Jump to content

Abonos


fikus

Recommended Posts

PAZI SAD...Tebi se mozda Rhapsody ne svidja, ali oni su ipak veliki,dokazan i priznat bend...Ne moze ih niko osporiti.Luca Turilli je dokazao da je opaljen u mozak(u pozitivnom smislu).Ne vidim nista lose sto ljudi svoj scenski nastup uskladjuju sa tematikom svojih pesama.A spot nije nikakvo merilo kvaliteta jednog benda...Pa Maidenov Run to the hills???The number of the beast???Smejurija...Ljudi jednostavno nisu hteli da daju previse kesa ne spotove, trosili su na nesto pametnije.

Kao sto rekose mnogi pre mene, mogli bi jednom za svagda da se udruzimo, da ne pljujemo po domacim bendovima, vec da im ukazemo na greske, da im pomognemo u njihovom usavrsavanju, jer oni imaju samo nas!!!

Nisam ja rekao da mi se Rhapsody ne sviđa. Prva dva albuma su im fenomenalna. Ali, spotovi i ceo taj imidž mi je više nego smešan, ajde da kažem žalostan. A i to o čemu pevaju - preteruju.

A kad već pomenu ona dva spota od Maidena, ja mislim da su oni i hteli da zasmeju ljude. Čisto sumnjam da je išta od onoga (naročito "Run To The Hills") bilo ozbiljno. Ali, Rhapsody su savršeno ozbiljni, pa ispadaju smešni - u tome je razlika.

Abonos mi se u svakom slučaju sviđaju, generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stranu to sa ozvucenjem ili cime vec abonos jebe keve.

marija i marta pevaju fenomenalno jer sam ih slusao dok basista lalic jos nije ni dosao u bend, pevao je sa njih dve cira(znaci pre oko 3 godine).

slusao sam ih u kuci djure jaksica(za neupucene galerija slika) unplugged, znaci sve akusticno i bilo je mnogo dobro, zato bez kenjanja vise ko falsira, ko skoluje glas, kako zvuci koji instrument jer su na korak do savrsenstva.

by the way, pretpostavljam da je vecina ovih seljaka sto pljuju, za abonos cula tek kad su se prikljucili yumetalu, pa nisu ni culi njihovu najbolju svirku do sada u skc-u pre 2 godine i to je tek bilo totalno ludilo, kad budem iskeniro slike postavicu ih.

ajd uzdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, ta svirka je bila mnogo dobra. Tada sam prvi put čuo njih, Lack Of Motivation i Dead Before Dying koji su svirali zadnji i koje su morali da najure sa bine, koliko su hteli da sviraju, da bi okončali festival. Tada su mi Kombajneri bili simpatični. Ništa posebno, ali majica im je bila mnogo dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima tu finih ideja, ali je realizacija katastrofa. Ima puno falsiranja. To ne sme sebi da dopusti jedan bend ovog usmerenja. Ajde da je neki black bend tipa BETHOR, pa jos Boze pomozi. Kada se to sve lepo snimi u normalnom studiju, ja cu prvi kupiti CD. Ovako... Jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mozda se trude, i sigurno je da ih sve vise ljudi gotivi.Ne dopada mi se ni malo ono sto oni sviraju, ali ima nas razlicitih.

Onaj mali smor Lalic, sto pokusava da izigrava nekog princa ( nije moj, ali je komentar skroz na mestu ) kvari im prosek nevidjeno! Bar da nema onako supacki stav da je najbolji i najpopularniji, a pritom se ponasa i izgleda ko neki pedercic smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vec sam milion puta rekao sta mislim o njima, i njihovoj muzici pa se necu ponavljati.

 

Samo zelim da im cestitam pobedu na izboru za nove nade MEtal Expressu. Definitivno su to i zasluzili.

 

Zelim im sve najbolje, i da snime odlican album u sledecoj godini, jer se od njih to najvise i ocekuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos!!! Zasigurno najprijatnije iznenadjenje na nasoj sceni. Iako se slazem sa nekima da originalnost ne treba da bude primarni kvalitet, mislim da jedino pravo da ih kritikuju imaju ljudi koji se razumeju umuziku, a ne oni koji su samo pasivni slusaoci i i istog trenutka kad cuju nesto imaju ulogu kriticara.Takvi su i rasturili scenu. Ljudi iz Abonosa su mi prijatelji, i svirali smo zajedno ali opet rec iskrene kritike nije na odmet. Cinjenica je da kod nas ne postoje dobri tonci, pogotovu kada je u pitanju viseglasje. Mislim da kada bi se nasao samo jedan valjani tonac, koji ce svoj posao da odradi kako valja, YU scena bi imala (u najmanju ruku) svoj Nightwish eventualno Therion.

Momci i devojke, sve cestitke i nadam se da cemo uskoro da slusamo i vas CD.

