Jump to content

Eluveitie


Turin

Recommended Posts

Koleginice, u pitanju je helvecanski dijalekat galskog jezika. Galski jezik, koji je died out pocetkom nove ere, najslicniji je bio, ne racunajuci druge keltske jezike, latinskom. Naravno, ima dosta slicnosti i sa srpskim i postoje strucnjaci kod nas koji to dosta potenciraju. U principu, kao pripadnik indo-evropskih jezika nalik je i svim drugima iz te familije, mada ima neke cudne karakteristike koje podsecaju npr. na staroegipatski...Od zivih jezika, galski je blizak britonskoj grupi keltskih jezika (najslicnijii, verovatno, nekim dijalektima danasnjeg bretonskog).

 

Eluveitie nije rekonstruisan oblik, vec autentican natpis, za koji se pretpostavlja da znaci to sto znaci.

Ja nisam profesionalac, ali lingvistika mi je a longtime hobby, istina malo zapostavljen...Moze se ovde jos diskutovati, ali teziste bi trebalo da bude na umetnosti, a ne nauci ;)

 

Ma, dajte jos komentara! Darvos!

 

 

 

@Enki - veoma moguce... ja usvajam tvoj predlog... od sada ih zovem Eluvetje... :D

 

 

 

To mi reci :D Jos da se i ostali saglase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retoromanski se u Severnoj Italiji zove Ladino. Pokusacu malo vise da saznam i o njegovim karakteristikama a i o tom helvecanskom dijalektu. Kao sto rekoh, ja sam neumorni lingvista.

Inace, ja pokusavam da naucim jedan jezik koji ocigledno nije indoevropski, a koristi se veoma cesto u mojoj okolini, pa se nadam da cu i to uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je taj jezik u svojoj sustini slican finskom ili estonskom :bigblue:

 

 

Reto-romanski bi trebao da bude isto sto i romansh. Mozda i ima nekih keltskih uticaja, ali mislim da je to vise iskvareni latinski. Zapravo, kao i svi romanski jezici...

 

 

Voleo bih da Eluveitie ove godine izbaci novi album, ali ne verujem da ce to uraditi. Nekako mi nisu tip benda koji bi isao na kvantitet. Pre ce biti da cemo se nacekati, ali da cemo zauzvrat dobiti remek-delo sa njihove strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retoromanski se u Severnoj Italiji zove Ladino. Pokusacu malo vise da saznam i o njegovim karakteristikama a i o tom helvecanskom dijalektu. Kao sto rekoh, ja sam neumorni lingvista.

Inace, ja pokusavam da naucim jedan jezik koji ocigledno nije indoevropski, a koristi se veoma cesto u mojoj okolini, pa se nadam da cu i to uspeti.

 

sa 21 padezom? oh, mani se corava posla, samo parlaj srpski sa pogresnim akcentom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Da osvezimo temu...

 

Na MySpace imate okacenu novu pesmu Inis Mona (to je, koliko me pamcenje sluzi, jedan od starih naziva za (ostrvo) Isle of Man).

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...1e-161493a3d6a3

 

Glavna tema je iz narodne bretonske pesme Tri Martolod (tri Marsovca :D , salim se... "Tri Mornara").

A ja ili sam lud ili je situacija ovakva...U februaru izlaze 2 izdanja: jedan full-lenght "Evocation I - The Arcane Dominion" i jedan mini album "Evocation II - Visions" ! Ceo projekat je konceptualan, ukljucuje neke gostujuce muzicare i bavi se drevnim galskim tekstovima. Prvi je potpuno akustican, a drugi pripada novom talasu folk metala, kao i prethodna izdanja.

Naravno, tu je jos jedan full album "Slania", takodje folk metal usmerenja i takodje najavljen za februar !!! "Inis Mona" je na njemu, a bice izbacen i istoimeni spot.

 

Evo liste pesama:

 

Samon

Primordial Breath

Inis Mona

Gray Sublime Archon

Anagantios

Bloodstained Ground

The Somber Lay

Slanias Song

Giamonios

Tarvos Calling The Rain

Elembivos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pao je i link za novi album, kad smo vec kod toga:

 

http://rapidshare.com/files/90076069/Eluveitie_-_Slania__Promo___2008_.rar

pass: www.mediaportal.ru

 

01 - Samon

02 - Primordial Breath

03 - Inis Mona

04 - Gray Sublime Archon

05 - Anagantios

06 - Bloodstained Ground

07 - The Somber Lay

08 - Slanias Song

09 - Giamonios

10 - Tarvos

11 - Calling The Rain

12 - Elembivos

13 - Samon (Acoustic Version)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...