Jump to content

Proggresha


Jules

Recommended Posts

Ovaj trio je nastao pocetkom februara 2007. godine i na prvoj svirci osvajaju 1 mesto na Star Gitar fest-u. Postava je sledeca:

 

Adam - Drums & propellers

Darko - Rhythm & solo guitar + vocals

Jules - Basssss & back vocals

 

Bend radi autorsku muziku, ali pored toga ima i opus obrada.

Treca svirka im je bila otvaranje revijalnog dela moto skupa u Subotici gde su nastupali Atomci iz Cro i neki manji lokalni bendovi. U prevodu, Progressia postize za 2 (dva) meseca sto neki bendovi dostizu (mozda) tek za 2-3 godine. Ovaj trio se pokazao kao prava fuzija dobrih muzicara, timskih igraca, autora, prijatelja i nadmasila je neke Suboticke bendove u samom startu, zbog cega ti isti bendovi pokazuju zavist (znate ko ste), sto cu ovako javno i da kazem!!! :rockdevil: Jbga, truth hurts....

Za sada postoji samo demo od dve pesme, a to su numere 'Thrill' i 'The Element of Surprise' snimane u studio Djidoneja, vlasnika i producenta Bojana Bob Rock-a :rolleyes:

Progressia radi intenzivno na novim pesmama da bi u skorijoj buducnosti snimila i album u vec navedenom studiu. Ako sve bude teklo kako treba, to bi realno gledano bilo pocetkom jeseni.

Ako zelite cuti dobru svirku, dodjite na koncert PROGRESSIA-e

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Očekivao sam da bend sa ovakvim imenom svira nešto sasvim drugo od onog što svira :) Iznenadili ste me skroz!

 

Svirka me podseća dosta na rad Annihilatora. Dobre su pesme, dobro je odsvirano, bubnjar je za svaku pohvalu ...

 

Malo zamerki bih uputio na aranžman. U ovakvoj muzici je potrebno više deonica sa pevanjem. Čini mi se da imate možda trunku više instrumentalnih deonica koje se svode na ponavljanje riffova ... ako bi to izmenili sve bi bilo skroz OK.

 

Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Bend radi sa novim bubnjarem na novim master piece-ima. :rockdevil:

Dogodine cemo se aktivirati maksimalno! Sad je zima, nismo Norvezani pa da smo navikli,je li, pa smo se zavukli po sobama i smisljamo rifove, aranziramo, vezbamo, pa ce i snimanje stici na red.

 

Progressia cestita bendu Oroz na snimljenom albumu!!!

Edited by Jules

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ste vi svirali na hitu 202 na Palicu sad poslednjem?

 

 

Da, svirali smo. Bilo je 'par' problemchica, bilo je FUCKING 0 stepeni, svirali predzadnji, saznali smo za svirku taj dan a bubnjar nam je nov (u prevodu taj dan je ucio autorske pesme)... Popio sam 4 pelesha i nisam se mogao napiti :pivopije: eto, da docaram koliko je bilo divno i hladno i nama i instrumentima i prstima. Ali, sta se ja sad pravdam tu... napusio sam se neke loode vutre i slusam Marty Friedmana, hehe :twisted:

..kratko...

Da, svirali smo!

Smem pitati sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

S kasnjenjem, ali eto......

Danas (7.6.2008.) Progressia svira u Ns. Finale Star Guitar Festa-a, u basti letnjeg biskopa Porta.

 

A sledeca svirka je u Subotici, 21. 06. 2008. u clubu Alcatraz, sa pionirima metala, bendom Udar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Progressia ima zakazane 2 svirke, za sada...

 

12.07.

 

Subotica - As&Trade, Hit Radia 202

 

18.07.

 

Subotica - As&Trade, SJAJ Fest

 

...detalji slede uskoro....

 

Thrash On!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Originalnom sastavu se pridruzio i cetvrti clan - lead guitarista Darko.

Danas je prva svirka u ovoj postavi, znaci vatreno krstenje za Darka :)

 

Ko slusa radio 202., moze da nas cuje veceras od 20h

 

Thrash Till Death Ppl!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...