Jump to content

Between The Buried And Me


Recommended Posts

poprilično drugačije, ali bilo je dosta ovakvih delova i celih pesama tu i tamo. od colors na ovamo su sve više naginjali tom nekom prog rok zvuku. ovo će izgleda biti prvi ceo album u tom fazonu. vidim u komentarima da se nekim fanovima to baš i ne sviđa, ali meni uopšte neće biti problem jer ove dve pesme odlično zvuče. produkcija je fenomenalna takođe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je sto su na Colors bili bas sareni (see what I did there?)

 

malo ovako prog rock zvuka, malo nesto agresivnije, malo neke weird bungle fazone, pa te lepo vozi.

 

ovo kad cela pesma maltene zvuci kao neka prosecna dream theater stvar od pre 15 godina, ne znam da li moze da me vozi.

 

plus ovaj growl vokal sto su ubacili samo da bi se desio bas kvari stvar, srecom pa ga nema puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam se setio da sam juče na trafici video neki ženski teen časopis na kojem sam 99% ubeđen da sam video tomija na naslovnici (verovatno kao stock image). :haha: neka neko potvrdi ako može, manja slika je u pitanju sa leve strane, stigao mi bus pa nisam stigao da vidim koji je časopis u pitanju i da li je to stvarno tomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pa nisu nikad bili nimalo kao DEP :D

 

recimo od Colors su manje vise isti, samo sto sve manje i manje ubacuju blast beatove i growl vokale sto stare.

 

tipican prog metal sa uplivima neke malo ekstremnije svirke tu i tamo da razdrma situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste evo pustio sam The Silent Circus i nije to to..

 

Ostaje mi da utvrdim gradivo i da vidim sta se izdvaja iz svega toga, nadam se da nije sve u razdrmavanju situacije..

 

Inace mislim da sam i The Great Misdirect slusao i da je bio bolji od ovog dosta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je the great misdirect baš potcenjen album. vidim da ga po netu mahom ne vole, ali mi nije jasno zbog čega. jeste da 6 pesama traju ukupno sat vremena, ali tu nema dosadnog trenutka. slično i na novom koji je još duži.

 

sve od alaske na ovamo mi je vrh, s tim što je alaska još uvek prilično metalkorasta. jedino onaj prvi parallax ep nisam nešto mnogo slušao pa se ne sećam, ali čini mi se da je lunar wilderness bila do jaja stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stvarno je ludilo odradjen ovaj album, komplikovan do bola a opet nekako lepo tece i milina ti kad ga slusas. Skroz otisli u prog, nekako mi se cini da ce im ovo biti prelomni album karijere, raskinuli su sve veze sa prosloscu. Samo eto taj growl ali cisto neka ga ima radi razlike u odnosu na druge bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...