces da vidis sta je definisalo death metal.

 

Devedesetih je metal bio mejnstrim isto ka sto je to bio nu metal 2000ih jel....tada je metal poceo formalno da umire....a death metal se mnogo ranije utemeljio isto kao i blek metal...prvi blek metal album show no mercy..tvrdim!

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck je jedan od rijetkih muzičara koji može da posluži kao primjer u muzičkom ali prije svega i u teskutalnom smislu.Jedan od rijetkih sekularnih autora sa tolikom dozom iskrenosti.

 

Mislim šta ja pričam,kad je on sve rekao svojim pjesmama

 

http://www.youtube.com/watch?v=hvNl6ZwD5VA

Share this post


Link to post
Share on other sites

99 posto ljudi nije pocelo da slusa death metal sa death-om. Ja znam sta je kod nas slusala starija generacija metalaca koji su isli u srednju skolu za vreme zlatnih dana dm-a ('90, '91, '92) i slusao se bome pre svega ND i morbidi, obucjari, deicide.. i death tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...