Jump to content

Saxon


Blackmore

Recommended Posts

Није само код нас, и напољу је било дошло до стравичног пада њихове популарности, још од "Rock The Nations".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам зашто (можда грешим), али мислим да су врхунац популарности и славе имали у периоду 1983-1984.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da neko rece to vec, jeste polako sve pocelo tu da se raspada i pored par fenomenalnih albuma...mislim da do metalhead-a, ustvari sa unleashed su vratili slavu, onu staru, al u manjoj meri naravno:)

doduse skoro sam gledao spot za killing ground, snimljen na nekom koncertu, extra stvarno mnogo,mnogo ljudi...a mi skc...eeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da neko rece to vec, jeste polako sve pocelo tu da se raspada i pored par fenomenalnih albuma...mislim da do metalhead-a, ustvari sa unleashed su vratili slavu, onu staru, al u manjoj meri naravno:)

doduse skoro sam gledao spot za killing ground, snimljen na nekom koncertu, extra stvarno mnogo,mnogo ljudi...a mi skc...eeee...

 

Mnogo ljudi, pa to je bilo na Wackenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce biti strasan koncert iako su u poznim godinama. Biff je stvarno kralj.

Sto se tice albuma najbolje obicno treba traziti izmedju Wheels-a, Strong Arm of the Law i Denim&Leather Meni sva tri ukljucujuci Power&Glory i manje-vise Crusader odlicni.

Inace posle ovog perioda kada su zbog Americkog trzista krenuli vise ka poppy metalu kostao ih je sunovratnog komercijalnog pada iz koga se nazalost nikad nisu oporavili.

 

Kada se pogleda raspored albuma sa chartovima:

* (1979) Saxon

* (1980) Wheels of Steel - #5 UK

* (1980) Strong Arm of the Law- #11 UK

* (1981) Denim and Leather - #9 UK

* (1983) Power and the Glory - #15 UK, #155 US

* (1984) Crusader - #18 UK, #174 US

* (1985) Innocence Is No Excuse - #36 UK, #133 US

* (1986) Rock the Nations - #34 UK, #149 US

* (1988) Destiny #49 UK

(posle ovoga nisu chartovani)

ispada da je njihov napopularniji period bio 1980-81, vec od 1983. krece blagi pad, a od 1985. komercijalni sunovrat s'tim sto su 1986. i 1988. pokusali sa komercijalnijim zvukom i spotovima da se profuraju u Americi ali im nikada nije uspelo. Posle 1986. odbacuje ih i Capitol records i nikad se vise nisu vratili u Amerckih top200, a posle Destiny ni u engleskih Top50.

Na zalost okretanje Americi engleskih bandova pre svega zbog enormnog uspeha DefLeppard-a iako po meni Saxon dosta kvalitetniji takodje i Priest-a, vodio je cesto do propadanja.

Albumi s kraja '90ih na ovamo, a narocito Lionheart, ovaj zadnji Inner Sanctum nesto slabiji, su im sjajni.

Mislim da su oni shvatili da se nikad nece vratiti tamo gde su bili 1980. pa su prestali da se pokoravaju trendovima i rade ono sto najbolje znaju.

Samo da nam pozive :zeleni: i da jos dugo :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сва срећа те су средином 90-их схватили да има довољно људи који и даље слушају онај стари звук, а да се никад неће пробити у екстра комерцијалне воде, па су кренули да раде оно што најбоље знају - хеви метал!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce biti strasan koncert iako su u poznim godinama. Biff je stvarno kralj.

Sto se tice albuma najbolje obicno treba traziti izmedju Wheels-a, Strong Arm of the Law i Denim&Leather Meni sva tri ukljucujuci Power&Glory i manje-vise Crusader odlicni.

Inace posle ovog perioda kada su zbog Americkog trzista krenuli vise ka poppy metalu kostao ih je sunovratnog komercijalnog pada iz koga se nazalost nikad nisu oporavili.

 

Kada se pogleda raspored albuma sa chartovima:

* (1979) Saxon

* (1980) Wheels of Steel - #5 UK

* (1980) Strong Arm of the Law- #11 UK

* (1981) Denim and Leather - #9 UK

* (1983) Power and the Glory - #15 UK, #155 US

* (1984) Crusader - #18 UK, #174 US

* (1985) Innocence Is No Excuse - #36 UK, #133 US

* (1986) Rock the Nations - #34 UK, #149 US

* (1988) Destiny #49 UK

(posle ovoga nisu chartovani)

ispada da je njihov napopularniji period bio 1980-81, vec od 1983. krece blagi pad, a od 1985. komercijalni sunovrat s'tim sto su 1986. i 1988. pokusali sa komercijalnijim zvukom i spotovima da se profuraju u Americi ali im nikada nije uspelo. Posle 1986. odbacuje ih i Capitol records i nikad se vise nisu vratili u Amerckih top200, a posle Destiny ni u engleskih Top50.

Na zalost okretanje Americi engleskih bandova pre svega zbog enormnog uspeha DefLeppard-a iako po meni Saxon dosta kvalitetniji takodje i Priest-a, vodio je cesto do propadanja.

Albumi s kraja '90ih na ovamo, a narocito Lionheart, ovaj zadnji Inner Sanctum nesto slabiji, su im sjajni.

Mislim da su oni shvatili da se nikad nece vratiti tamo gde su bili 1980. pa su prestali da se pokoravaju trendovima i rade ono sto najbolje znaju.

Samo da nam pozive :zeleni: i da jos dugo :muzicar:

 

 

E,tvoji me komentari uvek oduševe....pošteno! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za Def Leppard se i Priest se ne bih slozio. Mislim da su bolji Od Saxona. A iskreno mi se jebe koji im je album bio uspesan a koji nije. Meni je bitna muzika. Mislim da je Saxon od pocetka devedesetih lagano pao u zaborav. Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није, само су схватили своје место у координатном систему и свој значај. Да им видиш публику на Вакену, па ми реци да су пали у заборав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...