Jump to content

Epica


Recommended Posts

1241119339_cover.jpg

 

EPICA - 2009 - The Classical Conspiracy

 

CD 1:

 

1. Palladium

2. O Fortuna (Orff)

3. Dies Irea (Verdi)

4. Ombra Mai Fu (Handel)

5. 1st part, New World Symphony (Dvorak)

6. Spiderman Medley

7. Summer 3 (Vivaldi)

8. Montagues And Capulets (Prokovief)

9. Imperial March (Star Wars)

10. Stabat Mater (Pergolesi)

11. Unholy Trinity

12. In The Hall Of The Mountain King (Grieg)

13. Pirates Of The Caribbean Medley

 

CD 2:

 

1. Indigo - The Last Crusade

2. Sensorium

3. Quietus

4. Chasing The Dragon

5. Feint

6. Never Enough

7. Beyond Belief

8. Cry For The Moon

9. Safeguard To Paradise

10. Blank Infinity

11. Living A Lie

12. The Phantom Agony

13. Sancta Terra

14. Illusive Consensus

15. Consign To Oblivion

 

http://rapidshare.com/files/227638453/Epica_CD_1_www.mediaportal.ru.rar
http://rapidshare.com/files/227645655/Epica_CD_2_www.mediaportal.ru.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da snimaju prosle nedelje...tako sam obavestena. Mozda se nekome oni svidjaju, ali po meni je ovaj bend totalni prosek, iskreno, smatram da je od njih Abonos mnogo bolji i originalniji.

Ostace zapamceni jednog dana po dobroj ribi koja je pevala sa Roy Khanom.

 

Ovo je u neku ruku true,ali imaju oni neku crtu... Teatralni su,energicni...malo iznad proseka def :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel'to ovaj album odradjen na istu foru kao sto i Therion treba da izadje - bend + orkestar, prvi disk klasika, drugi disk njihove pesme? Al' smo originalni... :)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel'to ovaj album odradjen na istu foru kao sto i Therion treba da izadje - bend + orkestar, prvi disk klasika, drugi disk njihove pesme? Al' smo originalni... :)

 

Déjà vu :) Mada ni Therion nije "cvećka" po tom pitanju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To je isto kao i Therion zato shto i jeste u pitanju ista stvar ... Oba albuma su snimana na istom mestu povodom iste stvari. Miskolc festival u Madjarskoj, tj. to je `Internacionalni Opera Festival u Miskolcu` (kako god se izgovara ime tog mesta zapravo), ali su se setili da uvedu gostovanja metal bendova gde sviraju sa full orkestrom. Prvo je bio Therion, pa sledece godine Epica, a negde sam bio video glasanje za 2009tu izmedju Grave Digger, Rhapsody, Manowar i ... josh nekoga .. ali ne znam da li ce i ove godine gostovati neki metal bend na festivalu.

 

A sto se tice da je bend prosek ... pa po meni je daleko iznad istog, samo me nervira sto se svi tripuju kao Epica = Simone Simons ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

cover_design.jpg

 

Tracklist:

1 - Samadhi - prelude

2 - Resign to Surrender - A New Age Dawns - prt IV

3 - Unleashed

4 - Martyr of the Free Word

5 - Our Destiny

6 - Kingdom of Heaven - A New Age Dawns - prt V

7 - The Price of Freedom - interlude

8 - Burn to a Cinder

9- Tides of Time

10 - Deconstruct

11 - Semblance of Liberty

12 - White Waters

13 - Design Your Universe - A New Age Dawns - prt VI

 

Doticni najnovi kompakt CD se ocekuje 16. oktobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Pa ajd, ko je uradio potpuno isto ?

 

 

Ima ih dosta koji su to radili iako nisu izdavali oba cd-a istovremeno(jer i nema previse smisla izdavati to kao jedno) . Zar je to bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je. Ne računaj snimanje pjesama/albuma sa orkestrom, utjecaj klasične muzike, korištenje violine, klavira, i ostalih gudačkih instrumenata. Obraditi djela klasičnih kompozitora, i obraditi svoje u istome maniru = Therion prvi uradio.

Ispravite me ako griješim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Bitno je. Ne računaj snimanje pjesama/albuma sa orkestrom, utjecaj klasične muzike, korištenje violine, klavira, i ostalih gudačkih instrumenata. Obraditi djela klasičnih kompozitora, i obraditi svoje u istome maniru = Therion prvi uradio.

Ispravite me ako griješim.

 

 

Koja je razlika izmedju snimanja pesama/albuma sa orkestrom i obradjivanja svojih stvari u klasinom duhu? To je jedno te isto ma kako ga krstio. A obrada klaicnih kompozitora toga tek ima na kamare.

 

Verovatno te nisam shvatio na sta mislis, jer ne verujem da mislis na to. Mozda obradjuju jedno i drugo u nekom trecem tripu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Ko obrađuje klasične kompozitore ?

Što se tiče snimanja pesama/albuma sa orkestrom i obradjivanja svojih stvari u klasinom duhu, niko nije izdao dupli disk ;)

 

 

Uli Jon Roth na primer obradjuje klasicne kompozitore skoro ceo zivot. Eto i jedan album mu se zove Uli Jon Roth & The Sky Orchestra - Metamorphosis Of Vivaldi's Four Seasons 2003. Dobro on je tata i zacetnik cele te price, ali ima jos mnogo njih. Samo zagrebi malo po Myspace-u i naci ces hiljade grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ipak Sharon iz Within vishe svidja, deluje dosta emotivnije, i ima lepshi i iskreniji osmeh, vishe mi se svidja njen stil oblachenja, a i ima vetje grudi :P ( mama po drugi put, logichna stvar... ;) ), od pozadi ih nisam zagledao, mada opet... Sharon izgleda prirodnije, ova je nekako sva plastichna :D .

 

E sad, ne znam kakve ovo ima veze sa muzikom...

Koja bolje peva, ne znam, stvar ukusa, valjda :D.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ipak Sharon iz Within vishe svidja, deluje dosta emotivnije, i ima lepshi i iskreniji osmeh, vishe mi se svidja njen stil oblachenja, a i ima vetje grudi :P ( mama po drugi put, logichna stvar... ;) ), od pozadi ih nisam zagledao, mada opet... Sharon izgleda prirodnije, ova je nekako sva plastichna :D .

 

E sad, ne znam kakve ovo ima veze sa muzikom...

Koja bolje peva, ne znam, stvar ukusa, valjda :D .

 

Hmm meni Simone izgleda kao prirodna lepotica... ima prelepe oci xD :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...