Jump to content

Saxon


Blackmore

Recommended Posts

  • 1 month later...

Mislim da saxon nije bio 84` vec 83`. Pokazivao mi je jadan lik kartu. Zna li mozda neko vise o tom interesantnom dogadjaju? Mozda su dolazili i posle toga....zamislite promocija albuma "crussader" icon_smile.gif

Tachno bili su ´83 a ne ´84.

Ja sam mislio da su svirali samo BG ali sam na zadnjem ljetovanju sreo jednog tipa koji mi reche da ih je on gledao tada u Sarajevu a valjda su jos radili Zagreb i Ljubljanu...

Ovako "veliku" turneju kod nas je radio jedino Motörhead, april ´90 sa 5 koncerata u ex YU(BG,ZG,SA,LJ,ZD).

Saxon su bili najavili tri koncerta ´86 odmah posle Maiden-a ali su otkazali. Ne znam vise sta je bio razlog ali mislim da je tada doslo do promjene basiste...Iste godine i Sabbath je otkazao koncerte,mislim da je Dudi vec nedje pisao o tome

 

Imam izvjestaj sa koncerta u BG ´83 i stavicu vam ga na raspolaganje ali ne danas icon_mrgreen.gif ima mnogo da se kucka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.popboks.com/naslovna.shtml

 

Kad otvorite ovu stranicu kliknite na DZUBOKS arhivu i pregledajte u arhivi iz 83 na omotu Divlje jagode ima intervju sa Biff om koji je napravio Vlada Janković tada pred koncerta SAXON u pioniru u Beogradu.

 

A 86 e smo bili tamo i koncert nije bio odrzan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saxon je '86 godine svirao u Zagrebu i koncert je snimam ali je samo 500 primeraka videlo dan i to je najskuplja ploca u heavy metalu svih vremena.

Mislim da ovo nije tachno

Otkazana su sva tri koncerta tada najavljena u YU...

 

@ Dudi

 

Hvala za link

sad ne moram kucati icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ovo nije tachno

Otkazana su sva tri koncerta tada najavljena u YU...

 

@ Dudi

 

Hvala za link

sad ne moram kucati icon_mrgreen.gif

Nema na čemu Lecter I u pravu si 1986 cela YU turneja je bila otkazana.

Nisam hteo o tome pre da diskutujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Nasa zemlja ima malo fanova i u tome je jedini problem zasto ne gostuju kod nas. Moram da ih gledam sto pre dok Biff jos uvek stoji na noge :-)

Uglavnom sviraju na festivalima u zadnje vreme,

Mada i ja mislim kad bi napravili jedan samostalni koncert u Beogradu ne bi ispalo dobro .Nije to više 80 te tada je svaki Rocker slušao SAXON i bilo je puno fanova i svirali su u prepunoj hali Pionir.

njihovi albumi su se odlično prodavali kod nas (ne baš kao Motorhead ili Iron maiden ) ali su tu bili negde uz rame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,a je li znate da Byffu proletos izgorela kuca u normandiji pa je cela turneja morala biti pomerena nekoliko meseci unapred?

Da čitao sam o tome ,Pošto je kuća bila osigurana napraviće se drugi samo kako je Biff rekao jebeš kuću nego zali za raznim stvarima uspomenama koje su izgoreli sa kućom zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...