Jump to content

Triumfall


Recommended Posts

Ko si ti da nazivas nekoga malogradjaninom, ti koji svojim izjavama da su The Stone ili May Result kameni temeljci sprskog Black Metala direktno stvaras jaz na sceni? Stavi prst na celo i pogledaj malo objektivno, pa se onda vrati na ovu temu. Sto se mene tice, momci iz Triumfalla mogu slobodno da pokazu jedan veliki kurac svima koji njih kao bend ili nekog njihovog clana omalovazavaju, a Kozeljnik i ekipa bas to rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBAVESTENJE

 

U prethodna tri dana imali smo priliku da u Beogradu ugostimo jednu od najvecih legendi Black Metala. Gitarista i osnivac Gorgorotha Roger Tiegs poznatiji po pseudonimu Infernus doputovao je kako bi se sa nama dogovorio oko detalja ugovora koji smo potpisali za njegovu izdavacku kucu Forces Of Satan Records. Jos uvek nije sigurno ali najverovatnije ce i Regain Records raditi distribuciju naseg albuma koji cemo snimiti u predstojecem periodu. Mastering albuma ce se raditi u cutting room-u u Stockholmu. Ovim nam se otvaraju nove perspektive za daleko ozbiljniji rad. Zahvaljujemo se svima koji su nas do sada podrzavali i nastojacemo da u buducnosti ispunimo sva vasa ocekivanja.

 

To carevi!!!! Jebanje kevi!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajnje subjektivno, meni se May Result uopste ne svidja (niti sam slusao ista osim Svetogrdja), od The Stone-a mi je OK Magla - ono ranije sam samo povrsno ispratio i takodje nisam odusevljen. Cuo sam i Triumfall-ove tri stvari na my space-u, takodje nista vise od pristojnog, za moj ukus. Mada, radi se o prvom demo snimku i to je nesto sto govori u prilog njihovom stvaralastvu.

 

A krajnje objektivno stvari stoje tako da May Result i The Stone jesu nekakav stozer ove scene, jer su jedini koji kontinuirano rade i snimaju vec nekih nepunih petnaestak godina i jedini su koji mogu time da se pohvale.

 

Ja jesam dobar sa Kozeljnikom, ali nisam nikakav glasnogovornik koji zeli da ga hvali i promovise, a ti si cini mi se upravo to za Triumfall. Sve ovo sto sam napisao sam mu i u lice rekao milion puta. Znam da on ima mnogo toga loseg da kaze na racun Triumfall-a, tj. pojedinih ljudi iz tog benda (na kraju krajeva, sve to je i meni rekao vise puta), ali mi je isto tako rekao da gomila omalovazavanja dolazi sa svih strana i kada se radi o njegovim bendovima. I kao sto sam apelovao na njega da treba da se smire strasti i radi slozno u cilju opsteg interesa, tako sam to i ovde napisao. Jedino sam nesrecno iskoristio izraz "malogrdadjanski", jer je ispalo pezorativno, a u stvari sam hteo da kazem da treba prevazici lokalne mentalitetske i sve druge barijere i uspostaviti normalne odnose.

 

PS.

 

I da, jebote, ko sam ja da stvaram jaz na sceni i na bilo koji nacin uticem na nju?! Ni ne slusam metal primarno, vec vise usput...

 

Jebe mi se za sve te sugave metal lobije i elite. Sve sto sam ikada rekao i napisao je produkt zdravorazumskog posmatranja stvari.

Edited by Derek Trotter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam dobar sa Kozeljnikom, ali nisam nikakav glasnogovornik koji zeli da ga hvali i promovise. Znam da on ima mnogo toga loseg da kaze na racun Triumfall-a, tj. pojedinih ljudi iz tog benda

 

A za koga Marko nema lose da kaze - pocev od Karla Sandersa pa nadalje... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Snimanje prvog oficijelnog albuma Triumfall-a pocece 12. jula u studiju Wildcat u Kragujevcu. Mozete ocekivati daleko mracniju atmosferu nego na Promo 2007. Album ce izaci krajem ove ili pocetkom sledece godine.

 

Podrska i srecno!

 

Genocide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimanje prvog oficijelnog albuma Triumfall-a pocece 12. jula u studiju Wildcat u Kragujevcu. Mozete ocekivati daleko mracniju atmosferu nego na Promo 2007. Album ce izaci krajem ove ili pocetkom sledece godine.

 

 

Samo neka bude kao promo i bice fenomenalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

This work of Triumfall comes to me like a breath of fresh air and presents them as, most certainly, greatest hope of Serbian Black Metal scene. The band was created in Kragujevac (in year 2006.), by unification of Defluens, who was drummer of the first Sebian BM band Introitus (total cult), and members of now defunct band Veles. After one year of hard work, Triumfall decided to present themselves to public with this promo material, which is primarily made for sending to foreign labels. This promo features 3 songs ”Rise Of Pantheon”, ”Allegiance To Thy Triumfall”and ”Skies Are The Chains of Warrior”. Most bands on our scene decided to delve into pagan thematics and primitive style (which is very trendy for several years on East European scene) and by that they bury themselves in mud of copying and boredom, but Triumfall takes pretty much different course and enthrone themselves as unique in this area. These fellows chose more monumental and complex sound, where synth carries melodies and guitars are making concrete wall, making the final result of aggressive / melodic majestic Black Metal. The whole story can be presented as unification of elite bands of Norway (Emperor, Limbonic Art) and Sweden (Dissection, Dawn, Sacramentum), but by making the mature and interesting compositions and song arrangements the band has reached its own identity. The material sound pretty decent (recorded in Wild Cat studio in their hometown), front cover is minimalistic but it fits to the general vibe, and promo photos powerfully fitted into the whole. All in all, for their first appearance Triumfall left more than positive impression on me and to confirm these words – the contract for album has been signed with the label ”Forces Of Satan” which is run by Infernus of Gorgoroth, who came personally in Belgrade for a couple of days to arrange everything with guys from Triumfall. I think that it means something… Also, it is mentioned that Regain Records will do the distribution of album, but we will know more about it in the following period. Support this band, they deserve it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

@Grobodan

 

Hvala za odlicnu recenziju

 

Inace snimanje i miksovanje prvog oficijelnog albuma Triumfall-a je juce konacno zavrseno. Jutros je poslat za Norvesku odakle ce ga Infernus ovih dana odneti u Svedsku na mastering. Album se sastoji od 8 stvari (tri stare ponovo snimljene + 4 nove + intro). Informacije u vezi naziva albuma i datuma izlaska tek slede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cuo neke pesme od Nikolice i ono je super bas do jaja

ja ne volim BM al znam kad nesto valja a i kada je nesto super:)

 

stefi i ekipa odradise super album,

atmosfera je fency smrt :) bubanj i vokal kolju malu decu,ali i ostali instrumenti odradise valjan posao

kad se snimak vrne sa produkcije i sl verujem da ce biti 100 puta ludji:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...