Jump to content

Abonos


fikus

Recommended Posts

Pod jedan: ovaj topic se zove 'Sta MISLITE o bendu Abonos', a ne 'Abonos su najbolji, nista im ne mozete'.

Pod dva: ako su im *onakvi* vokali najjace oruzje, onda stvarno nece daleko dogurati...

Pod tri: hm, interesantno... ako neko da negativnu kritiku, od njega se ocekuje da svira u filharmoniji ili sta li vec; neumerene pohvale bi se prihvatale valjda i od radnika gradske cistoce...

Pod cetiri: buduci da i dalje niko ne daje nikakav opipljivi argument osim 'Marta peva do jaja' mislim da je stvarno besmisleno i pokusavati da se diskutuje o ovom bendu.

 

Quod scripsi, scripsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav bi ti opipljivi argument?

Pa rekao sam da sam snimio koncert diktafonom. Odlicno zvuci. Nije dovoljno? Slusao sam celi demo. Odlicno zvuci. Nije dovoljno? Slusao sam Martu kako peva Nightwish. Izvanredno zvuci! Nije dovoljno????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misljenja sam da svaki novi domaci bend treba podrzati, ali isto tako i da ih je neophodno kritikovati. Korisnija je iskrena kritika, nego bilo kakva pohvala. To mislim i o Abonosu. Svaka im cast, cenim trud, ali moraju da porade na sebi, i da prestanu da izigravaju velike zvezde. Na nekim svirkama se videlo da nisu dovoljno uvezbani, a kriviti sve druge i ne mucnuti malo glavom o svojim greskama ih nece daleko dovesti. Inace ovako su u redu, ima tu finih stvari.

Jos jedna stvar, originalnost jeste pozitivna, ali je nezgodno kada se navodi kao jedini ili najveci kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos je odlican bend iako se par ljudi trudi da ga ocrni.Argumenti su vam prilicno jadni jer ste ih videli svega par puta na svirkama sa losim ozvucenjem i ne mozete da ih kritikujete.Pa nabrojte 3 nasa benda koja zvuce potpuno "cisto" na svirkama u KSTu i sl.JA kazem da sacekamo prvi album(kako mi rekose momci iz abonosa mozda ce izaci na ovu jesen) i da tek onda kritikujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]culo vida??

 

nikada nisam cuo Abonos na radiju pa ne mogu da dajem sud o pevanju...

 

haha,ova ti je dobra :wink:

 

abonos nisam uzivo cula tako da o tome ne mogu govoriti ali sam skinula demo snimku 'tame'.

e pa sad,netko je to ljep orekao,nekako mi je necisto,zamuceno,bubnjev ii bas,vokali ne dolaze do izrazaja.pjevacica je tako gadno zafalsala da je to bilo bolno,ali kad je ostala sama dobro je otpjevala.cak mi se svidjela njena boja glasa.ali onaj fals.......na demo snimci je neoprostiv,pogotovo ako je pjevala odvojeno od instrumenata.

ali realno gledano,koliko od vas ovdje koji ste postali (sto pozitivno sto negativno )moze reci da to moze otpjevati uopce a kamoli bolje?molim vas ljepo.jos pogotovo ako cure nemaju glazbenu podlogu.jako je tesko kontrolirati glas na visokim tonovima posebno na lajv svirkama jer je muzika jako glasna (a koliko ja znam da jedna od njih svira klavijature pa ne moze drzati prst na uhu da se slusa).to dolazi s vremenom.a i ne mogu to svi.

to je sto se tice pjevacica.

 

a cjelokupni dojam (koliko je uopce moga biti na temelju kratkog dema) je-prosjecno.vjerojatno bih trebala cuti vise da stvorim odredjenu sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, nisam neki znalac ali znam sta mi se svidja. na skali od 1 do 10, dala bih im jaku 6icu. zasto? kao prvo, originalnost (da, da, originalnost). drugo, hrabrost jer ovo nije bas pogodno tlo za gothic metal. kao trece, smatram da su uspeli da realizuju svoju ideju (ako sam ja dobro shvatila sta je u pitanju - mrak, tama, zar ne?).

 

inace, nisam mogla a da ne primetim i par komenara na racun njihovog stylinga. oni su me, iskreno, naterali da stanem i da se zapitam da li je muzika za gledanje ili za slusanje i ako pola devojaka na ovoj planeti moze da nosi tako kratke suknje da ih nazivamo kaisevima zasto oni ne bi mogli da nose ono sto im se svidja?

 

sto se tice zvuka, imala sam prilike par puta da ih cujem na svirkama, na 202ci i cak uzivo (acapella). svirke me nisu bas odusevile, ovo sto sam cula na 202ci obecava a tek ovo sto sam cula uzivo... to tek govori o njihovom potncijalu da postanu jedan veoma ozbiljan gothic metal bend koji moze bez problema da nas predstavlja u svetu (samo malo da porade na stvarima koje "skripe").

