Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

Pa bukvalno zavisi koliko cesto kacis mindjusom zube. Iz iskustva mog decka, kad ti stave kracu mindjusu vise nema razloga da ikad zakacis osim ako "oblizujes" zube pokusavajuci da iscackas ostatke hrane i sl...

naravno zavisi od toga gde ti je mindjusa, on ima standardno probuseno, ako radis blize vrhu vece su sanse ali nema razloga da ti tako buse osim ako bas insistiras. jer sto je blize vrhu ne samo da ces zakacinjati zube cesce nego su i sanse za shushkanje vece.

generalno pirseri rade na najdaljem bezbednom mestu, kad isplazis jezik i savijes vrh ka plafonu, gde se "prelomi", nikad iza resice.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ga znam-i pirsinzi i tatoo nisu vise ono sto su nekada bili

Sada je to uglavnom odlika fensera,to je cool to je in to je kurac pa palac :razz: a pre je to nekako bio svojevrstan nacin da istaknes neki deo sebe u nekoj buntovnickoj formi i da iskocis iz ustaljenih okvira...

Tja-vremena se menjaju :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sve to uzeto u obzir,meni moji roditelji i dalje ne daju da uradim neki vidljiviji pirs -.-

proklet bio njihov hleb shto me hraaaniiii

+1

Busio bih bradu - mama ce me izbaciti iz kuce. "Kad nadjes posao, glupiraj se koliko hoces." Klasika. :uhoh:

Edited by bodomarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sugar

Jest sad ce ovo da zvuci ko drvljenje ali moram...

 

Roditelji jesu u pravu kad ne daju svojij deci da se bushe i tetoviraju "jer dok si u mojoj kuci i pod mojim krovom/ja te hranim bice onako kako kazem".

Zasto?

Zato sto bi se pirsovanje/tetoviranje ili sta vec sprovodilo od njihovog novca (ili tvog dzeparca sto mu dodje manj evise na isto cak iako si par edobial od teteke, babe - nisi ih zaradila) i imaju pravo da ne daju njihov novac da se troshi na to.

I zato sto se vecina ljudi predomisli ili pokaje onoga sto je uradila u srednjoj skoli. Govorim to i iz licnog iskustva i gledajuci moje prijatelje koji su imali veoma liberalne roditelje pa da vidish na sta cu licili u srednjoj skoli. Sad, 5-10 godina kasnije im je to sve glupo.

 

 

S druge strane, ne verujem da ce i jedan roditelj imati ista protiv da se bushish i tetovirash od SVOJIH para. To ne znaci dzeparac vec novac koji si sama zaradila. Na taj nacin ces im pokazati da je tebi em stalo do toga sto zelish da uradish em da si dovoljno odrasla da shvatish da pare ne padaju s neba (sto na zalost dosta ljudi ne shvati pre 30te kada im roditelji ukinu dzeparac for good).

 

Pokusaj foru da se sa njima dogovorish - ako upishesh akademiju naci ces neki poslic preko leta i tako to. I naravno onda se izpirsujesh od svojih para.... Samo polako i smireno, ako se svadjash neces nista postici, ako nesto uradish na svoju ruku ispasces nezrela i detinjasta i tek onda ce da te tovare.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest sad ce ovo da zvuci ko drvljenje ali moram...

Imam isti problem kao Sugar. Pokusao sam da se dogovorim, ne ide.

Busenje bih uradio od svojih para (tacnije, primam porodicnu penziju), ali opet ne vredi.

Zasto-ne znam,ali nikako ne mogu da dobijem konkretan razlog zbog kojeg to ne smem da uradim. To je to sto me najvise nervira.

Mama kaze: To nije higijenski;

Brat 1: Uradi to, izbacicu te iz kuce;

Brat 2: Ti nisi normalan;

I sve se to vrti u krug, i po svemu sudeci, nema pirsinga za mene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radila sam ja vetj :) Imala svoje pare i od njih se sladila :) ali svakako netje da popuste,radila ja to s mojim parama ili njihovim :) A i svakako,tetovazhe me nimalo ne privlache,shto sam starija to imam sve manju i manju zhelju da se tetoviram,(tj. trenutno je uopshte nemam) ali opet,pirsing je neshto drugo,kad te smori izvadish ga i ostane ti jedna minijaturna rupica na kozhi da te podsetja.

svakako,moji roditelji misle da pirsinzi ugrozhavaju zdravlje xD ne vredi ih ubedjivati,shta da radim XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale je najbolji... Pre par godina sam dodala drugu rupu na uvetu, ovog leta trecu i pre par dana me pita: "Otkud tebi toliko mindjusa, kad si ti to radila?" xDDD Ili me pita za neku majicu koju nikad pre nije video, a ja je imam tipa godinu-2 i nosim je stalno :blink:

 

Mada ja nemam zelju za pirsinzima... ^^ Ali volim da vidim na nekome drugom... (Mada, jezik je fuj. xP)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja se izvinjavam zbog vezanog posta

videla sam neke kometare za saline (rastvor soli u vodi, fizioloski rastvor) a ostalo je nedoreceno zasto se koristi za pirsing recimo. salina ne susi ranu i ne vlazi je vise nego sto treba (ne znam kako drugacije da napisem ), ne ostecuje tkivo, ne narusava normalnu bakteriolosku floru (&faunu :P ), ne izaziva alergije ... mene jako cudi da je gosn hirurg pitao cemu ispiranje time, bar da se malo vise predstavio pa da ga zaobilazim u sirokom luku

jos jedna napomena za fizioloski rastvor (ili obicnu vodu ako vise njoj verujete). bitno je da bude zagrejano do normalne temp tela (sobna temp takodje dovodi do pada temp rane). naime, usled pada temp rane blokira se deoba celija, i potrebno je oko 40 min da se opet uspostavi norm temp, a oko 3 sata da opet otpocne deoba, tj. da se nastavi. naravno tu je i cirkulacija, sprecavanje razmnozavanja bakterija i bla bla bla nem' pojma sta sve jos.

eto to vam je ukratko, laickim terminima (na zalost nisam hirurg ) ... mozda ce nekog interesovati sve ovo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali opet,pirsing je neshto drugo,kad te smori izvadish ga i ostane ti jedna minijaturna rupica na kozhi da te podsetja.

ja baš zbog tih tačkica odustajem od bilo kog drugog pirsa...

 

inače, imam pirs na nosu već 4 godine... i toliko sam se navikla na isti da ne mogu da se zamislim bez istog... skinula sam nekoliko puta minđušu, ali ne mogu... vratim je nazad posle 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja opcenito nemam neko extra misljenje o tome,

 

ali sexy mi je vidit na curi piercing na pupku! to mi je zakon čoviče! ali na jeziku hm ne znam bas(ili negdje drugdje).. triba znat granice ee! :rockdevil:

ako ima tko kakvu sliku, neka postavi! ;)

Edited by bloodsucker

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...