Keep on Kicking the Asses!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se trude, i sigurno je da ih sve vise ljudi gotivi.Ne dopada mi se ni malo ono sto oni sviraju, ali ima nas razlicitih.

Onaj mali smor Lalic, sto pokusava da izigrava nekog princa ( nije moj, ali je komentar skroz na mestu ) kvari im prosek nevidjeno! Bar da nema onako supacki stav da je najbolji i najpopularniji, a pritom se ponasa i izgleda ko neki pedercic smile.gif

 

slazem se... delimicno... i meni je on jedini minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja isuvise subjektivan, ali ne mogu da se slozim sa tim da je Vlada veliki minus Abonosa. Ja licno na nasoj sceni nisam cuo tako jak power vokal.

Moguce ja da se on ne uklapa u muziku koju rade ali s druge strane onda ni Marco ne bi trebalo da radi vokale u Nightwish. Po meni njegov i Tarjin glas ne idu zajedno, pa opet rokaju do bola......

Zasto Abonos ne bi bio bolji od Nightwish?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, za sve koji pljujete Vladu, pitanje:

DA LI VI UOPSTE POZNAJETE DOTICNOG?!?!?!?!

 

Naime doticna njuska je super lik i sjajan muzicar. To sto se on oblaci drugacije od ostalih mu je samo plus jer znaci da nije klon kao vecina i da covjek ima svoj stav.

Stoga, morate biti puno opusteniji.

Hail Abonos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chovek, potpuno si u pravu!!! Ne verujem da bi iko uopste pljuvao po bilo kom od njih da je makar jednom popricao sa njima. Ljudi su stvarno fenomenalni, ali ipak mislim da bi trebalo kritikovati muziku, a ne ko je kakav kao chovek.

Malo ste se svi udaljili od teme!

Ja i dalje navijam za ABONOS, i siguran sam da nikad necu da promenim misljenje!

Hail!

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Vlada je jedan od najiskrenijih likova koje sam u zivotu upoznao.

Ziva legenda.

 

Pod broj jedan - odlicno peva, a ko kaze da se njegov stil ne uklapa u Abonos, mogu samo reci - a ko vama daje za pravo da krojite Abonos stil?

Da li je napisana knjiga sta se sme a sta ne sme u metalu?

Pod broj dva - ODLICNO svira bas za svoje godine. On je jedini basista u Srbiji, koji pravi bas deonice, a ne da samo prati gitaru, i tako bude neprimetan celi koncert.

 

Stoga, manje bespotrebnog pljuvanja, a vise price o muzici. A ja mu dajem jos jedan ogroman plus, kao jedinom muzicaru kojeg znam, a da je pronasao jednu (jedinu) gresku na nasem albumu, kad je u pitanju bubanj. NIKO osim njega to nije primetio (pa cak ni ovi moji iz benda).

 

Uz to... Vlado, hocu pivo za ovo biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, za sve koji pljujete Vladu, pitanje:

DA LI VI UOPSTE POZNAJETE DOTICNOG?!?!?!

 

...ne... heheheheheheh ti budi opusteniji... nisam ja imao nikakve zamerke na njegovo oblacenje ili sviranje basa... samo mi je nekako antipatican iz daljine... ne znam zasto... a nije ni vazno... meni se Abonos svidja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se trude, i sigurno je da ih sve vise ljudi gotivi.Ne dopada mi se ni malo ono sto oni sviraju, ali ima nas razlicitih.

Onaj mali smor Lalic, sto pokusava da izigrava nekog princa ( nije moj, ali je komentar skroz na mestu ) kvari im prosek nevidjeno! Bar da nema onako supacki stav da je najbolji i najpopularniji, a pritom se ponasa i izgleda ko neki pedercic smile.gif

 

Heheh pazi sta pricas... Zbog ovakvih stvari se ide u zatvor biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]... samo mi je nekako antipatican iz daljine...

 

 

o zar se rodilo to stvorenje kome lalic moze da bude antipatican?? pa ja kada sam ga prvi put videla u glavi mi se javila misao "o, kako divno i simpaticno stvorenje!"... ok, jeste da sad malo preterujem, mora se.... ali kako? zasto?

a inace, ti pridji malo blize, porpricaj sa njim i sta znam.... mozda ti krenes da ga hvalis ovde non-stop.... lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]... samo mi je nekako antipatican iz daljine...

 

 

o zar se rodilo to stvorenje kome lalic moze da bude antipatican?? pa ja kada sam ga prvi put videla u glavi mi se javila misao "o, kako divno i simpaticno stvorenje!"... ok, jeste da sad malo preterujem, mora se.... ali kako? zasto?

a inace, ti pridji malo blize, porpricaj sa njim i sta znam.... mozda ti krenes da ga hvalis ovde non-stop.... lol

 

hehehehehehehehehehehe nadam se da je ovo bio sarkazam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...