 

i umesto da pljujemo po njima mogli bismo da ih podrzimo i da im pomognemo u daljem razvoju! pred njima je, ipak, divna buducnost, samo im je potrebno iskustvo (pa ni malmsteen nije bio perfektan cim se rodio!!!!!!!!!) i usavrsavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvo bre ozvucenje ima veze ... kad neko nema pojma da peva onda nista ne pomaze ... a abonos su jedan mnoooooogo prepotentan bend i to je to ... da je ona riba ucila da peve onoliko dugo koliko pusta kosu bilo bi nesto od nje ... a basista, pa ni malmsteen se vise tako ne oblaci ... gledah ga u barutani kako peva neku stvar ... delovalo je ko da spasava svet od unistenja ... smesno

 

pogledajte kako nikoli mijicu ne treba barokna odeca ni nista slicno da bude odlican

 

Covek ima pravo da se oblaci kako hoce.Mislim da je jako originalno to sto se tako oblaci,ima odlican vokal...Da li si ikada video RHAPSODY na stageu...Jel` bi i njih tako prozivao???A takodje covek voli da se unosi u svoje pesme i uvek je prilicno nadahnut prilikom svojih nastupa sto maximalno podrzavam.Kako si zakljucio da su prepotentni???Ako si citao novi MEX mogao si videti strucno misljenje o Vladinom glasu koje je prilicno visoko...On jos ima da vezba i da razvija svoj glas(on je `83 god.)Sacekacemo album pa proceniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihovi nastupi su za neupucene fenomenalni kao i svaki album, a sad sto ti ne gotivis tu vrstu muzike...

 

To je glavni problem...sto svi gledamo muziku kroz licni stav...ne svidja nam se prica o zmajevima i svemu tome i ajd sada to je deciji bend i sve najgore sto uz to ide...vise me nervira to!!!

 

Hajde jednom lepo da se udruzimo i da podrzavamo sve bendove do kraja...mozemo reci ok ne svidjaju mi se, ali barem ostanite i saslusajte ih nemojte odmah otici...jedino ako vam zaista tu neshto para ushi...jer ponavaljam josh jednom: MI SMO U MANJINI I NEMAMO PROSTORA DA SE MEDJUSOBNO SVADJAMO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lordring je potpuno upravu....Ja sam se strasno razocarao, ili bolje da kazem-zgadilo mi se sto ljudi nisu mogli da odslusaju Alister na festu 13og, a svirali su samo 10 min...mogli su toliko da se strpe i da ispostuju bend koji je cekao da 4.30 da bi odsvirao 2 pesme....

 

Ajde vise ljudi, okanite se gluposti...Istina je da ne stima sve kod Abonosa, ali oni su jedan od malobrojnih nasih metal bendova!!! Kritikujte ali tako da oni u tim kritikama pronadju svoje slabe tacke i da ih isprave...Ali pored kritike, da bi se Abonos poboljsao, potrebna im je i vasa podrska na koncertima...I to nije samo stvar kod Abonosa...Nasi metlaci samo pronalaze slabe tacke kod nasih bendova i onda to koriste da bi ih pljuvali a ne da bi im pomogli da oni prevazidju sve svoje probleme. Mi jos nemamo scenu, ali smo na putu da je izgradimo.Pomozite i vi u tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

MI SMO U MANJINI I NEMAMO PROSTORA DA SE MEDJUSOBNO SVADJAMO!!!!

 

potpuno se slazem.

imam osjecaj da su metalci svi jedni ljubomorni na druge,posebno one koji su upleteni u sviranje glazbe,zbog nekih svojih nedostataka.lose je to i mora prestati.dajte ljudi,predjite preko toga. :roll: nije samo u srbiji takva situacija,svigdje je.... :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

stanite, da li smo ovde pricali o abonosu ili o rhapsody-ju?!

 

inace, ja sam rekla svoje, oni su jos uvek svezi i bice vremena da neutralisu svoje mane. a sto se tice onoga da vlada nikako ne bi trebalo da bude u tom bendu... ok, mozda da je koncept drugaciji, ali koliko ja znam on je tu kao prateci vokal i kao kontrast na mariju i martu. u svakom slucaju, zasto ne bi sacekali album (koji bi, valjda, trebalo da se pojavi uskoro) i da vidimo kako sve to zvuci? imam osecaj da ce ostaviti bez reci vecinu onih koji sada pljuju po njima!

 

i da, podrzimo ih u svakom slucaju, kao i sve nase bendove (bez obzira da li su vec dugo na sceni, tek su stupili na nju ili su jos uvek samo demo-bendovi!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sacekamo album, mozda producent uspe nekim digitalnim putem da ukloni one silne falsheve ... nadam se da nece da bude nekih pokusaja polifonog pevanja, jer to je najgore sto abonos ima da ponudi

 

i ne slazem se da treba podrzavati sve bendove, jer kao metal scena je slaba, bla, bla, bla ... ako neko ima metal bend i los je koji ce mi to K

 

evo male podrske sa moje strane, alogija je dobra ... imaju dobrog pevaca, bubnjara, gitaristi nisu losi (onaj malmsteen - liar solo je stvarno bio tesko brljanje) ... jedino im je klavijaturista slab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...