Jump to content

Turisas


Sachnoth

Recommended Posts

Izvinjavam se ako ima već tema, search me nešto zeza.

Neko slušao?

Elem, ako nekog zanima i za one koji nisu upoznati sa bendom: bend su osnovali Warlord Nygård i Jussi Wickström 1997. Prvi snimak Taiston Tie (The Battle Path, 1998) još je "zaključan" i neobjavljen usled lošeg zvuka. 2000. bend je snimio demo "The Heart of Turisas" i uz pomoć nekoliko live nastupa počeo da zaokuplja pažnju publike. 2004. bend je snimio prvi album "Battle Metal".

“The songs recorded are all very pagan battle metal, but we've never been afraid of taking our own path and bending the line between different genres and music styles. After all music should not be about genres, it's about creating atmospheres”, Warlord Nygård.

U svakom slučaju, album malo odudara od standardnih folk stvari ali je dosta interesantan za preslušavanje.

U maju/junu izbacuju novi album "The Varangian Way", zanima me kako će zvučati. Inače, gomila ljudi je prošla kroz bend a u julu 2004. nesrećni (sada već bivši) gitarista je bio izboden 6 puta u leđa nakon tuče sa nekim strancem da bi u oktrobru 2005. stradao u saobraćajci koja ga je prikovala za invalidska kolica.

 

Dakle, diskografija:

 

Taiston Tie - The Battle Path - Demo 1998.

Promo - Demo 1999.

The Heart of Turisas - EP 2001.

"Battle Metal" - full lenght 2004.

 

http://www.turisas.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

njaa...imam nekako cudno misljenje o ovom bendu...sobzirom da power apsolutno ne volim,i od njega zazirem,ovo me isuvise na nj asocira....mislim,ima vrlo dobro odradjenih pesama+su horovi perfektni,npr. among ancestors....sve u svemu,ima boljih od war/pagan....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ovde ništa ne asocira na power :ph34r:

Inače, sviđa mi se što bend fura više taj primitvniji, divljačkiji, da tako kažem, pagan war fazon sa krznima i svime nego "uredniji" pagan/folk/war bendovi sa odorama itd... Blah, ko je shvatio, shvatio je xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i kod Ensiferuma na dosta pesama gitare su cist Power Metal pa nikome ne smeta, a ja tu nevidim nista lose...

Inace obozavam ovaj bend, i mislim da su jedan od naj potcenjenijih bendova ovog zanra, s'obzirom na kvalitet muzike koji ovaj bend poseduje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas ste mi zanimljivi sa svojim komentarima. Bolje obuci krzno nego odoru...Odmah mi ej palo na pamet kako bi ovde ljudi reagovali da se neko takav na bini pojavi...Dve su mogucnosti: ili bi ih odmah angazovali da budu predgrupa nekom KUD- u ili bi ih gadjali i posipali pivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobogu .. kakvi motivi na novom albumu !!!!!

 

Znachi "In The Court Of Jarisleif:" - JEBEM TI SUNCE !!!!!!! [meshavina madjarskog chardasha, moravca i neceg finskog .... :lol: )

"A Portage To The Unknown" - neka mi neko jav iz kog je partizanskog filma ovo uzeto ...

 

 

Kidanje ... vaistinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...