Jump to content

Abonos


fikus

Recommended Posts

Od sada mozete naruciti CD preko sajta www.abonosband.com koji ce vam biti dostavljen na kucnu adresu po ceni od 300 dinara + PTT troskovi (oko 100 dinara), znaci jeftinije nego u prodavnicama. Placanje pouzecem.

Za sada dostupno samo za teritoriju Srbije, uskoro i sire.

 

Pozdrav!

musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od sada mozete naruciti CD preko sajta www.abonosband.com koji ce vam biti dostavljen na kucnu adresu po ceni od 300 dinara + PTT troskovi (oko 100 dinara), znaci jeftinije nego u prodavnicama. Placanje pouzecem.

Za sada dostupno samo za teritoriju Srbije, uskoro i sire.

 

Pozdrav!

musik20.gif

Isto tako i za teritoriju BiH i RS!

 

Sve informacije na [email protected]!

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je recenzija u REX-u skroz realna, narocito stvari vezane za pevaca.

Bolje bi bilo da bend iz toga nesto nauci i popravi pocetnicke greske.

Dizajn omota bih pohvalila.

Pojma ti nemas, sa tvojim misljenjima (i naravno Rogosicevim) covjek moze da obrise dupe! icon_da.gif

 

Pojma nemas! Ono sto je Rogosic napisao nema veze s vezom pisao je o stvarima koji veze nemaju sa albumom, i hvalo kasnije Moondive, a produkcija Abonosa (pa i svirka) su puno bolji od Moondive-a!

 

Sa tobom ne vrijedi pricati!

 

Tacka na ovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma ti nemas, sa tvojim misljenjima (i naravno Rogosicevim) covjek moze da obrise dupe! 

 

Pojma nemas! Ono sto je Rogosic napisao nema veze s vezom pisao je o stvarima koji veze nemaju sa albumom, i hvalo kasnije Moondive, a produkcija Abonosa (pa i svirka) su puno bolji od Moondive-a!

 

Sa tobom ne vrijedi pricati!

 

Kad malo bolje procitas tu recenziju onda mi se javi jer u suprotnom sa tobom o tome ne vredi komentarisati.

Produkcija Abonosa i Moondive-a je podjednako losa, tako da ja niti mislim, niti sam izjavila da je produkcija Moondive-a bolja, ali je sigurno svirka Moondive-a bolja iz vise razloga: Abonos cesto zazvuci kao spica za "Nikad izvini", solo gitare cesto distoniraju sto je nedopustivo za studijski snimak, tempo bubnja je los i u globalu lose je odsviran, tekstovi (na kom god da su jeziku) su totalno nerazumljivi i sta vise reci kad posle pet godina izbace ovakav album i nije ni cudo sto su na kraju morali samostalno da izdaju album, mislim da to dosta govori o perspektivi benda...

Ako misle da egzistiraju potreban im je debeo zaokret.

O manama Moondive-a necu ovde jer ovo nije njihova tema.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta „recenzija“ je losa izdavacka reakcija na samoizdat album iz prostog razloga jer je doticni „izdavac“ ocekivao od ovog benda da prihvati njegove uhodane, oskudne uslove za izdavanje (koji su prolazili kod bendova koje je izdao).Trebalo bi da ga tuze za neke klevete koje je u textu naveo, ali mislim da ce bend imati pametnija posla nego da se razvlaci po suudovima.

Pogledaj malo bolje i ostale recenzije bendova koje doticni nije izdao. Sve redom je krajnje jadno ispljuvao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta recenzija je skroz realno napisana jer cinjenica je da Lalic iritira svojim glasom jer ne zna da peva nego se dere, cinjenica je da su neke solaze u falsu, cinjenica je da je bubanj ispod proseka odsviran, da je produkcija losa, da su vokali haoticno slozeni, da je tekst nerazumljiv i da je naslovna strana bookleta (koju predstavlja samo logo benda) neupecatljiva.

Na osnovu svega ovoga vecu ocenu, nazalost, nisu ni zasluzili.

I posle svega ovoga kakve uslove izdavac moze da ponudi bendu sa ovakvim albumom? Kakvu perspektivu moze da vidi u tom bendu? Kome da proda taj disk?

 

Nisi u pravu kad kazes da Rogosic ispljuje bendove koje nije izdao i to bi trebalo da znas ako vec pratis ono sto on pise.

