Jump to content

Triumfall


Recommended Posts

Veoma dobra svirka. Nisam verovao da cu cuti uzivo neku stvar od Introitusa i jos da tako zvuci. Jeste da je neki majmun sa strane ukenjao odvratnim pevanjem, ali respect za sve sto ste priredili to vece! Cuo sam da imate problema da nadjete odgovarajuceg stranog izdavaca, ali ja duboko verujem da cete uspeti na kraju, jer ako vi to ne zasluzujete, onda to ne zasluzuje niko sa ovih prostora! Podrska!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna svirka!!! Stajala sam direktno pored Bojanovog pojacala, pa nisam najbolje cula ostale clanove benda i tek sam se odusevila kad sam cula audio koji je sniman na kompu skc-a. :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Evo i par slicica od mene :D

 

Psihicka priprema u backstageu pred svirku

 

 

 

Shub i Sova posle certa

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo i recenzije:

 

Grad Kragujevac, pored istorijskih podataka tipa onog da su u tom gradu štampane prve novine u Srbiji, ima još jedan, za našu sferu interesovanja bitan - prvi black metal bend međ' Srbima upravo je osnovan u tom gradu, Introitus. Introitus objavljuje album za austrijski CCP (Skies of the Unholy Departed, 1996.) u vreme kad je malo ko ovuda uopšte znao i šta je black metal, a kamoli ga svirao. Svantevid i Defluens bili su likovi koji su još tada nosili obrnute krstove i corpse paint.

 

Danas, 11 godina kasnije, Defluens-a nalazimo za bubnjem u bendu Triumfall, kojem je ovo prvo predstavljanje domaćoj publici. Sastav su osnovala tri momka iz benda Veles prošle godine, kompletirali postavu, i snimili potom ovaj promo disk sa tri pesme. Reč je o melodičnom black metal na tragu srednjeg perioda rada Dimmu Borgir-a ili The Covenant-a, koji obiluje i brzim i mid tempo delovima, klavijaturama, i generalno, za sada bi jedina zamerka išla na nedostatak identiteta, jer ovakav black metal mogao se čuti tokom proteklih godina sa svih strana sveta. Sve ostalo poprilično je profi (odlično postavljena atmosfera, i vrlo dobar produkcijski rad) - projekat vredan preporuke. Nadamo se da neće proći večnost do debi albuma, resursi su tu, kvalitet je tu, dakle - pravac studio.

 

- Nebojša Lakić

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada bi jedina zamerka išla na nedostatak identiteta, jer ovakav black metal mogao se čuti tokom proteklih godina sa svih strana sveta.

 

Hm... Ako je recenzent ovim hteo da napravi poredjenje sa svetskim bendovima, onda se ovo u krajnjoj liniji moze shvatiti i kao pozitivna kritika. Ali cinjenica da se radi o Srpskom metal portalu nas navodi na zakljucak da postoji velika mogucnost da je on hteo da napravi poredjenje sa domacim bendovima. Ako to jeste slucaj, onda je ova kritika najobicnija glupost jer ja stvarno ne znam koji to srpski bendovi za razliku od Triumfall-a toliko obiluju identitetom i originalnoscu. Postavlja se pitanje sta je uopste u BM-u danas toliko originalno. Sa te strane je ova kritika besmislena.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Ako je recenzent ovim hteo da napravi poredjenje sa svetskim bendovima, onda se ovo u krajnjoj liniji moze shvatiti i kao pozitivna kritika. Ali cinjenica da se radi o Srpskom metal portalu nas navodi na zakljucak da postoji velika mogucnost da je on hteo da napravi poredjenje sa domacim bendovima. Ako to jeste slucaj, onda je ova kritika najobicnija glupost jer ja stvarno ne znam koji to srpski bendovi za razliku od Triumfall-a toliko obiluju identitetom i originalnoscu. Postavlja se pitanje sta je uopste u BM-u danas toliko originalno. Sa te strane je ova kritika besmislena.

iz konteksta se da izvuci da je u pitanju poredjenje sa svetskim bendovima,ako ne i iz sledeceg:

"Reč je o melodičnom black metal na tragu srednjeg perioda rada Dimmu Borgir-a ili The Covenant-a, koji obiluje i brzim i mid tempo delovima, klavijaturama, i generalno, za sada bi jedina zamerka išla na nedostatak identiteta, jer ovakav black metal mogao se čuti tokom proteklih godina sa svih strana sveta."

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Ako je recenzent ovim hteo da napravi poredjenje sa svetskim bendovima, onda se ovo u krajnjoj liniji moze shvatiti i kao pozitivna kritika. Ali cinjenica da se radi o Srpskom metal portalu nas navodi na zakljucak da postoji velika mogucnost da je on hteo da napravi poredjenje sa domacim bendovima. Ako to jeste slucaj, onda je ova kritika najobicnija glupost jer ja stvarno ne znam koji to srpski bendovi za razliku od Triumfall-a toliko obiluju identitetom i originalnoscu. Postavlja se pitanje sta je uopste u BM-u danas toliko originalno. Sa te strane je ova kritika besmislena.

Ne, nego si ti prijatelju besmislen, ili ne znas srpski da citas.

 

SVIH STRANA SVETA, ne sa SVIH STRANA SRBIJE.

 

Kod nas nije bilo ovakvog benda, to stoji, a naravno da se poredjenje ticalo svetske metal scene, jer Triumfall radi stvari na malo kvalitetnijem nivou u odnosu na standard na ovim prostorima.

 

I pre nego sto nekog kritikujes, procitaj kako treba ono sto komentarises.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Introitus objavljuje album za austrijski CCP (Skies of the Unholy Departed, 1996.) u vreme kad je malo ko ovuda uopšte znao i šta je black metal, a kamoli ga svirao.

 

"Ovuda" je predlog koji oznachava pravac, a "ovde" mesto, shto ce reci da je ovakva konstrukcija nepravilna. Nisam cepidlaka, ali kada je ozbiljno novinarstvo u pitanju, onda moram da skrenem pazhnju na to. Inache, recenzija na mestu, samo mi poredjenje sa Covenantom ne ide u glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ona prva,in times before the light faza,to vec moze.

Naravno, na to sam i mislio.

 

@ The Carver - naravno, primedba je na mestu, nego brzo kucanje + neodstatak vremena da se to sve iscita kako treba pre postavljanja (htedoh postaviti update pre nove godine) povlace i odredjene posledice za sobom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

recenzija je na mestu, bend je jedan od najboljih domacih black metal bendova.

 

sto se tice gresaka u recenzijama...

evo kada sam ja pogledao moje recenzije,

nasao sam dosta gresaka, cak i semantickog tipa ...

no sve je rajeno na brzinu

 

inace steta sto ne izadje pesma na kompilaciji Butcherian Vibe

ali vazno je da su tu i intervju i recenzija.

 

bend je stvarno vanserijski, tako da ko nije chuo, neka obavezno overi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...