Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Uplatio sam paket 3072/384 za ovaj mesec kod SBB, reko' hajde da probam.

I naravno sbbovski ne radi kako treba. Juce je samo pola sata drzao oko 2,9mb dok mu je prosek 1,4mb. Dakle zakidanje protoka da ti usi otpadnu.

Istina kada je full protok interent leti, sve je jako, jako brzo. Ovo su utisci nakon jednog dana koriscenja. Mozda se protok popravi i stabilizuje mada sumnjam ipak je to SBB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista od tih speedtestova i slicnih sajtova ne mora i ne moze da bude uvek merodavno

najbolji test je da pokrenete par simultanih downloada sa nekih "pouzdanih" sajtova tipa nvidia i slicno, pa da saberete

recimo imao sam bolji rezultat (i ping i speed) kada sam kliknuo na server u australiji nego u madjarskoj, sto je lol

 

btw telekom ne daje veci upload od 192, celavi ne lupetaj gluposti

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ja sam odgovarao na tvoj post od pre 3 strane gde si zesce srao :)

 

a mislim da ovaj decko prica nesto drugo

paketi koje je naveo postoje

ako sam ja razumeo dobro on se zali sto mu uopste nije povecan download

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, ajmo ponovo.

do skoro, i na kablu i na adsl-u bio je isti paket za iste pare(512/64), jel da?

onda je kabl povecan na 1024/128, a adsl na 768/64.

nije mi jasno zasto i telekom nije povecao takodje sve za 100%(znaci 1024/128) ili bar na 768/128(umesto sadasnjih 768/64)?

znaci, zasto je upload ostao skroz nepromenjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt bio sam juche u telekomu i pitam kada bi mogli da nam uvedete adsl i zhena mrtva ladna,pa ove godine nishta jer neradimo,ja reko shto neradite?a ona pa ladno je..ja reko bash super..znachi sbb i adsl ni za 10 godina necu imati,a wirelles provajder mi uzima od sbb-a net i imam 256/64 za 1500din :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајој, па то је већ пљачка! Мислим за тај новац ... ццц.

 

Што се тиче службенице, питање је како су је запослили. Не верујем да поседује и елементарну стручност.

Стварно непрофесионална, ма шта непрофесионална ... ретардирана изјава / разлог јеб'о те. :no:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt bio sam juche u telekomu i pitam kada bi mogli da nam uvedete adsl i zhena mrtva ladna,pa ove godine nishta jer neradimo,ja reko shto neradite?a ona pa ladno je..ja reko bash super..znachi sbb i adsl ni za 10 godina necu imati,a wirelles provajder mi uzima od sbb-a net i imam 256/64 za 1500din :udri:

zasto se jednostavno ne prijavis preko neta za telekomov adsl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislish da ce upaliti?i koliko se onda cheka? danas bash gledam sbb cenovnik 1024/128 1390din,a ja na wirellesu placam 256/128 1500din.. koji rip off :udri: a naravno uzimaju od sbb-a net i nama prodaju..

edit:neradi im na sajtu link do formulara :)

Edited by dimmu_

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislish da ce upaliti?i koliko se onda cheka?

pa trebalo bi da upali, to im je oficijelni formular za prijavu

ja sam se prijavio za adsl u selu preko njihovog sajta i zvali me ljudi da mi kazu da trenutno nema mogucnosti ali da ce me obavestiti kad bude bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo polako

ne ložite se na te upgradeove telekom je malko izjebo ISPjeve

uslovi za povećanje su koska

 

 

on topic: kablovska je pouzdanija adsl jevtiniji :) pa sad ko šta "voli"

ako gledate tv onda kablovska jer biste je i inače plaćali

ako nemate tv (kao ja, na primer :) ) onda možda bolje alternativa

 

moje brzine (current)

Brzina prijema (Download): 406.4 kbps

Brzina slanja (Upload): 451.88 kbps

i to nije nešto večeras

hehe

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto bi preveliki upload verovatno dodatno ugrobario ionako musicavu telekomunikacionu strukturu-pogotovu kada se djecarci sa tolikim up-om bace na p2p uzivancije 24h dnevno :)

 

Ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...