Uostalom on nikad ne recenzira bendove koje on izdaje vec su za to zaduzeni drugi ljudi.

Cinjenica je da su njegove recenzije ostrije ali samim tim ih smatram i objektivnijim i realnijim.

Uostalom, toliko je prostora dao Abonosu da bi trebali da mu budu zahvalni, kao i na recenziji koja moze da im pomogne da realno sagledaju stvari.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u pravu kad kazes da Rogosic ispljuje bendove koje nije izdao i to bi trebalo da znas ako vec pratis ono sto on pise.

Uostalom on nikad ne recenzira bendove koje on izdaje vec su za to zaduzeni drugi ljudi.

Cinjenica je da su njegove recenzije ostrije ali samim tim ih smatram i objektivnijim i realnijim.

Da li si chitala recenziju Interfectora? Mislim da je to promenilo moje mishljnje o tom choveku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, sa Aliciom se ne vredi raspravljati. Vidi probleme kod svih drugih bendova koje navodi kao CINJENICE (devojka je stari i iskusan kriticar, dokazana na YUmetalu icon_uhoh.gif), a kad joj CINJENICE izneses kod bendova koje ona preferira, e to je onda zavist, i netolerancija.

 

Zaista ne znam koja je svrha od ukopavanja bilo kojeg domaceg benda koji radi nesto normalno, trudi se, a ne vidi zaradu od toga na kraju krajeva.

 

Ali sa Aliciom samo oci u oci rasprava, ako se ikad vidimo, odustao sam od ove na forumu.

 

Poz!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alicia, ocekujem tvoj album u izdanju REX-a. Da vidim kakve ce ti uslove ponuditi. Dace ti 100 diskova da ih sama prodas i nizasta se vise neces pitati niti ces ikakve pare videti. Kd budes svirala po svum mogucim klubovima u zemlji, kad budes skupljala onoliko ljudi koliko skupi Abonos, onda sedi i razmisli da liv tvoj trud vredi 100 diskova, s obzirom kolko si ulozila u snimanje, opremu i sve ostalo.

 

Ja sam rekao i ovde na temi, kao i Jakshi jednom prilikom da albumu fali prodornosti, izbasiranosti i da bend uzivo bolje zvuci nego na albumu. Problem nije u pesmam nego u produkciji, koju su morali sami da rade i da se finansiraju iz svog dzepa, a kako mi nismo Finska ili Svedska mozes misliti koliko je to tesko.

 

Mogu da razumem svakakve kritike, ali ne mogu da razumem da neko kaze kako Marija, Marta ili Vlada lose pevaju. Vlada ima vise nego dobar vokal. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si chitala recenziju Interfectora? Mislim da je to promenilo moje mishljnje o tom choveku.

 

Nisam, ali bas cu je potraziti.

Ako je ostro recenzirao Interfector to samo dokazuje da on nesubjektivno rezenzira bendove iz njegove i drugih izdavackih kuca.

Ti si na osnovu te recenzije promenio misljenje o tom coveku? A sta je sa svim onim pozitivnim tekstovima o istom bendu? Da li bi iko cuo za njih da im isti taj Rogosic nije posvetio toliko mesta u REX-u i MEX-u?

Da li treba da pise i ono sto ne misli samo zato sto je njihov izdavac?

 

Ma, sa Aliciom se ne vredi raspravljati. Vidi probleme kod svih drugih bendova koje navodi kao CINJENICE (devojka je stari i iskusan kriticar, dokazana na YUmetalu ), a kad joj CINJENICE izneses kod bendova koje ona preferira, e to je onda zavist, i netolerancija.

 

Tebi sam vise puta rekla da navedes bilo koji primer i dokazes to o cemu govoris pa cu onda sa tobom da razgovaram. Ovako ne vredi jer ti cim vidis nesto sto ti se ne svidja odmah koristis vec istrosene fraze ne bi li ono sto ja izjavim potukao.

A ti najbolje znas o cemu ja govorim jer si u toj izdavackoj kuci i znas pod kojim uslovima on pristaje da radi sa bendom.

Koliko vidim tebi je lakse i bolje po tebe da se ne slozis sa mnom nego sa Rogosicem ali nema potrebe za tim jer ces i ti najverovatnije sledeci album izdati samostalno... i sam znas koliko malo je Interfectora prodato... toliko da ni stamparski troskovi ne mogu da se poklope.

