Jump to content

Diamanda Galas


Recommended Posts

Bila je nekad tema, i to bas na ovom podforumu, ali je iz nekog nepoznatog razloga obrisana.
Koliko je goth - ne znam, ali da je mracno, to zaista jeste.

Zanima me da li ste je slusali, sta mislte o njenoj muzici, a i o njoj kao licnosti?

Njena muzika je medju najbolesnijim i najgenijalnijim stvarima koje sam ikad slusala; ova zena me stvarno odusevljava.

www.diamandagalas.com
.
.
.
Komentari?


Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bila je nekad tema, i to bas na ovom podforumu, ali je iz nekog nepoznatog razloga obrisana.

Koliko je goth - ne znam, ali da je mracno, to zaista jeste.

 

Zanima me da li ste je slusali, sta mislte o njenoj muzici, a i o njoj kao licnosti?

 

Njena muzika je medju najbolesnijim i najgenijalnijim stvarima koje sam ikad slusala; ova zena me stvarno odusevljava.

 

www.diamandagalas.com

.

.

.

Komentari?

Zaista morbidna!Mračna muzika,nema šta. :confused: Al je poslužila kao velika inspiracija raznim metal bendovima,naročito black metal.

Svejedno..mislim da je ne bih baš mogla slušati često,samo u posebnim raspoloženjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto je bar neko sa ovog foruma slusa, vec sam se uplasila da ljudi nemaju pojma :) :) :)

 

Meni je The Litanies Of Satan ubedljivo najbolesniji album koji sam ikad u zivotu cula, ne znam postoji li nesto "gore" (tj. bolje, u tom bolesnom domenu :red:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina ljudi misli da je black metal vrhunac mraka i boleštine(da tako kažem)A,u stvari,baš u ne-metal muzici ima više toga i to u nekoj zavijenoj formi.Diamanda je očigledan primjer.Ja ono ne bih mogla slušati :icon_ne:I takođe Elend ili Autumn Tears,mada od njih mogu izdvojiti pjesme koje rado slušam.E imaš na Diamandinom officialnom sajtu neke stvari live,i na Youtube,naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednog druga koji se plasi muzike Autumn Tears, kaze da je jako jeziva :)

Ne znam, sama atmosfera mozda jeste, ali u odnosu na Diamandu Galas stvarno nije nista... Kod nje nije samo atmosfera uvrnuta, vec sve.

 

Mislim da je sjajno sto postoje muzicari koji istrazuju takve krajnosti, i ne znam da li je neko pre (a ni posle) nje radio nesto toliko cudno, ekstravagantno i pre svega jedinstveno.

Pa cak i one njene stvari sa blues uticajima imaju pre svega taj istripovani prizvuk.

 

Sjajna je, i mislim da to priznaju cak i oni koji ne vole da je slusaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao sam da su Dani i ekipa iz Cradle-a imali ranije obicaj da se najedu pecuraka, voze kolima kasno u noc, slusaju Diamandu i tripuju do daske :)

 

Zapravo znam da je nekoliko bm bendova htjelo suradjivati s njom ili je zvati kao guest vocal za albume...AntaeuS je na Blood Libelsu (i istoimenoj pjesmi) obradio Sono L'antichirsto (meni licno jedna od omiljenih).

 

Scheri X, Plague Mass, You must be certain of the devil..samo su neka od monumentalnih albuma ove u svakom pogledu fantasticne zene.

 

btw, sama inspiracija Baudelaire.om govori mnogo o 'prirodi' njenih stvaralastava.

 

ja je o-b-o-z-a-v-a-m

 

(iako namijenjena originalno jednom bm bendu, posluzit cu se recenicom u ovom slucaju:)

 

To those who want to confront themselves with the breath of the beast, blessed be

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cula da je trebala da radi nesto sa CoF, ali da nije zbog bolesti. Ako i treba da radi nesto sa nekim metal bendom, onda bolje da radi sa nekim drugacijim, po mom misljenju.

Ne bih ovde da zapocinjem raspravu o black bendovima, jer za to postoji mesto na forumu, ali mislim da je ona otisla daleko dublje, u svakom pogledu, nego Cradle, i nekako mi ne ide uz sve to.

 

Mada je sjajno to sto su tripovali uz Diamandu Galas, ko zna, ako su u stanju to da urade, mozda sam ih ja potcenila, mozda bi se pokazali u dobrom svetlu kad bi saradjivali s njom. :)

 

...

 

Jeste citali intervjue sa njom?

Ko nije, preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle sta sam nasao :)

 

Diamanda Galas-Vena Cava 1993

 

http://rapidshare.com/files/2551109/Bieffe_DG_veca857849.rar

 

Password:ratataplan

 

Poslusah-ljudi,previse uvrnuto i istripovano,cak i za moj ukus

Al' ne dam se jos dok ne poslusam i ostale albume ;)

Edited by Re-Animator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cula da je trebala da radi nesto sa CoF, ali da nije zbog bolesti. Ako i treba da radi nesto sa nekim metal bendom, onda bolje da radi sa nekim drugacijim, po mom misljenju.

 

Trebala je da gostuje na Cruelty and the beast, ali kao sto si rekla nije mogla, pa ju je odmenila Ingrid Pitt.

 

Inace, fina gospodja Diamanda :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebala je da gostuje na Cruelty and the beast, ali kao sto si rekla nije mogla, pa ju je odmenila Ingrid Pitt.

 

jel to ona poljska glumica sto je glumila u hammer horor filmovima,vampire lovers...?

 

a od ove diamande imam the litanies of satan i stvarno ne znam sta da misli o tome, u zivotu nisam slusao nista slicno.mislim da ja ovakvu muziku ne kapiram. :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a od ove diamande imam the litanies of satan i stvarno ne znam sta da misli o tome, u zivotu nisam slusao nista slicno.mislim da ja ovakvu muziku ne kapiram. :rockdevil:

"The Litanies Of Satan" je verovatno najbolesniji njen album, a mislim, ako bi iko pravio listu najbolesnijih albuma u istoriji muzike, taj bi sigurno bio u top 5. :)

Ne lice sve njene stvari na to, mada imaju njen pecat.

Recimo ono sto su radili ona i John Paul Jones je manje bolesno i uvrnuto ("The Sporting Life"), mozda bi bilo bolje od tako necega da pocnes da je slusas. Mislim, ne samo ti, vec ljudi koji ne uzivaju toliko uz "The Litanies...", "Vena Cava", itd.

Ali, meni se "The Sporting Life" bas i ne svidja, iskreno... "Plague Mass", "The Divine Punishment", "Singer", "You Must Be Certain Of The Devil", e to je... :opusteno::rockdevil::opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...