Jump to content

Saxon


Blackmore

Recommended Posts

Hmmm... prvo što imam da kažem (znam da će te se smejati) ali oni tripuju da su metalci. Ja sam uvek smatrao da je to hard rock. Mada to je ovde manje bitno... nego da li bi mi neko znao reći - zašto su na svim njihovim "best of" kompilacijama izostavljene pesme iz 90-ih? Mislim, "Unleash the Beast" mi je omiljeni album a "Cut Out The Disease" fav. pesma. "Metalhead" je takođe zakon, pogotovo "Sea Of Life". Što se ostalih dobrih pesama tiče, tu su "Ministry Of Fools", "Wheels Of Steel", "The Preacher", "Forever Free", "Princess Of The Night", pa stara dobra klasika "Power & The Glory", onda "Light In The Sky" icon_uhoh.gif (koja me na neki čudan način podseća na "Sun And Steel" od Maidena..), "Solid Ball Of Rock", "Killing Ground" itd. mogao bi do sutra da nabrajam... Nego, je li tačno da su oni bili u BG u Julu 2003?

 

Izvinite za moju brbljivost, ja tek došao na ovaj sajt, pa shvatate... to je još jer kome god ispred trga da kažem "Saxon", "Accept", "Savatage" itd. oni će ono u fazonu "šta je to, je li to nešto što se maže na hleb?" Šta dalje da kažem, tako je to danas... icon_frown.gif

Edited by Vule iz Kule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saxon su poslednji put u Beogradu svirali 1984 godiene. Oni jesu Heavy Metal bend i stvarno neznam sta ti bi da onako odvalis ali precicemo preko toga posto si nov.

Čuj, nemoj sad sa omalovažavanjem da gledaš na mene zato što sam rekao da nisu HM. icon_mad.gif Za mene HM su Maiden, Priest, Accept i tako to, a muzika Saxona je bliža definiciji hard rocka... zato... pogledaj realno i ne budi bezobrazan. mad.gif

Edited by Vule iz Kule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj, nemoj sad sa omalovažavanjem da gledaš na mene zato što sam rekao da nisu HM. icon_mad.gif Za mene HM su Maiden, Priest, Accept i tako to, a muzika Saxona je bliža definiciji hard rocka... zato... pogledaj realno i ne budi bezobrazan. mad.gif

A ti poslusaj malo bolje Saxon i Maiden rifologiju,ritmove...pa ces dobiti poprilicno slican zvuk.

Po kom osnovu ti zakljucujes sta je HM. a sta nije ? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda prvi album saxona vuce na kard rock i denim and leather... kako godine prolaze sve su tvrdji i tvrdji... mogu reci da su jedno od osnivaca heavy metala i imaju albume koji su cist heavy metal.

Ja saxonce delim na tri dela:

1.1979-1989

2.1990-1995

3.1997-?

Mislim da saxon nije bio 84` vec 83`. Pokazivao mi je jadan lik kartu. Zna li mozda neko vise o tom interesantnom dogadjaju? Mozda su dolazili i posle toga....zamislite promocija albuma "crussader" icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa Deaksziget.-a...

 

At this point we have no officially confirmed Sziget artists. Nonetheless, every year we put together our highly accurate unofficial list. And in fact we already have one known performer: after last year's cancelled concert, Saxon has been scheduled to play at this year's Sziget.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj, nemoj sad sa omalovažavanjem da gledaš na mene zato što sam rekao da nisu HM.  icon_mad.gif  Za mene HM su Maiden, Priest, Accept i tako to, a muzika Saxona je bliža definiciji hard rocka... zato... pogledaj realno i ne budi bezobrazan.  mad.gif

Saxon jeste HM - kraj price.....

 

 

At this point we have no officially confirmed Sziget artists. Nonetheless, every year we put together our highly accurate unofficial list. And in fact we already have one known performer: after last year's cancelled concert, Saxon has been scheduled to play at this year's Sziget.

 

lepo,lepo bice ih fino cuti mada ih ja ne volim nista posebno....

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ako albumi kao sto su npr. rock the nations, distiny, solid ball of rock, forever free, dogs of war, unleash the beast nisu cist heavy metal onda ne znam sta je prava heavy muzika

Pa "Solid ball of rock" bas i nije heavy album.Pesma Solid Ball Of Rock bi se po atmosferi mogla meriti sa svakom Cindarella,Twisted Sister ili Lynch Mob pesmom iz tog perioda,a oni bas i nisu heavy bendove.Naravno,to ne znaci da pesma nije dobra,naprotiv,odlicna je kao i ceo album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пих, исот тако си ми могао рећи да ће свирати у Истанбулу или Атини. Слична раздаљина.

pa ja sam zato i napisao - ako nekome neshto znachi.

 

a i nije isto. za bugarsku ti ne treba viza, ni neka velika kinta, plus, razdaljina uopste nije ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam zato i napisao - ako nekome neshto znachi.

 

a i nije isto. za bugarsku ti ne treba viza, ni neka velika kinta, plus, razdaljina uopste nije ista.

Ма, је л' да. Знаш ли ти где је Варна? Треба целу Бугарску прећи. Добро, не треба толико пара као за Грчку или Турску, али ја тешко да бих отишао у Македонију да их гледам, а камо ли чак на Црно море.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste, ali znas, nije Srbija samo Beograd. o tome je rec.

 

ako si iz beograda, tebi je blize Skopje nego Budimpeshta (dobro, ili skoro jednako udaljeno), Sofija jednako udaljena, a opet tzv.Beogradjani ce uvek da odu u budimpestu. sto su vec neke druge stvari nevezane za temu.

Meni, iz Nisha, skroz je svejedno ishao ja u Budimpestu ili Varnu. Razdaljina ista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо већ код тога, ја бих радије ишао у Бугарску. Причаш српски и разумеју те, а јефтиније је не зна се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...