 

Alicia, ocekujem tvoj album u izdanju REX-a. Da vidim kakve ce ti uslove ponuditi. Dace ti 100 diskova da ih sama prodas i nizasta se vise neces pitati niti ces ikakve pare videti. Kd budes svirala po svum mogucim klubovima u zemlji, kad budes skupljala onoliko ljudi koliko skupi Abonos, onda sedi i razmisli da liv tvoj trud vredi 100 diskova, s obzirom kolko si ulozila u snimanje, opremu i sve ostalo.

 

A koliko bi ti bendu dao diskova ako je tiraz 500 komada?

Uslovi se bendu daju u zavisnosti koliko je bend uspesan i koliko diskova tog benda izdavac moze da proda?

Moras da vodis racuna i o tome da izdavac mora da poklopi sve troskove izdavanja i plus nesto da zaradi, sto je valjda normalna stvar.

Perspektivu sa Abonosom verovatno nije ni video i to je, pretpostavljam, razlog sto ga nije ni izdao.

Psychoparadox (Apeiron) je prodat u dva tiraza (oko 2 000) pa je momcima ponudjen i novac za buduce albume.

K.Apartman (Izgubljen u vremenu) je dobro prodat pa je Rogosic tom bendu platio snimanje sledeceg albuma. Pa razmisli malo...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mu nimalo ne zameram sto je recenzija ostra, stavise podrzavam takav pristup pri recenziranju nasih izdanja i svaka cast svakome ko uspe da stavi u pozadinu rodbinske, prijateljske i druge veze i pruzi sto realniju predstavu albuma.

No, ono sto zameram je podatak da su "trazili 300 EUR za nastup na drugom Hard'n'Heavy festivalu". Ne zelim da ulazim u pricu da li je to istinito ili ne (premda sam cuo neka opovrgavanja, ali ne i potvrde), ali smatram da recenzija u jednom metal casopisu nije mesto za takve stvari. Kakve veze ima i da to jeste istina? Da li to na bilo koji nacin umanjuje vrednost albuma? To mi jednostavno deluje previse nisko i neprimereno i navodi me da pomislim koliko je recenzija objektivna, a koliko posledica nekih licnih sukoba.

Album nisam slusao, tako da ne mogu da komentarisem preostali sadrzaj recenzije, mada nisam nesto naklonjen radu Abonosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrseno sam ja tebe razumeo. Poenta je znaci da svakom domacem izdanju recezenti nalaze i najmanje greske kako bi recenzija bila korektna a prema strancima cemo biti blazi ipak nismo rodbina/prijatelji sa njima! icon_confused.gif

Strane bendove je teze kritikovati jer iza njih stoji cudo para. Kod domacih znas i sam kakva je situacija pa tako je extra lako kritikovati produkciju isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, u zivotu ne bih neki bend iskritikovao zbog produkcije, eto, npr, novi Labyrinth sam spreman da branim svim silama iako i neki nasi bendovi imaju bolju produkciju. Znaci, vrednujem muziku i aranzmane, posle i tekstove. To je moj pristup, neko ima drugaciji, ali ne dozvoljavam da na mene previse uticu neke objektivne stvari, kao sto su nedostatak kinte za nabudzenu produkciju.

 

Okolo samog pitanja, ko kaze da prema strancima treba biti blazi? Nemoj da izkoreces reci i izvlacis pogresne zakljucke. I ko kaze da treba traziti i najmanje greske? Treba biti realan i ne preterivati. A to je, izgleda, veoma tesko postici kada se recenziraju nasa izdanja, dosta teze nego kod stranih. Isti arsini treba da postoje za sve, naravno, u slucaju yuscene, oni bi trebalo da budu prilagodjeni stanju u kojem se ona nalazi, ali bi trebalo da vaze za sve bendove. Laki je, npr, dao Alogiji 5 kada se pojavila srpska verzija prvog albuma, a sad je dao 3, kada je ista izdata za inostrano trziste, jer se sada taj bend posmatra u tom okruzenju i za njega vaze kriterijumi koji vaze i za jedan Blind Guardian. Potpuno realno po mom misljenju. Samo kazem da sam, citajuci mnogobrojne recenzije nasih radova, sticao utisak da je to ko-zna-koliko-dobro, a posle sam se mahom razocaravao, neretko i zgrazavao kad sam cuo. I to nije bilo zbog produkcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...