Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

Za vas koji imate iskustva sa piercingom jezika da li mi mozete reci koliko je normalno da on krvari...ja sam imala piercing pre 5meseci ijako je krvarilo pa su mi morali usiti a sada ga imam dva dana i opet poceo da krvari...imate li neku ideju?

 

Sve je to individualno, meni npr. nije uopste krvarilo, dok nekim drugim ljudima jeste... OK je, sve dok se jednom zaustavi, jel'te, dok ne ide u nedogled... Mada i mene interesuje to za usivanje? :/ Nemoguce da je rupa bila tolika da nije mogla sama da se zatvori, jer sto Double Fire kaze, one se neverovatno brzo zatvaraju... :zbun:

Edited by Astarte

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezik nebi trebalo da krvari sem malo nakon samog busenja. jedino ako je pierc napravljen kroz jednu od vena koje se nalaze u jeziku i da mindjusa ne dozvoljava da zaraste. savetujem vadjenje mindjuse,i ponovni pierc nakon 2-3 nedelje.A neznam sta su ti ushivali, preporucujem sebe. HIRURG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice busenja usne,bilo da se radi o gornjoj ili donjoj nebi trebalo da bude znacajnijih komplikacija ukoliko se uradi strucno. kod svakog piercinga najveca komplikacija je infekcija i povreda nerava. te pazite kome se dajete u ruke. ja preporucujem SEBE,za sve iz NS-a. p.s.radim na Hirurgiji. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ljudi...nije kriva ta osoba sto me je busila,to je definitivno zato sto sam radila kod 2 razlicite i isti simptomi se desili-obilno krvarenje(toliko da se usta pune krvlju i kuglica ne vidi od ugruska).Dakle prvi put sam izgleda bila kod ne toliko pametnog piercera koji nije znao tj znala kako da mi zaustavi to krvarenje pa sam zavrsila na hirurgiji gde je |DOKTOR pokusao da zaustavi ali nije uspeo pa je usio...ocigledno je to bila greska jer su mi sada rekli sta treba da radim...

Dakle ako vam se desi to sto i meni NE mojte vaditi nakit,to je greska (nije nikakva vena pogodjena ili nesto slicno) vec jednostavno imate mesnati jezik-kao ja, koji je samim tim vise prokrvljen od obicih,koji natekne vise krvari i duze mu treba da zaraste...ali ako se javi obilno krvarenje kao meni u apotreci kupite par Dicynone ampula,ampulu prolite na piercing i snazno sa obe ruke pritisnite sa obe strane shipkice i to ce zaustaviti krvarenje.To mi nisu znali reci prvi put pa sam zavrsila kako sam zavrsila. Sada je ok,josuvek otecen i ranica "sveza" ali mislim da ide na bolje.Eto,ako imate nekih pitanja u vezi jezika,slobodno...nadam se da nekome mogu pomoci iz mog negativnog iskustva.

pozdrav svima! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, od 16e godine pa na dalje, bitno da imas licnu. E sad ako imas ispod 16 ne znam al kad sam ja imala 15 nesto nisam stekla utisak da nece da buse tako "mlade"... raspitaj se :D

Shon bi pre 5 godina probusio i obdanishte ali ne znam kako sad radi :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tragus busila u Sindjelu...

Za razliku od jezika koji me uopste nije boleo, ovo jeste, u trenutku sam actually cula kako igla prolazi kroz hrskavicu :) Ali nije nista strasno. Barem meni :)

Posle sam imala manjih komplikacija, ali sredilo se enbecinom/hloramfenikolom i hidrogenom... Zato je bitno da ga negujes posle busenja. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me isprepada na brzinu :shocked:

 

Btw,

harsh sterilizers like hydrogen peroxide, iodine, betadine and rubbing alcohol should be avoided as they promote scarring

 

Ja sam tretiranjem hidrogenom zaradila moj cijenjeni ožiljak na obrvi :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli: Znam, ali bilo je potrebno nesto da ga isusi, a samo mazanje nije pomoglo... Ovako mi je super proslo, nisu mi ostale nikakve posledice.

 

@markomrki: Rsp! Hrskavica stvarno boli, mada, kada covek to zaisto zeli, "to" vise ni ne posmatra kao bol. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas jako nesrecna..pre sat vremena sam morala skinuti mindjusu na obrvi koju sam gajila 2 ipo godine..Pre nekoliko meseci mi se pojavila neka bubuljica po sred pircinga :(..Pre 10ak dana je pukla ta bubuljica i na njenom mestu je ostala rupa kroz koju se videla sipka.Ta rupa je pocela da se siri iz dana u dan i danas sam morala skinuti mindjusu da mi ne bi posle ostao oziljak kad odpadne. Inace se to isto desilo mojoj ortakinji, a cula sam i jos mnogim ljudima. Valjda kao kad imas vise godina, pa od povremenog kacenja...Joj kako se ruzno sada osecam, kao bez ruke, noge...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...